GROVER BAKER, HOLLAHDSCHE GEZOHDHEIDSKOFFIJ Naai-, Stik-, Zoom- en Rimpel-Machinen Adverlenliën. Zijde, Garen, Naalden, enz. voor Naai-Machinen Vmertkaansch Verkoophuls, van D. REV ALK, te Amsterdam. Venray in Hollandsch Limburgbeschuldigd van bigamie en valschheid in geschrift. Deze persoon wiens bedrijf en opvoe ding geen aanleiding kon geven tot het vermoeden dat zijne collegrephische bekwaamheden dusdanig waren, dat hij gedu rende jaren met valsche stukken de autoriteiten zou kunnen misleiden, heeft in 1857, met behulp van in elk opzigt val sche papieren, de gelegenheid weten te vinden een huwelijk met een onbesproken meisje aantegaan tijdens zijn echte vrouw nog leefde. Zes jaren ging hij onder een valschen naam door, gaf daarop de geboorte zijner kinderen aan en zou misschien als zoodanig zijn gestorvenware het nietdat hij op heeter daad op diefstal van schapen betrapt wordende, werd herkend door den broeder van hem voor wien hij zich uitgaf. Door een hoogleeraar in de scheikunde te Rijssel is een nieuw metaal ontdektdat den naam thalium draagt. Men zegt te Parijsdat Alexander Dumas zich bezig houdt met voor de beroemde mevrouw Ristori een drama te schrijven, hetwelk //Maria Antoinette" genaamd zal zijn. Te Montreuil-sur-mer is een gedeelte van het spoorweg bureaudat op een sedert jaren gesloten put gebouwd was, ingestort. Een geheel vertrekmet meubilair, is in de diepte verzonken. Gelukkig zijn er geen meuscbenlevens te betreuren. Eenige oogenblikken vroeger bevond zich nog een der be ambten, vader van een talrijk^ gezinin die kamer. Zijn leven heeft slechts van weinige seconden afgehangen. Zaturdag avond had er in de comedie te Parijs een manifestatie tegen Prins Napoleon plaats. De heer Véron had zijn loge afgestaan aan een dame, die met den Prins in zeer naauwe betrekking staat. Kort na haar komst kwam de Prins en nam naast haar plaats, hetgeen eenig afkeurend gefluister veroorzaakte, waarover de Prins zich niet bekreunde. Later verscheen Prinses Clotilde in de loge, vlak tegenover die waarin haar gemaal zat, maar hij bleef ook thans bij zijn maitresse, waarop het gefluister toenam. Toen Prinses Clotilde vertrok, werd zij door het publiek davereud toegejuichtterwijl men later van den Prins volstrekt geen notititie nam. De dief, die in het museum vau Cluuy is gearresteerd en zijn naam niet wilde noemenheeft zich eindelijk bekend gemaakt. Hij is afkomstig van Antwerpen en is 45 jaar oud. Hij is een zeer groot mensch van buitengewone ligchaams- kracht en van een melancholiek karakter. Men kan niet lang met hem spreken of hij begint te weenen. Hij is zes jaar geleden gehuwd en deed toen een huwelijksreis door Frankrijk als wanneer hij ook het museum vau Cluny bezocht. Naar Belgie teruggekeerd zijnde rigtte bij een winkel iu manufac turen op, die goede winst opbragt. Acht maanden geleden verliet hij zijn vrouw en nam 3000 francs mede, die spoedig waren verteerd. Daar hij wenschte zich met zijn vrouw te ver zoenen doch niet zonder geld wilde terugkeerenhad hij het plan opgevat zich dat door diefstal te verschaffen. Hij herin nerde zich de schattendie hij in het museum had gezien leende 300 francs en begaf zich naar Parijs, waar hij den 24sten Januarij aankwam. Den anderen dag en eenige dagen later bezocht hij het museumten einde zich met hel locaal bekend te maken en9 koos eindelijk den nacht van Zaturdag op Zondag om zijn plan te volvoeren. Hij schafte zich een glazeumakersdiamant aan en liet zich in het gebouw van het museum opsluiten. De diamant hielp hem niets, daar hij het dikke glas niet daarmede kon snijden; met zijn arm de glazen te breken gelukte hem evenmin. Hij vond eindelijk een nijp tang en daarmede heeft hij de kasten geopend. Hij geeft op dat hij zijn naam niet heeft willen bekend maken omdat hij zijn familie geen schande wilde aandoen. Het gerucht dat hij de beruchte Jud zou zijn is van allen grond ontbloot. OFFICIEEL 1ÏIECWS. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd 1°. door E. van Duuren wonende alhier, tot de inrigting van een magazijn van brandstoffen, in het perceel op den Nieuwen Rijn, Wijk VII, N°. 89; 2°. door Bernardus 9 Petrus Verhoeven en Pieter Jacobus Dee, kamer behangers alhier, tot het uitkloppen van vloerkleeden en ta pijten in het perceel op het Vrouwenklooster, geteekend Wijk VI, N°. 1331. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepen, om zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 12den Februarij des voormiddags te 11 uur. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 12den Februarij 1863, des namiddags te twee uur. Onderwerpen1°. benoeming van een onderwijzer in het teekenen bij de openbare lagere scholen en voor het vormend onderwijs der kweekelingen. - 2°. Staat van af- en overschrij ving op de begrooting van 1862. - 3°. Rechtskundig advies in zaken de bottingen en riemtalen van Soeterwoude. - 4°. Adres van J. van der Reydenom kwijtschelding der hem opgelegde geldboete. - 5°. Adres van Dr. J. C. Drabbetot continuatie van de levering van het verslag der handelingen van den Gemeenteraad. - 6°. Voordracht omtrent het verlee- nen van pensioen aan gemeente-ambtenaren. - 7°. Voordracht betreffende het plantsoen tusscheu de Koe- en Hoogewoerds- poorten. - 8°. Adres van J. van Grieken, ter bekoming van gemeentegrond. - 9°. Plans en voorwaarden a. tot de levering van houtwaren, b. tot de levering van klein ijzerwerk, spij kers, enz. c. tot het afbreken der bruggehoofden bij de Schei straat, met aanhoorige werkzaamheden. Eene Jufvrouw van de P. Goud 45 jaar verscheidene jaren in dezelfde betrekking werkzaam geweest zijnde, zag zich gaarne geplaatst tot ge zelschap eener DAME of bejaard HEER, of tot adsistentie in eene niet te drukke HUISHOUDING; Fransch en Duitsch goed sprekende, zou zij niet ongenegen zijn eene Dame op reis te vergezellen. Verzoeke de brieven te adresseren Bureau Leidsch Dagblad, No. IJ, Bij Vonnis der Arrondissements-Regt- bank te Legdenin dato den 27sten Ja nuarij 1863is THEODORUS RUIGROK VAN DER WERVE, wonende te Sassen- heim, thans verpleegd in het St. Joris Gast huis te Delftgesteld onder Curatele. De Officier van Justitie te Legden F. MACLAINE PONT. (Kosteloos). VAN uit NEW-YORK; recommandeert het HALSTEEG, A 246, AMSTERDAM. Deze SURROGAAT-KOFFIJ onderscheidt zich van alle andere soorten, is vrij van eenig soort Cichorei of Koffijsiroop en is zuiver en aangenaam van smaak. Met eene hoeveelheid gewone Koftij vermengd, is ze bijzonder aan te bevelen. Verkrijgbaar in pakjes van 1, 2 en 5 ons, bij J. H. JEDELOO en F. H. HOEK en Depots,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3