N°. 920. Vrijdag 20 Februarij. Binnenlandsch Nieuws. 'i I LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nota- uiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0,75 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, l en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adre3 te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 Ulir- van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot generaal der infanterie en tot luitenant-admiraal HD. beminden zoon, Z. K. H. Willem Nicolaas Alexander Frederik Karei HendrikPrins van Oranje thans luitenant-generaal, inspecteur van het wapen der cavallerie en vice-admiraal. Z. M. heeft benoemd tot generaal-majoor den Minister van Oorlog en kolonel der artillerie J. W. Blanken. Z. M. heeft de benoeming van J. A. C. W. van Lan- schot Hubrechtals ontvanger te Spijkenisse c. a. ingetrokken en hem bevestigd in zijn tegenwoordig beheer te Rauwerd en is voorts in zijn plaats benoemd tot ontvanger te Spijke nisse c. a., Mr. A. J. van Deinse, thans in die betrekking te Ruinen. Z. M. de Koning heeft Mevrouw Boreel benoemd tot staatdame bij het Huis van H. M. de Koningin. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft het eerevoorzitter schap der opterigten Amsterdamsche kanaal-maatschappij voor de doorgraving van Holland op zijn smalst aangenomen. Naar men verneemt zijnvan wege Z. M. den Koning van Wurtemberg en van wege Z. M. den Keizer der Fran- schenbij gelegenheid van HD. verjaardag aanzienlijke ge schenken aangeboden. 's Konings heugelijke verjaardag wordt in de residentie op waardige wijze herdacht. Op den middag werd er in de Maliebaan een groote parade van bet garnizoen gehouden. Een ontelbare menigte had zich om het zoo ruime Malieveld vereenigd om dit militaire schouwspel bijtewonen. Tegen den middag ontving Z. M. de Koning op HD. paleis de leden der Vorstelijke familie, benevens HD. burgerlijk en militair Huis, om de gelukwenschen wegens HD. geboortedag te ont vangen. Des middags had er ten Hove groot diner en gala plaats. Gedurende dat diner heeft zich het muziekkorps van het regement grenadiers en jagers bij afwisseling doen hoo- ren. De illuminatiëndie van wege het stedelijk bestuur beden avond zullen ontstoken wordenbeloven zeer prachtig en schitterend te zullen zijn. Op het Buitenhof is een pyramide of kolom geplaatst, die door gaz verlicht zal worden. Om het piëdestal zijn decoratiën aangebracht met de inscriptie 19 Fe bruarij 1817 en het naamcijfer W, omgeven door lauwer - kranzen. Op eenigen afstand daarvan is een muziektempel ge plaatst, waarin gedurende den avond door het muziekkorps van het 3de reg. dragonders muziek zal worden uitgevoerd en welke tempel ook zal worden verlicht. Het Plein zal in het vierkant en plafond en guirlandesgewijs met lampions ge ïllumineerd worden. Het standbeeld van Willem I wordt door standaards omgevenwaarop de wapens der provinciën en der stad prijken en die met de oranje- en stadswimpels zijn ver sierd. Ook is op het Plein een muziektempel opgerigt, alwaar door het muziekkorps der dd. schutterij der residentie muziek zal worden uitgevoerd. Ook ziet men door ingezetenen aan stalten maken tot verlichting van hunne woningen. De stad heeft door het wapperen der vlaggenhet bespelen van het klokkenspel en de muziekdie zich overal doet hooren een feestelijk aanzien. Dat ditmaal te Rotterdam de verjaardag van het ge- eerbiedigde Hoofd van den Staat met buitengewonen luister zou gevierd worden was te voorzien aan de kolossale toebe reidselen die men reeds eenige dagen te voren zag maken de stad is dan ook letterlijk in feestgewaad gehuld. Geen straat of gracht kan men passeren of men ziet de Vaderland- sche driekleur in grooten getale wapperen opgeluisterd met tropheënstandaarsdeviezen enz. Indien het weder gunstig blijft belooft deze avond almede een weinig zoo gezien schouw spel te zullen opleveren. Van wege het Gemeentebestuur zullen het Raadhuis en Beursgebouw worden verlicht, welk laatste gebouw nu reeds om zijn sierlijk ornament en kunstig aange- bragte verlichtingswerken aller aandacht wekt en den Stads architect tot eer verstrekt. Daar de partikulieren met elkander als om strijd wedijverden om iets schoons daartestellenzal het genot niet weinig verhoogd worden. 's Konings verjaardag is heden alhier gevierd met een luis terrijke parade van de dienstdoende Schutterij, de infanterie en de artillerie, op het plein de Ruïne, waarbij de muziek der Leidsche Schutterij eenige stukken uitvoerde. Een talrijke menigte woonde haar bij en na den afloop daarvan hadden de assauts plaats, te 2 ure van de infanterie in de Stads-Ge-

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1