/ril®] N°. 910. Maandag 9 Februarij. A0. Binnenlandsch Nieuws. LEIB8GH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën: 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van l-4> regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 1 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks vaD 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft heden morgen in een bijzonder gehoor ont vangen een commissie uit Botterdamaan wier hoofd zich bevond de Burgemeesterde heer Hoffmanen voorts bestond uit leden van den gemeenteraad. Die commissie heeft Z. M. den dank der gemeente overgebracht voor de bekrachtiging der wet op de verbetering van den waterweg van Botterdam naar zee. Hoezeer de Minister van Binnenlandsche Zakenheden uithoofde van een ligte ongesteldheidgeen publieke audiëntie verleende, is die commissie toch door den Minister ontvangen en heeft deze een vrij lang onderhoud met de commissie gehad. Tot ingenieur-directeur der werken voor de droogmaking van Holland op zijn smalst is, naar men verneemt, beuoemd de heer J. Dirks, ingenieur van den waterstaat te Gorinchem. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is naar men meldt ingekomen een wetsontwerp op de exploitatie der staats spoorwegen. De verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer in plaats van den heer Fransen van de Puttein het hoofdkies district Botterdam, is door den Minister van Binnenl. Zaken vastgesteld op Dingsdag den 3den Maart. De herstemmingals deze noodig is zal plaats hebben op Dingsdag den 17den Maart. De Gemeenteraad van Meppel heeft besloten tot het vestigen van een gymnasium. Betreffende den reeds gemelden brand in de kerk en pastorij der doopsgezinde gemeente in den lipleest men in de Amst. Ct. het volgende: #Mogt het den bewoner, den algemeen, ook om zijn ge leerdheid, zoo zeer geachten leeraar P. Leendertz Wz,, naau- welijks gelukken met vrouw en kinderen zich het leven te red den, zijn bezittingen, maar vooral zijn geheele aan oud-va- derlandsche literatuur zoo rijke bibliotheek is een prooi der vlammen geworden. De schade aan handschriften en zeldzame exemplaren van klassieke Hollandsche boeken geleden door den ijverigen oudheidkundige en bezorger der nog niet voltooide nieuwe uitgave van Hoofts werken, is niet alleen onherstelbaar voor hem alleen, maar even zoo voor de wetenschap, ja voor geheel Nederland." Ook in Drenthe heeft Woensdag nacht een hevig on- weder met stormwind gewoed. De bliksem trof bij Wanneper- veen een schip en sloeg een gat door den bodem van het vaartuig dat onmiddellijk zonk. Donderdag avond omstreeks zes uur kwamen drie elegant gekleede jonge dames den Bijswijkschen weg af naar 's Hage. De bevallige wandelaarsters trokken door baar welvarend uiter lijk de aandacht der stedelijke commiesenaan het wachthuis bij het Zieken gestationneerd. Zij noodigden de dames uit even in het wachthuis te vertoevendaar de omvang harer crinolines wat al te breed voorkwam. Na eenig tegenstribbelen gehoorzaamden zij aan den eisch van het wettig gezag en werden van 70 pond vleesch ontlast. De opening van den Spoorweg Crefeld-Cleve wordt in het begin van Maart verwacht; voor de lijn Cleve-Elten be ginnen de voorbereidende werkzaamhedende aanleg van de Pruissische grenzen tot aan Zevenaar geschiedt door de Ne- derlandsche Bijn-Spoorweg-Maatschappij. Donderdag middag ten 1 uur werd in de schouwburg zaal te Nijmegen de volksvergadering gehouden, waartoe de spoorweg-commissie een oproeping gedaan had, om wederom een verslag harer werkzaamheden uittebrengenen onderling over de gewigtige zaak te beraadslagen. Zeer talrijk was ook nu de opkomst van het publiek. De vergadering werd door den voorzitter der commissie, den heer A. Noorduijn Jr. met eenige hartelijke woorden geopend, waarin hij weder op het aanhooren van teleurstelling voorbereidde; maar tevens een meer verblijdend uitzigt in de toekomst opende en van een daarmede in verband staand plan gewaagde. Het woord werd vervolgens aan den heer Franckentweeden voorzitter, gegeven, om het verslag der commissie voor te dragen. Helder en duidelijk trad uit dit verslag weder de om vang der werkzaamheden, de mate der opofferingen en de ijver der gecommitteerden te voorschijn. In November hadden zich bij de spoorweg-commissie vervoegd de heeren Benner, spiciaal-Director der Kheinische Eisenbahn- GesellscbaftAmeshoffpresident der Bijnspoorweg-maatschappij en Dr. Arntz uit Cleveom over deze laatstgenoemde lijn te onderhandelen. De commissie merkte op, dat de Bheinische

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1