Zesde Tentoonstelling LANDBOUW IN NEDERLANDSCH OOST-INDIE, Adverlentiën. BROEI-MEST Kunsttanden en Gebitten van bloeijende Bloem- en Bloembolgewassen HANDBOEK OFFICIEEL NIEUWS. Ter perse bij den Uitgever A. W. SYTHOFF te Leiden: overzigt en behandeling der voornaamste voortbrengselen uit het plantenrijk in de Keerkringslanden, volgende bal costume ten hove costumes voorkomen naar aan leiding van den roman Salambo van Flanbert, waarvan de handeling speelt in het oude Carthago. De heer Grandguillotvoormalig hoofdredacteur van den Constitutionnel en den Pays te Parijs, zal eerlang een werk in het licht geven, getiteld: «Invloed der vrouwen in de staatkunde." De vijf afdeelingen dragen tot opschrift: «mai- tresse, vrouw, moeder, dochter, zuster." Er hebben te Parijs eenige ongeregeldheden plaats gehad aan het Collége de France gedurende de lezing van den heer Francbi die de Israëlitische godsdient belijdt. Hij heeft met groote hevigheid een protestantscben schrijver en eenige Katho lieke notabiliteiten aangevallen, o. a. Joseph de Maistre, den beroemden Piemonteschen Staatsman. De redenaar werd toe juicht, maar ook uitgefloten, en ongelukkigerwijze is hij op bet denkbeeld gekomenom bij de dankbetuiging voor den bijval dien hij vond, een hoogdravende lofrede te houden op Napoleon I. Toen brak de storm losaan de toejuichingen en het gesis scheen geen einde te komen en het rumoer werd zoo hevigdat de les niet kon worden voortgezet en men de zaal door politie-agenten moest laten ontruimen. Het ontwerp-adres van den Franscben senaat is met algemeene stemmen op één na aangenomen. Prins Napoleon heeft tegengestemd. Een zeker aantal kandidaten voor het Wetgevend Lig- chaam te Parijs hebben het voornemen om hun photographisch portret aan alle kiezers te zenden. Uit Londen wordt berigt, dat in een 11. Donderdag ge houden Ministerraad na lange en moeijelijke onderhandelingen i3 besloten, dat de Britsche schatkist tot afkoop van den Scheldetol f 4,800,000 aan Nederland voor haar aandeel zal uitkeeren. De Nederlandsche gezant heeft de verzekering ge geven, dat zijn regering zeer geneigd schijnt, om deze aan gelegenheid op de voor allen meest bevredigende wijze ten einde te brengen. Blijkens berigten uit Lissabon van 24 Januarij was daar boosaardiglijk het gerucht verspreiddat de bank van Por tugal insolvent was het publiek bleef evenwel vertrouwen aan dis inrigting schenken. Men wijt het gerucht aan oneenigheid welke er tusschen den directeur der bank senor Luz en een der voornaamste aandeelhouders senor Bessone was ontstaan. De corvet Sagres was met verzegelde instructiën uitgezeild, hetgeen tot verschillende geruchten had aanleiding gegeven. De inschrijvingen voor de Britsche fabriekarbeiders beloofde een gewenschte uitkomst. De Engelsche oorlogschepen Warrior, Black Prince, Revenge en Devence lagen ter reede. Volgens berigten uit Alexandrië zal de katoenoogst dit jaar in Egypte waaarschijnlijk bijzonder voordeelig uitvallen. Men schat de voor uitvoer geschikte hoeveelheid dit jaar op 180,000 balen, het worig jaar bedroeg die 105,000 balen. Fromotiën aan de JLeidsche JHoogeschool. 3 February. - In het Bomeinsch en Hedendaagsch Kecht de heer J. P. Huyservan Leiden met Theses. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Leiden noo- digt bij deze, de inwoners dezer gemeente uit, om, zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagendaarvan vóór den 15den Februarij aanstaande, door overlegging der aan- slagbilletten ter Secretarie dezer gemeentekennis te doen geven. De Ondergeteekende maakt bij deze aan belanghebbenden bekend dat bij hem puike is te bekomen tegen een matigen prijs. L. VAN MARIS. Hoek Groenen steeg en Langestraat. Leyden, 31 Januarij 1863. a/3 tot 10 per tand. De Ondergeteekende recommandeert zich in het maken en repareren van KUNST TANDEN in goud, zilver en platina, dewelke voor spraaksieraad en spijsver- maling niets te wenschen overlaten. Tien jaren worden voor dezelve ingestaan. Dagelijks te spreken of te ontbieden ten zijnen Huize, Haarlemmerstraat, N°. 245. Des Zaturdags van 10 tot 2 ure voor Buiten lieden te spreken over alle gebreken in den mond bij de Wed. KLIJBOOMRoode Kruis, Burgsteeg te Leiden. A. A. REGENSBURG Ckr. Dentiste en Kunst-Gebitmaker De Boekhandelaar J. W. VAN LEEU WEN, zal heden Woensdag 4 Februarij 1863 verkoopen de Grieksche en La tijnsche Schrijvers, Woordenboe ken, GeschiedenisReisbeschrij ving LetterkundeIMchtkunde Kunsten en Wetenschappen, Ro mans BibliographieFraaije Plaatwerken, alsmede Boekenkas ten. De verkooping begint ten 5 ure precies. te Noordwijk-Binnen. De Vereenigiug Flora van Noordioijk zal hare ZESDE TENTOONSTELLING van Bloeijende Bloem- en Bloembolgewassen houden op den 12, 13, 14 en 15 Februarij 1863. Op bovengemelde dagen ter bezigtiging voor het publiek van 10 uur des mor gens tot 5 uur des namiddags, tegen betaling van 50 Cents de persoon op Don derdag den 12den, en 25 Cents de persoon op de overige dagen. Het Bestuur der Vereeniging voornoemd W. BOOMKAMP, tijdelijk Voorzitter. M. C. ALKEMADE, le Secretaris. voor den (Naar aanleiding van G. RICHARDSON PORTER'S Tropical Agriculturist) door Dit Handboek is bestemd voor hendie den tropischen landbouw beoefenen of zich daar mede wenschen bekend te makendoch ook de Handelstand zal daarin', met betrekking tot de groote stapelproducten, menigen nuttigen wenk vinden, waarvan de behartiging allezins aanprijzing verdient. Bij de bewerking is de tegenwoordige stand en de toenemende ontwikkeling der Cultures in Oost-Indië in het oog gehouden, o. a. de Musa of bananen, onder welke eene zeer voor name plaats bekleedt de soortwelke den tegenwoordig vrij algemeen bekenden Manilla hennep oplevert, terwijl het nut van deze, in Indië wijd en zijd verspreide planten, bijzonder wordt aangetoond voor verschillende vezelstoffen, die èn voor lijnwaad en touwwerken voor papier fabricage van wezenlijk belang te achten zijn; voorts de Rameh het Nieuw-Zeelandsch vlas, de Jute, de Ar engde Moerva vezel enz. De voornaamste stapelartikelen worden uitvoerig beschreven en afgebeeld. Onder die artikelen moeten vooral gerekend worden: het katoen, de koffij, Aéthee, de rijst en de tabak, van welke producten de geschiedenis, de statistiek enz. tot op het tijdstip der uitgave worden behandeld. In het Handboek zullen ook te vinden zijn tal van Afbeeldingen der verschillende werktuigen welke ter bereiding van de grondstoffen thans in gebruik zijn.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3