GROOTE UITPAKKING DE PROFEET, van 's Hage, Buitenlandsch Nieuws. in gemaakte Heeren-, Burger- en Kinderkleedingslukken. OFFICIEEL NIEUW». Adverleiiliëii. en JOHANNA FRANCISKA HENRIETTE VAN OVERZEE. Rotterdam, 26 Maart 1863. Breedestraal, No. 202. Hoek Lange Vrouwenstee», B. J. SIMONSvan 's Ha (te. album, waarin zich de portretten en cartes de visite mot hand- teekeningen van HH. bestuurders bevonden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 49°, des avonds te 8 uur 45°, te 10 uur 48°. Vrijdag morgen te 5 uur 43°, te 8 uur 47°, te 12 uur 50°, 's namiddags te 4 uur 50°. De laatste berigten uit Polen luiden minder gunstig voor den opstand. De insurgenten zijn herhaaldelijk door de Russen geslagen en volgens een schrijven uit Weenen aan de Corres- pondance Havas, is het getal dergenen, die op Gallicisch grondgebied vlugten zoo groot, dat men moeijelijkheden heeft om ze te huisvestenzoodat de autoriteiten op maatregelen bedacht zijn daarin te voorzien. De Fransche senaat heeft beraadslaagd over het ontwerp tot het verleenen van een buitengewoon krediet. De heer Au- diffret eischte handhaving der strenge bepalingen betreffende de openbare comptabiliteit, bij senatus-consult vastgesteld. Daarop werd door den heer Fould een gunstig verslag van den staat der openbare geldmiddelen gegeven. Hij herinnerde hoe de omstandigheden bij zijne optreding waren; de staat der finantien was onrustbarend, men sprak van een leening en nu in weerwil van een oorlog in een ver verwijderd land, is de staat der geldmiddelen betrekkelijk gunstig. De dienst van 1863 zal, volgens de ondervinding van de twee eerste maanden, nog gunstiger uitvallen. Bij zoodanigen staat van zaken is het genoeg voorzigtig te zijn. De soliditeit der finantien zal het middel zijn om door spaarzaamheid tot een vermindering van de openbare lasten te geraken. Dit zal de kroon zetten op al wat door den Keizer reeds voor Frankrijk gedaan is. Het ont werp werd daarna aangenomen. De Patrie meldt dat het grootkruis van het legioen van eer aan den Prins der Asturien thans 5 jaar oud is geschon ken. Deze Prins is degeen die op den jeugdigsten leeftijd die onderscheiding heeft ontvangen. De Hertog van Brabant was 19, de grootvorst troonopvolger van Rusland 16,Prins Hum- bert van Savoye 15 jaren toen zij tot grootkruis van het le gioen van eer werden benoemd. Weinige dagen na zijn geboorte heeft de Koningin van Spanje aan den zoon van Keizer Na poleon de orde van het gulden vlies geschonken. Men heeft onlangs een reeks onuitgegeven brieven van Ninon de Lenclos ontdekt. De heer Miller, eerste bibliothecaris van het Wetgevend Ligchaamis door den Keizer van Frankrijk met een weten schappelijke zending naar den berg Athas belast. De Fransche minister van Marine zal een prijs van 30,000 francs uitloven voor de ontdekking van een geneesmiddel tegen de geele koorts. De ambassadeur von Budberg heeft, volgens sommigen aan den minister Drouin de verzekering gegeven, dat, na Lafi- giewicz's nederlaag, Keizer Alexander dubbel bereid is om aan Polen een volledig stel vrijzinnige inrigtingen te schenken. An deren twijfelen aan de juistheid van dit berigt. Het wordt ech ter niet voor onwaarschijnlijk gehouden, dat de Keizer van Rusland een zijner bijzondere vrienden naar Parijs zal zenden, om mondeling aan het Fransche gouvernement berigt te geven van 's Keizers bedoelingen omtrent Polen. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. 27 Maart. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, de heer B. P. van Harinxma Thoe Slootenvan Beelster- zwaagmet een Academisch proefschriftgetiteldOver het straf beding bij verbindtenissennaar het Nederlandsch burger lijk recht. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat de zoogenaamde vier en twintig (thans twee en dertig) huizenstaande in een poort op de Langegrachtgeteekend Wijk V, N°. 779830, in eigendom toebehoorende aan Pie- ter Hasselbach Pieter's zoontimmerman alhier, nadeelig voor de gezondheid, onbewoonbaar en onbruikbaar zijn. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Louis Frangois Meyeraan, koekbak ker, wonende alhier, tot het doen plaatsen van een koekbakkers oven, in het perceel op de Nieuwstraat, geteekend Wijk VH, N°. 904. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 30sten Maart des voormiddags te 11 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat wegens den invallenden feestdag de Beestenmarkt, in plaats van op Vrijdag 3 April aanstaande, zal worden gehouden op Woensdag den lsten bevorens. De Burgemeester van Leidenherinnerd bij deze den Geestelijken en Studenten in de Godgeleerdheiddie reeds bij de Nationale Militie zijn ingelijfd, alsmede hun die daartoe dit jaar kunnen worden opgeroepen dat zij het bekomen der vrijstelling, bedoeld bij de 1ste zinsnede van art. 127 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad N°. 72), verpligt zijn vóór den 4den April aanstaande, hunne aanvragen, voorzien van de daarbij behoorende bewijzenaan hem Burgemeester inte- zenden. Burgemeester en Wethouders van Leiden, noodigen de lotelingen dezer gemeente uit, die verlangen bij de Zee-militie te dienen, zich daartoe aantemelden vóór den lsten April aan staande op alle werkdagen van 10 uur des voormiddags tot 5 uur des namiddags, ter Secretarie dezer gemeente. Getrouwd Dr. JACOBUS VAN KAATHOVEN Al degenen die papierenboekwerken of anderzins, behoorende tot den boedel van wijlen den Hoogleeraar Mr. H. W. TYDEMANgewoond hebbende te Legden onder hunne berusting hebbenof die iets te vorderen hebben van of verschul digd zijn aan zijne nalatenschapgelieven daarvan toezending, opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris Mr. H. OBREEN te Legdenaan den Ouden Singel, Wjjk Y, No. 348. FINALE SLUITING Berigt het geachte publiek van Leiden en omliggende plaatsen dat aanstaande DIngsdag de LAATSTE DAG van verkoop zal zijn; die dus nog zijn voor deel wil koope gezwind mooije JASSEN, BROEKEN, VESTEN. Alles wat zich in de groote uitpakking bevindt wordt finaal voor elk Bod verkocht. Haast U om de kleine voorraad nog te bezigtigen waar ieder zijn keuze en smaak nog in vinden kan. De Prijzen zijn aanmerkelijk verminderd waardoor de werkman in de gelegenheid is gesteld om een mooi en solide stuk te koopen. Prijslijst is geheel overbodig daar niets wordt opgehouden en alles a tout prix uitverkocht.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3