Leydsche Spaarbank. GROVER BAKER, Bijschrijving en Uitbetaling van Renten. Naai-, Stik-, Zoom- en Rimpel-Machinen Zijde, Garen, Naalden, enz. voor Naai-Machinen Advertentiën. WOL en WOLBEREIDING Brievenbus. Woensdag 4, 1118 en 35 Februari) 1863, Anierikaansch Verkoophuis, bruggeld zal genieten totdat de Staat de brug overneemt. In Belgie wordt thans, naar het voorbeeld in onder scheiden landen gegeven, een maatschappij tot bescherming der dieren opgerigt. Deze vereeniging, die den Koning als beschermheer aan het hoofd heeftstelt zich ten doeldoor allerlei middelenook door openbare verordeningenhet die ren kwellen tegen te gaan en zoodoende de stoffelijke en ze delijke belangen der menschen te bevorderen. Met een enkel woord is reeds gemeld, dat het beroemde medium, de heer Home, zich weder te Parijs bevindt. Omtrent dien man verneemt men de volgende bijzonderheden. Hij is gehuwd met de zuster van Mevr. Koucheleff, een zeer rijken Kus, die zijn schoonzuster als huwelijksgift de rente toelegde van een kapitaal groot 200,000 francs. Daar zijn vrouw en kind thans zijn overledenheeft de familie de uitkeering aan den heer Home gestaaktdie zich genoodzaakt zag Rusland te verlaten. Hij is eens op de Tuileriën toegelaten en ontving 2000 francs van den Keizer, maar de Keizerin, die hem bij zijn vroeger bezoek nog al genegen was, wil nu met hare omgeving niets meer weten van den «duivelkunstenaar." Gedurende het jaar 1860 zijn in Engeland en Wallis 835,129 in 1861 892,990 en in 1862 1,103,504 uit armen kassen bedeeld geworden. Maandag 11. zijn bet bijzijn van den postmeester-generaal en verscheiden andere personen te Londen welgeslaagde proe ven genomen met den pneumatischen- of luchtdruk-toestel, tot voortdrijving van wagentjes met briefpaketten door onder- grondsche buizen. De afstand van Easton-station tot het post kantoor in Eversholt-street werd met zwaar geladen wagentjes in 1 minuut en weinige seconden afgelegdzelfs deden zich eenige arbeiders uit de grap op deze wijze vervoeren. OFFICIËËL KIËUWÜ. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinnerenden ingezetenen de bepaling van art. 338 der Algemeene Politie verordening in dato 26 September 1861, dat de schoorsteenen en stookplaatsenwaar veel gestookt wordtten minste twee maal 'sjaars, en wel eens in het voor- en eens in het najaar, op hunne aanzegging moeten geveegd worden, en noodigeu hen uit, om thans daarmede niet tot het voorjaar te willen wachten. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 31sten Januarij 1863. 1 wegens het verkoopen van vuurwerk na zons-ondergang. 5 wegens het baggeren in den Riju en Leidschevaart zonder consent. 1 wegens het harde rijden langs de straat. 1 wegens het vreemdelingen register niet op den daartoe be paalden tijd ter inzage aan het bureau van politie te vertoonen. 1 wegens het rijden over de klinkerstraat. 18 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 5 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. Van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. van uit MEW-FORK; recommandeert het HALSTEEG, A 246, AMSTERDAM. Bevallen van een Zoon M. W. VAN KYKOM Planjer. Burgsteinfurt (Pruissen), 2 Febr. 1863. Eenige kennisgeving Heden overleed na een kortstondig doch smartelijk lijden tot groote droefheid van mij, zijne Kinderen en Behuwd-kinderen mijn geliefde Echtgenoot CORNELIS VLIELANDin den ouderdom van 64 jaren. G. de BOERWed. C. Vlieland. Leyden, 3 Februarij 1863. Heden zijn aangekocht door de Vleesch- houwers J. SLOK op de Haarlemmerstraat tegenover de Bouwelouwesteegen P. J. w. van der HART, in de Pieterskerk Choorsteeg, zes zware geweide en gemeste Runderen, afkomstig van den Baron van PALLANDT, te SassenAemen waarvan het Vleesch bij hen beiden te bekomen is voor 70 Cents het Ned. Pond. J. SLOK. P. J. W. van der HART. Leyden, 3 Februarij 1863. Iemand gevestigd in Noord-Holland 2oekt een ijverig en solied persoon, met eenig vermogen P. G., welke kennis heeft van om voor gezamentlijke rekening dusdanig fabricatie te beginnen. Adres met franco brieven onder letter ft. bij den Boekhandelaar J. J. HONIGH te Sckagerbrug in de ZijpeN.-H. Mijnheer de Redacteur! Elk vogeltje zingt wel zooals het gebekt is, maar daarom is het geluid van den een ook liefelijker dan van den ander. Zóó is het ook bij den Gemeenteraad met de parlementaire redevoeringen, die in de raadsvergaderingen worden gehouden en die de Leidsche burgers lezen in het Bijblad van de Leidsche Courant. Ik noem ze karakteristiek want je mot ze maar proeven. Daar hebt ge bijv. weer een advies van het Raadslid K. in de questie van den straatweg buiten de Rijnsburgsche poort die de Burgemeester wil laten onderzoeken door een rechtskundige commissie, maar waaromtrent de heer K. voorstelt die zamentestellen uit leden die een eigen equipage houden. Dat noem ik een ingenieus advies, recht karakteristiek, van welke zijde ook bekeken. Het kaD een persiflage zijn op den heer Krantzdie eigen rijtuig houdende zeer ijvert voor de verplaatsing van dien tol voorbij Zomerzorg; maar is er grond om den heer Krantz van zulk een soort van egoïsme verdacht te houden? Het kan ook zijn een persiflage op andere raadsledendie paarden houden en de questie altijd in hun eigen belang zouden uitleggen, om vrijdom van tol te genieten; maar zoo groot is het aantal niet van hendie voor eigen equipage daarbij belang hebben. Neen ik houd het er voor dat de heer K. zich in dat geval weder gelijk vaak op den voorgrond wil plaatsenof zich ongemerkt vooruit schuiven. Equipage is ook de bemanning van een vaartuig, en de heer K, spreekt ook wel

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3