Lijdens-Prediking HANDBOEK LANDBOUW IN NEDERLANDSCH OOSTINDIE, Advertentiën. Christelijke Belangen. Ter perse bij den Uitgever A. W. SYTHOFF te Leiden overzigt en behandeling der voornaamste voortbrengselen uit het plantenrijk in de Keerkringslanden, De localen in het bezit der onderneming zijn van dien aard, dat een groot aantal Tentoonstellers voor hunne goe deren daarin plaats kan vinden en zijn voor die uitbreiding vatbaar, die de omstandigheden noodzakelijk zullen doen voorkomen. De entreeprijs als Lid der doorloopende Tentoonstelling is £2 24), het Lidmaatschap is 7 (f 84) per jaar, te vol doen bij vooruitbetaling, waarentegen elk Tentoonsteller het recht zal hebben op een vierkante yard, (0,314383 Ned.) hetzij grond of wand, oppervlakte te beschikken, voor elke vierkante voet extra wordt 'sjaars f 7,20 betaald. Tentoonstellers worden de volgende voorwaarden aangeboden: 1°. Het opzigt over de tentoongestelde goederen is ten laste der onderneming, die zorg zal dragen voor een behoorlijk personeel, belast met de orders der Tentoonstelling optevolgen en de noodige inlichtingen te geven omtrent elk tentoonge steld voorwerp. 2°. Een Schrijf- en Leesinrigting, voorzien van Engelsche en Buitenlandsche Dagbladenalwaar brieven en stukken aan Tentoonstellers geadresseerdzullen worden in ontvang genomen. 3°. Bescherming van te verkrijgen octrooijen van uitvin ding. - Aanvragen van octrooijen tot verminderde prijzen. - De Maatschappij belast zich met de bescherming der rechten van de geoctroijeerdeningeval van inbreuk op verkregen octrooi rechten wordt gemaakt. 4°. Het recht om door middel van den Secretaris inlich tingen aangaande handelszaken te bekomenhetzij schriftelijk of mondeling. 5°. Een maandelijksche opgavedie gratis wordt uitgegeven houdende een alphabetische lijst der Tentoonstellershunne woonplaatsen en korte opgave der tentoongestelde voorwerpen. Uit het bovenstaande ziet men dat de jaarlijksche bijdrage betrekkelijk gering is, in tegenoverstelling der aangeboden voordeelenvooral daar de Tentoonstellers bevrijd zijn van de drukkende kosten van bedienden tot bewaking en tot het geven van inlichtingen. De toegang tot de doorloopende Tentoonstelling zal geheel vrij zijn. Verkoopen kunnen geschieden door tusschenkomst van Ma kelaars, Commissionairs, of Agenten der Tentoonstellers, of wel door de beambten der onderneming, in het laatste geval tegen de gewone Commissie. Nadere inlichtingen verkrijgbaar bij den Agent en Makelaar der Maatschappij voor Nederland, W. J. C. Adriaan van Hasselt, Ex-Agent der Nederlandsche Regering bij de Wereld tentoonstelling te Parijs in 1855. OFFIC1EËL KIËUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van 12 tot en met 18 February 1863. Bevallen: J. de Winter, geb. Priem, Z. - M. J. Pont, geb. Leuzen, Z. - H. P. de Hen, geb. KooleD.- E. Ouds hoorn geb. van der Staaij, Z. - K. van Gent, geb. Bol, D. - M. Rozier, geb. Cornelisse, Z. - J. van Gelder, geb. Park, Z. - J. van der Sluis, geb. Visser, Z. - A. M. Neu teboom, geb. Boom, D. - W. Ouestro Z. - C. Ouwerkerk geb. van der Wijngaarden, Z. levenl. - A. Heijmans, geb. Florijn, D. - N. M. Leget, geb. Broekhuyzen, Z. - J. Plat- teel, geb. Maas, Z. tweel. - E. Giezen, geb. Verstraaten Z. - J. Petri, geb. de Jong D. - J. Peeters, geb. de Vrind, Z. - J. Leusveld, geb. Olivier, D. levenl. - C. Philippageb. de Man, D. - E. M. van der Zanden, geb. Lambooij, D. - A. M. de Bink, geb. Vlieland, D. - E. Craenen, geb. Bie- semans, Z. - J. Krul, geb. Hugentobler, D. - M. Hofman