N°. 931. Donderdag 3 Maart. A°. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH DAGBLAD. De*e Courant verschijnt eiken dag, be halve. Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's flravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 n. 58 m.; 6 n. 9 ra. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Vlaaudag ochtends 4 u„ de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbus ligt togen aan de Lakenhal, Katoen fabriek eu op de Nieuwstraat's morgeus te S u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 7 en 23;. over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adre? te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 ra. &v. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabneage des Zaturdags vau 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 1.0 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nnr. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsendagelijks van 3 1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uor; valt «Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 8 —4; vau de Hypotheken en het Kadaster, vau 9—4 uur. Prijs der Advertentie!»1-6 regels Ü.75. Iedere regel meer 12j- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 CU, Z. M. beeft benoemd tot burgemeester van Appingedam Mr. R. T. Mees, wethouder dier gemeente. Z. M. heeft den kapitein A. Mosselraans, magazijnm. der artill. van de 2de kl. te Gorincbem, een pensioen verleend van f 1050 'sjaars, onder toekenning van den rang van majoor. Z. M. heeft bij het wapen der artill. benoemd tot ma gazijnm. der artill. van de 2de kl. te Gorinchem, den lsten luit. C. Ouwendijkmagazijnm. van de 3de kl. te Wiericker- schans, en in diens plaats den sergeant M. Ytsmavan het 1ste reg. vesting-artillerie. Z. M. heeft goedgevonden de benaming van compagnie bij het wapen der maréchaussees te doen vervallenen voor elk der twee zelfstandige onderdeelen van dat wapen te ver vangen door die van divisie. Bij Koninklijke besluiten zijn benoemd bij de divisie maré chaussees voor Noord-Brabant en Zeelandtot majoor en kommand, van de divisie, de ritmeester J. Paulus, van het lste reg. dragonders; tot kapts. (naar ouderdom van rang) de lste luits. T. Prins en C. F. van den Hoffbeiden van het wapen; bij de divisie maréchaussées van Limburg, tot majoor en command, van de divisie, de kapt. F. H. Marcella; tot kapt, (naar ouderdom van rang) de lste luit. J. F. Meyer, beiden van het wapen; - bij het wapen der kavallerie, bij den staf van het wapen, tot majoor, de ritm. lste kl. L. A. baron van Ittersum, van dien staf, toegevoegd aan Z. K. H. den inspecteur van bet wapen; bij het lste reg. dragonders, tot ritm. van de 3de kl. (naar ouderdom van rang) de lste luit. Jbr. U. J. K. ridder van Rappardvan het 5de reg. dragon ders; bij het 5de reg. dragonders, tot lste luit. (naar ouder dom van rang) de 2de luit. Jhr. P. Gevaertsvan het 2de reg. dragonders. t Bij Zr. Ms. besluit is aan den kapt.-luitenant ter zee Jhr. H. P. de Koekmet den lsten April aanstaande onder den titel van hoofdinspecteur, opgedragen de betrekking van in specteur-generaal over het loodswezen de betonningbebake- ning en verlichting, ten welken einde hij met dien datum wordt gedetacheerd bij het Departement van Marineterwijl voorts genoemde hoofdofficier met voorschreven tijdstip is be noemd tot Nederlandsch permanenten commissaris voor het gemeenschappelijk toezigt over de betonning en bebakening, mitsgaders over de loodsdiensten op de Schelde. Het Staatsblad N°. 13 bevat het Koninklijk besluit, waarbij wordt vernietigd een besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Hollandom, in strijd met de verklaringen door schoolopzieners gegevenvijf openbare schoollokalen in de gemeente Amsterdam die voor de gezondheid schadelijk en in de ruimte onvoldoende warenzoo lang als tijdelijke hulp lokalen te gebruiken, totdat de nieuwe lokalen zouden ge reed zijn. In de zitting der Tweede Kamer van Dingsdag heeft de heer van der Veen bij de behandeling van het wetsontwerp voor het middelbaar onderwijs afgekeurd, dat in het vervolg de gymnasia zullen behooren tot het hooger onderwijs't geen verkeerde gevolgen hebben en tot verwarring aanleiding geven zal. Een tweede bezwaar lag in de verpligting van gemeenten boven de 10,000 zielen tot oprigting van minstens één bur gerschool 't geen leiden zal of tot een vermomde lagere school, of tot benadeeling van de lagere school en in alle gevallen een zware last voor de gemeente-financiën zal ople veren. Een derde bezwaar lag in de leemte der wet, dat het admissie-examen op de burgerscholen niet verpligtend is ge maakt. - De heer van Goltstein spreekt tegen de wetals te veel bevorderende het industrieel eu technisch onderwijs en waaruit volgen zal, dat het humanitair onderwijs op den ach tergrond geraakt. - De heer Storm van 's Gravesande heeft bezwaar, dat in het wetsontwerp de polytechnische school is opgenomen die veeleer behoort tot het hooger onderwijs. - De heer van Heemstra zal door middel van het voordragen eener wijziging in deze wet het beginsel ter sprake brengen om het middelbaar onderwijs te beschouwen als een voortzet ting van het lager, maar ook al9 een voorbereiding tot het hooger onderwijs met het oog op de latijnsche scholen en gym nasia. - De heeren van Voorthuizen Guljé en van Logchem roe men het beginsel van het wetsontwerp, waarmede zij zijn ingeno men. - De heer de Meester ziet in het ontwerp de strekking

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1