Donderdag 12 Maart. N°. 937. A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. y 'l DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- oiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam Beerebijt) naar Leidendagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u.^'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u, 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdag9 van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Uingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. BIJ PROFESSOR TIJDE MANS DOOD; 6 maart, 1863. Wien 's Hemels gunst een kring van vijf-en-tachtig jaren, Tot zelfveredeling en and'rer welzijnschonk Hem, dien de Wetenschap de eerwaarde zilvren haren Bekroonde met laurier, waar 't eikenblad in blonk; Mijn Vriend, een leeftijd lang, mijn gids en medestander In 't spoor der kennis naar de onpeilbre kennisbron Eenstemmig in de zucht, om, zeker van elkander, Het licht te zoeken van de ondoofbre Waarheidszon Hem, dien een hart van Menscheen hoofd van Wijsgeer tooide Toeganklijk beiden voor wat edel is en groot, Die, waar hij heentrad, bloem en vrucht steeds om zich strooide En elk gevoelig hart naauw aan het zijne sloot Hem vlecht mijn hand den krans van 't immortellenlover, Den Vriend, mij voorgegaan, die 'k nooit vergeten kan: Want, geven we ook aan 't graf zijn sterflijk stofkleed over, Onsterflijk is de Naam van grijzen Tijdeman. Delft, 8 Maart, 1863. n*. waf. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Harderwijk Mr. W. A. L. Domis, advocaat en kandidaat notaris te Leiden en op verzoek aan Mr. S. H. Lette van Oostvoorne eervol ontslag verleend als procureur bij de arr.- rechtbank te Brielle. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is ingekomen een adres van L. Simons, handelende in zijden linten te 's Gra venhage, daarbij verzoekende om hare goedkeuring te onthou den aan het tractaat van handel tusschen Nederland en het Zwitsersche Bondgenootschap aangegaan, op grond, dat de belijders der Israëlitische godsdienst in sommige kantons van Zwitserland niet mogen vertoeven, veel min bezittingen heb ben of handel drijven. Ter gelegenheid van het huwelijk van den Prins van Wallis met Priuses Alexandra van Denemarken waren Dingsdag de te Rotterdam op de rivier en in de havens zich bevindende Engelsche stoom- en andere schepen rijk met vlaggen getooid. Te dier gelegenheid waren des avonds de Britsche en Deen- sche Consulaten in de Boompjes te dier stede prachtig ver licht. Terwijl voor het Britsche consulaat een smaakvolle gas- illuminatie werd ontstoken, was de woning van den heer B. A. L. Thadenden consul van Denemarken, geheel guirlan- desgewijs met lampions verlicht, prijkende boven het mede verlichte consulaatbord een sierlijke kroon met lampions. Deze illuminatie lokte Dingsdag avond tal van wandelaars naar de Boompjes. Bij beschikking van den 7den dezer is aan G. C. Droog- leever Jr. te Gorinchem, tot wederopzegging, vergunning ver leend voor een stoombootdienst tot vervoer van goederen en vee tusschen Leerdam en Amsterdam. De Koninklijke Akademie van Wetenschappen (afd. Let terkunde) heeft met den gouden eerpenning uit het legaat van Hoeufft bekroond een latijnsch prijsvers, tot onderwerp hebbende de stoomketel, ingezonden door den heer Guiseppe Jacoletti te Urbino. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de opéra comique PEnlèvement au Serail, gevolgd door de vaudeville Cerisette en prison, waarin de jongejufvrouwen C. en E. Meij zullen optreden. Zondag 11. is te Assen in 63jarigen leeftijd overleden Mr. J. T. Homanpresident der arrondissements-rechtbank aldaar. In de Maandag gehouden zitting van den Gemeenteraad van 's Gravenhageis na langdurige beraadslaging met 2G te gen 11 stemmen aangenomen het voorstel der commissie uit den Raad, tot het voor rekening der gemeente nemen van het Fransche tooneel voor den tijd van twee speeljarennamelijk 1°. van 1 November 1863 tot ultimo April 1864, en 2°. van l September 1864 tot ultimo April 1865onder bepalingdat het beheer daarover zal worden opgedragen aan een directeur gezant, onder toezigt van een commissie uit den Gemeenteraad en dat het tooneel. met uitzondering van de maand September

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1