N°. 940. Maandag 16 Maart. A0. 1861 v Binnenlandsch Nieuws. Jg\\V A/ I J V Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. A&) réi Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76 Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 in.; 4 n. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke raiand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Rotterdam (tweede kanton) Mr. G. B. Heydeman, thans griffier bij het kantongerecht te Nieuwer-Amstelen tot ont vanger der registratie en domeinen te Zuidbroek de heer W. A. de Laat de Kanter, thans te Wageningen; voorts is aan J. T. Roos, op verzoek, eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Alphenmet 1 April. Naar men verneemt, zal Z. M. de Koning omstreeks den 9den April de hoofdstad bezoeken. De Minister van Justitie heeft ter kennis van belang hebbenden gebracht, dat zijn audientiën op Woensdag en Don derdag, den 18den en 19den Maart aanstaande niet zullen plaats hebben. Naar men verneemt, zal de definitive begrooting voor het Departement van Koloniën voor 1863 thans spoedig aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal worden ingezonden zoodat dit ontwerp weldra in de afdeelingen zal kunnen wor den onderzocht. Het gerucht gaat te Gorinchem algemeen, dat de waar dige burgemeester de heer W. A. Viruly Verbrugge zijn ont slag uit die betrekking aan Z. M. den Koning zou hebben aan gevraagd. Het bevel over de artillerietroependie gedurende de aanstaande zomermaanden in de vlakte te Waalsdorp nabij 's Gravenhage zullen gekampeerd worden, is naar men verneemt opgedragen aan den Majoor van Gorkum van het lsten reg. vest. artin garnizoen te Helder. Een treurig ongeluk heeft heden Zaturdag middag aan de Bezuidenhoutsche brug te 's Hage plaats gehad. Men hield zich daar bezig, om uit een schuit marmeren bladen te lossen. Door overwigt sloeg de schuit omwaardoor twee werklieden onder de bladen in het water geraakten. Een hunner werd er levenloos uitgehaaldterwijl de andere zich op dit oogenblik nog onder de bladen bevindt. Men wendt alle moeite aan, om hem zoo mogelijk te redden. - Donderdag avond had op het stationsplein te Rosendaal tusschen twee spoortreinen een kleine botsing plaats, die zon der groote ongelukken afliep. Bij het aankomen van den laat- sten trein uit Antwerpen was een goederentrein juist bezig om van spoor te verwisselen en reed achteruit op het spoor, waarop de Antwerpsche trein aankwam. Door roepen gewaarschuwd be merkte de machinist nog bij tijds het gevaar en stopte zoo veel mogelijk. De treinen liepen evenwel nog tegen elkander, zoodat de achterste wagen van den goederentreingeladen met ledige vatengeheel verbrijzeld en uit het spoor geworpen werd. De oorzaak van dit ongeluk kan niet anders gezocht worden dan in de beperktheid van het stationsplein, dat bij eenige groote treinen te klein is. zoodat de hoofdlijnen bij het manoeuvreren nooit vrijgelaten kunnen worden. Onlangs had te Haarlem een scheiding van tafel en bed plaats tusschen een huwelijkspaar, dat in oneenigheid leefde. De bezittingen werden gedeeld en ieder ging zijns weegsmaar den volgenden dag kwamen de gescheiden echtgenooten weder naar elkander toe, beleden wederzijds schuld eu hereenigden zich wederom. Door Mevr. de weduwe G. van der Flier, geb. Yennik te Oosterwoldej zijn op verlangen van haar ontslapen echtgenoot twee giften ieder van f 1000 gezonden aan de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs en aan de Have- loozen school, beiden te Amsterdam. In de Fakkel treft men een berekening aan, hoeveel tijd en geld reeds besteed zijn om een kiesreglement te maken ter verkiezing van ouderlingen en diakenen in de Nederlandsche Hervormde gemeente door de gemeente, gedurende de verloo- pen negen jaren. De uitkomst is minstens f 10,000 voor een zaakdie geëindigd is in niets Manuel Matamoros heeft uit zijn gevangenis van het gerechtshof Grenada in Spanje den 25sten Februarij jl. ge schreven, dat twee jongelieden, een jongeling van 15 en een meisje van 12 jaren, over Malaga naar Amsterdam zullen wor den gezonden om voor rekening van eenige Christelijke Afge scheidene Nederlanders te worden onderhouden en opgevoed. De daarvoor benoodigde reiskosten van 2,500 realen zijn uit Nederland daarheen gezonden. In het Verslag wegens den staat der Algemeene Doops gezinde Sociëteit in Holland over het jaar 1862, door de Hoog-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1