N°. 935. Dingsdag 10 Maart. A°. 1863. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot reclor-magnificus der hooge- schooi te Utrecht over het academiejaar 1863/64 den hoog leeraar C. H. D. Buys Ballot en aan den Isten luit.-kwartierm. van het leger in Nederl. Indie W. van Baasbank op verzoek eervol ontslag met pensioen verleend. De rechter-commissaris, belast met de instructie der strafzaken in het arrondissement Brielle is benoemd de heer Mr. S. H. Lette van Oostvoorne, rechter in de arr.-recbtbank te Brielle. De Graaf de Bois le Comte, in der tijd Fransch gezant te 'sHage, is dezer dagen te Parijs overleden. In de zitting der Tweede Kamer van 11. Zaturdag heeft de Minister Thorbecke in art. 14 van het wetsontwerp tot regeling van het middelbaar onderwijs opgenomen de 4de al. van het amendement der beeren Heemskerk Az. en Cool, de strekking hebbende, dat bij de beoordeeling der behoefte aan een burgerschool het bestaan van bijzondere scholen van dien aard in aanmerking moet komen. Met die wyziging is art. 14 met 36 tegen 27 stemmen aangenomen. - In die zelfde zitting is nog ingekomen een wetsontwerp, strekkende om den termijn tot invoering van de nieuwe wet op de rechterlijke organisatie andermaal uittestellen tot 1 September. Heden Maandag morgen is het stoffelijk overschot van wijlen den Graaf van Bechteren van Bosande, laatstelijk ko mende van Botterdamnaar de residentie overgebrachtwaarna onmiddelijk de ter aarde bestelling op de begraafplaats Eik en Duinen heeft plaats gehad. Aldaar bevonden zich de naaste bloedverwanten en vele vrienden van den overledene, die den ontslapene de laatste eer bewezen. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dag 10 Maart geen plaats hebben. Te Alkmaar overleed in de vorige week de heer S. A. de Moraaz, notaris en oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-generaal. Zaturdag morgen te 9 uur is de eerste oflScieele proef- togt gedaan op den spoorweg van Utrecht tot Amersfoort, waartoe eenige autoriteiten waren uitgenoodigd. Ofschoon slechts door een hulpmachine getrokkeuwas de trein binnen een uur te Amersfoortalwaar de Eembrug werd bezigtigd en deel genomen werd aan een dejeuner-dinatoir, waarvan de regering van Amersfoort ook gebruik maakte en waarbij de muziek der Amersfoortsche schutterij zich deed hooren. Nadat de stoet een waudeling door de 9tad had gedaaD, keerde de trein te half drie uur naar Utrecht terug. Over drie maanden hoopt men den weg tot Hattem te kunnen openstellen en in het vol gend jaar, als de IJsselbrug gereed is, den weg tot Kampen. Dezer dagen is het reservefonds van het opgeheven Waarborggenootschap voor weduwenopgerigt door de heeren te Winkel en Bietveld, aan de trekkende weduwen pondsponds gewijze uitgekeerd, zoodat de weduwen die f 250 'sjaars ge noten hebben ontvangen een uitkeering van f 276,20 in eens die f 500 genoten f 552,40, die f 750 genoten f 828,60 en die f 1000 genoten f 1104,80, waarmede het geheele fonds is vereffend en de overige deelhebbers verder aanspraak heb- beu verloren. Men verneemtdat door den heer A. Harmens aan het gemeentebestuur van Leeuwarden is aangeboden het sluiten eener overeenkomst, waarbij het gas zoowel bij dag als bij nacht hoogstens tegen 14 c. per kub. el zal worden geleverd. Dr. H. van Hall heeft 11. Vrijdag te 's Gravenhage in het locaal Diligentia een natuurkundige voorlezing gehouden ten onderwerp hebbende't geboomte. Een talrijk publiek waaronder vele dames, woonde die voorlezing bij. Vrijdag, den 13den Februarij 11. had te Haarlem de navolgende opligting plaats: Een Duitsche dame, zich noemende Mevr. Heineman, kwam door een geleidster vergezeld, ten huize van J. Severijnse, herbergier in den Hout aldaar, voor gevende zich met een vigilante van het spoor van 5 uur te hebben laten brengen omvolgens beloftedirecte tijding van hunne dochter, vrouw van P. W. Burgmeijer, die te Broeklijn4 uren van New-York in Noord-Amerika als wa genmaker woont, mede te deelen. Zij verhaalde aan de ver heugde ouders, dat zij naa9t hunne kinderen woonde, dat haar oom hen twee maanden geleden aan een grooten manufactuur- handel had geholpen waarin 7 bedienden aanhoudend werkzaam waren en dat die edelmoedige oom peet-oom en zij peet-tante LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u, 9 m. en 9 n. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 a. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., dc overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 a.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgens te 3 u.; 's middags te 12 u., 's uamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdaa op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12l uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1