Binneniandsch Nieuws. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels 0.76 Tedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-1 regels 0.90 Iedere regel meer T 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. - Zegelrecht 35 Cts. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 5 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; uaa>- Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 n. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgeus te 8 u.; 'smiddags te 12 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-ïndische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de l'ransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 3 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i rtUr. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 1 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur, - T)e Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusendagelijks van 8 1 uur eu van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 nur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 unr. van Zegel, Registratie dagelijks van 8 4; van de Êïypothekeu eu het a^adaster van 9—4 uur. Z. M. heeft deu officier van gez. 2de kl. T. J. Gebel, op verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen. De gewone audientiën van den Minister van Koloniën zullen plaats hebben des Woensdags namiddags te 1 uur. In de zitting van den Raad van State van Woensdag j (afdeeling: geschillen van bestuur), is door den Voorzitter voorlezing gedaan van drie Koninklijke besluiteu: 1°. dat van 2 Januarij jl. betrekkelijk het beroep van den schoolopziener in het tiende district van Noord-Holland van een besluit van Gedep. Staten dier provincie, van 4 Junij 1862, N°. 11, waarbij aan F. Zwart, hulponderwijzer aan de openbare school te Schermerhornvergunning wordt verleend tot bet geven van onderwijs in koraalgezang en bijbellezen. - Bij voornoemd Koninklijk besluit is, met intrekking van gemeld besluit van Gedep. Staten, geoordeeld dat de gelijktijdige waarneming dei- betrekking van onderwijzer in het koraalgezang en bet bijbel lezen, namens de Herv, gemeente, met die van openbaren onderwijzer in strijd moet worden geacht met de beginselen der schoolwet. 2°. dat van 20 Januarij jl. betrekkelijk het beroep van Burgemeester en Wethouders van Loosduineü van een beslissing van Gedep. Staten van Zuid-Hollandvan 26 Februarij 1862, in zake van het lager onderwijs. - Bij voor noemd Koninklijk besluit is geoordeeld, dat onder het woord bedieningen in het 1ste lid van art. 24 der wet op bet lager onderwijs moet worden begrepen //het waarnemen krachtens de aanstelling, opdracht, admissie of lastgeving van een wettig kerkelijk gezag van werkzaamheden ten dienste en ten behoeve van eenig kerkgenootschappelijk belang onverschillig of daaraan al dan niet een bijzondere kerkelijke benaming verbonden is.'" Op dien grond is door den Koning geoordeeld, dat de waar neming der werkzaamheden, voor welke door J. W. vanEyk, hoofdonderwijzer der gemeenteschool te Loosduinende goed keuring van Gedep. Staten is gevraagdals het bekleeden van een bediening, valleude in de termen van art. 24 der wet op bet lager onderwijs, is te beschouwen. 3°. dat van 23 Januarij jl. betrekkelijk het aan 's Konings beslissing onderworpen geschil tusschen de gemeentebesturen van Smilde en de Wijk over het domicilie van onderstand van P. H. van Achteren. Bij dit besluit is geoordeeld dat die persoon het domicilie van ouderstand beeft in de gemeente Smilde. Daarna zijn behandeld de drie volgende zaken1°. bet be roep van A. Winters te Rijnsburg, van een besluit van Gedep. Staten van Zuid-Holland van 23 Julij 1862, N°. 23, hand havende een besluit van het bestuur van den Hoogeveenschen polder, betrekkelijk den aanslag in dien polder. - In deze zaak werd door den heer Meeussen verslag uitgebracht, 2°. het geschil tusschen de gemeenten GroningenTietjerksteradeel en Haskerlandover bet domicilie van onderstand van Hotze Ubbes van Sinderen. - De heer de Vries heeft in deze zaak verslag uitgebracht. 3°. het geschil tusschen de gemeenten Groningen en Tietjerksteradeel over het domicilie van onder stand van Saartje of Marchien Bakker. - In deze zaak werd verslag uitgebracht door den heer de Jonge. De Provinciale Staten van Groningen hebben tot lid der Gedeputeerde Staten verkozen Jhr. Mr. Lewe Q,uintus kantonrechter te Winschoten. De Staats-Courant bevat een bij het departement van Koloniën ontvangen regerings-telegram van den gouverneur- generaal van Nederlandsch Indie (zonder dagteekening) lui dende als volgt #De luit.-get)., kommandant van het leger, Schimpfis met zijn gezin te Batavia aangekomen." In de zitting van den Hoogen Raad van Dingsdag is behandeld de 'voorziening in cassatie van den proc.-gen. bij het hof in Overijssel tegen een arrest van dat hof, waarbij IC. van Slooten is schuldig verklaard aan misbruik van ver trouwen en veroordeeld tot een cellulaire gevangenisstraf van twee maanden en geldboete van f 12,50. De veroordeelde was namelijk in dienst van de familie Vink le Kampen, en had van Mevrouw Vink dertien centen ontvangen om daarvoor brood en beschuit bij een bakker te balen, welke centen zij echter voor zich had behouden. Adv.-gen. Römer heeft ge concludeerd tot cassatie van het arrest, voor zooveel de kwa lificatie betreft, en dat de Raad de gewezen feiten zal kwali ficeren als diefstal, gepleegd door een huis- of loonbediende, ten nadeele zijns meesters, en veroordeeling der gerequireerde tot een cellulaire gevangenisstraf van een jaar. De uitspraak is bepaald op 17 dezer.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1