Z. - A. de Vroede, geb. Hoogervorst, Z. - P. Vork Z. Gehuwd: J. J. Ippius Fockens jm. met M. G. de Mare jd. - W. de Vroede Wedr. met M. Somerwil Wed. - H. Stol jm. en J. Gorree jd. OverledenK. C. Planje Z. 7 m. - C. P. Hakkaart D. 4 j. en bijna 2 m. - C. H. van Giessen 32 j. - P. J. Peltenburg Z. 9 m. - J. van der Kaay D. 3 w. - B. de Goede Z. bijna 9 m. - H. Kuyters 64 j. - M. Lamboo, geb. Does- wijk, 85 j. - C. Onvlee D. 1 j. 7 m. - P. Duck 68 j. - J. Pont D. 2 j. 3 m. - J. F. Bruggemann Z. 1 j. bijna 8 m. - J. Pieket Z. 1 j. 4 m. - C. S. van der Voorden D. ruim 4 m. - M. T. Zuur, geb. Graffner, 48 j. - L. Hooff Z. 1 j. 10 m. - P. H. van Honstede Z. 2 j. 11 m. - H. C. Dusoswa D. bijna 6 j. - P. Cambier Z. bijna 2 j. - G. van Berkel D. 2 m. - M. Hoppenbrouwer D. 3 j. bijna 8 m. - B. B. Verdouw Z. 7 j. bijna 9 m. - J. J. M. Somerwil Z. 3 j. 11 m. - B. E. Paulides D. 5 j. bijna 11 m. - H. Draaysma D. 3 m. - J. Ouwerkerk D. 3 j. bijna 6 m. - S. P. Mom- berg D. 2 j. 1 m. - S. van Kampen Z. 1 j. 4 m.-C. Groe nendijk D. 4 j. 11 m. - J. Kreft Z. 15 d. - Jannetje Collet 68 j. - C. Siraa D. bijna 2 j. - J. G. Luders 58 j. - A. Clavan Z. bijna 6 m. - J. R. Wallaart, geb. Houweling, 38 j. - S. C. Bolderdijk D. bijna 11 m. - C. Webbers D. 2 j. bijna 11 m. - P. G. van der Hart Z. 5 w. - J. van Leeuwen D. 1 j. - C. M. Waasdorp D. 7jm. - A. C. Momberg D. 2 m. - G. Beun, geb. de Vos, 73 j. - J. de Boer D. 3 j. 4 m. - H. M. C. Sloos D. 3 j. 11 m. - C. M. Pauw D. 1 j. 7 maanden. Ouders of Voogden die verlangen mog- ten een JONGELING van goeden Huize en P. G., opgeleid en gevormd te zien tot vakken van ADMINISTRATIE wordt hiertoe de gelegenheid aangeboden bij een Burgemeester en Secretaris van aanzienlijke gemeenten (nabij Rotterdam gelegen) die tevens Polderbetrekkingen be kleedt. Leiding van opvoeding en toezigt en christelijk onderwijs kan daarmede ge paard gaan. Adres franco brieven onder letter A. Bureau van dit Blad. VEREENIGING VOOB op Zondag 22 Februarij 1863, des avonds ten half acht ure. DOOK Ds. E. A. ZUBLI, Pred. te 'i Hage. ZAAL, Noordeinde. VOOR DEN (Naar aanleiding van G. RICHARDSON PORTER'S Tropical Agriculturist) DOOR Dit Handboek is bestemd voor hen, die den tropischen landbouw beoefenen of zich daar mede wenschen bekend te makendoch ook de Handelstand zal daarin', met betrekking tot de groote stapelproducten, menigen, nuttigen wenk vinden, waarvan de behartiging allezins aanprijzing verdient. Bij de bewerking is de tegenwoordige stand en de toenemende ontwikkeling der Culture» in Oost-Indië in het oog gehouden, o. a. de Musa of bananen, onder welke eene zeer voor name plaats bekleedt de soortwelke den tegenwoordig vrij algemeen bekenden Manilla hennep oplevert, terwijl het nut van deze, in Indië wijd en zijd verspreide planten, bijzonder wordt aangetoond voor verschillende vezelstoffen, die èn voor lijnwaad en touwwerken voor papier fabricage van wezenlijk belang te achten zijnvoorts de Rameh het Nieuw-Zeelandsch vla», de Jute, de Arengde Moerva vezel enz. De voornaamste stapelartikelen worden uitvoerig beschreven en afgebeeld. Onder die artikelen moeten vooral gerekend worden: het katoen, de koffij, de theede rijst en de tabak, van welke producten de geschiedenis, de statistiek enz. tot op het tijdstip der uitgave worden behandeld. In het Handboek zullen ook te vinden zijn tal van Afbeeldingen der verschillende werktuigen welke ter bereiding van de grondstoffen than* in gebruik zijn.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3