N°. 913. Donderdag 12 Februarij. A0. 11863. Binnenlandsch Nieuws. LE1D8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- uiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zoudag 5 u.; van Amsterdam (ileerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 'snamiddaga te S u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adre3 te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsendagelijks van 8 l uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maandag, Oiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. Z. M. heeft. L. P. F. N. J. Houben benoemd tot bur gemeester der gemeente Ulestraten. Z. M. heeft in hunnen rang overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers de 1ste luits. W. C. de Vree van het 2de, H. F. Borelvan het 7de, J. W. L. Kamps, van het lste, A. J. den Exter van den Brink, van het 2de, J. W. E. Schadee van der Doesvan het 8steP. E. T. La Forsvan het 7de, K. H. J. J. Hirschmann van het 4de, J. C. van de Polder, van het 6de, G. L. Sterk, van het lste, en S. Visser, van het 4de reg. inf., laatstgemelde tijdelijk gedeta cheerd bij het koloniaal werfdepot. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd de voorzitters en burgerlijke leden en hunne plaatsvervangers in de onderschei den militieraden voor de ligting der nationale militie 1863: Prov. Zuid-Holland: in het 3de mil.-distr., tot voorz. Mr. H. C. J. Hoog, plaatsverv. Mr. C. W. Hubrecht, lid M. A. Kluit, plaatsverv. P. L. Tichler. Dingsdag had aan het Paleis van Z. K. H. Prins Fre- derik en onder de voorzitting van Z, K. H. wederom een ver gadering plaats van de Hoofd-Commissie tot oprigting van een nationaal gedenkteeken voor November 1813 enz., welke door een tiental leden is bijgewoond. In die vergadering is o. a. in gekomen een eerste gift van honderd guldenonder de dag- teekening 's Gravenhage vau «Speijk's dag", bij den secretaris ontvangen van: »Een echt getrouwen dienaar van het Huis van Oranje, en oprechten beminnaar van zijn Vaderland," ouder de zinspreuk: »Mijn vader heeft met vuur zijn Vader land bemind" (Helmers). Dingsdag namiddag te 2 uur werd de aangekondigde vergadering der kiesvereeniging Orde in het lokaal in de Bierstraat te Rotterdam gehoudenter verkiezing van een kandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer van de Staten-Generaalin plaats van den heer I. D. Fransen van de Putte. De vergadering werd door 83 leden bijgewoond. Tot kandidaten werden voorgesteld en ondersteund de hee- fen Willem Adriaan Viruly Verbrugge, burgemeester van Go- rinchem; D. L. Wolffsou, oud-zeeofficier, wonende te Leiden L. Pincoffslid van den Gemeenteraad en Mr. P. F. Hubrecht advokaat te Rotterdam. Aan de voorstellers werd vervolgens gelegenheid gegeven over hunne kandidaten het woord te voeren. De voorsteller van den heer Wolffson zeide zich niet te ontveinzen, dat zijn kandidaat, als zijnde bij de meeste leden der Vergadering onbekend, niet veel ondersteuning vond; dat hij daarom eenige meerdere bijzonderheden omtrent zijn per soon en karakter wenschte medetedeelen. De heer Wolffson was oud-zeeofficier. Nu 8 of 9 jaren geleden was hij op het hoofdbureau van de marine te Batavia werkzaam geweest vervolgens directeur van den constructie-wiukel te Soerabaija sedert gepensioneerd en thans directeur der grofsmederij te Leiden. De politieke rigting van zijn kandidaat kon 9preker niet beter doen kennen dan uit diens eigene schrifturen waarin hij verklaart dat zijn rigting in alles de vrijzinnige en vooruitstrevende is; dat hij een krachtige ondersteuning van het tegenwoordige Kabinet raadzaam oordeelde en een regeling van meest alle Indische vraagstukkenook van de cultuur aangelegenheden bij de wet, met volle openbaarheid, in een woordeen ontwikkelingspolitiek voorstond. Nadat spreker er teu slotte nog op had gewezen dat dit maal bijzonder moest gelet worden zoowel op de liberale rig ting als op de noodzakelijkheid van een Indische specialiteit te kiezen, die den heer Fransen van de Putte moet vervangen werd deze aanbeveling door een ander lid in allen deele be aamd, die zeide, dat naar zijn informatiën de beer Wolffson bekend was als een zeer kundig en liberaal man. De voorsteller van den heer Hubrecht achtte het, bij de algemeene bekendheid van zijn kandidaat daar ter stede, ge heel overbodig veel over hem te zeggen hij behoefde slecht» er op te wijzen welk een kundig en praktisch man hij zich in verschillende betrekkingen en in zijn geschriften getoond had, hetgeen door een anderen spreker evenzeer werd herin nerd, die daarbij wees op den krachtigen steundien het tegen woordige Kabinet in hem zou vinden, terwijl Rotterdam met eere door hem in de Tweede Kamer zou worden vertegenwoor digd, zoodat de heer Hubrecht als kandidaat der Vereeniging

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1