N°. 904. Maandag 2 Februarij. 863. 4 7 r I Binnenlandsch Nieuws. I 1.1! I O sPitt f Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 ra de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cty. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau, der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9 1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft aan de heeren A. C. J. baron Schimmel- penninck van der Oije en E. baron Sirtema van Grovestins, respectivelijk gezanten bij de hoven van Pruissenkoninklijk en Groot-Hertogelijk Saksen, en bij dat van Spanje, eervol ontslag verleend onder dankbetuiging en behoudens aanspraak op pensioenen benoemd de heeren Mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nijevelt tot gezant bij de hoven van Pruis sen, Koninklijk en Groot-Hertogelijk Saksen; C. M. E. G. graaf van Bijlandt tot gezant bij het hof van Turkije; Jhr. Mr. M. J. L. J. H. A. Heldewier tot minister-resident bij het hof van Italië; Mr. L. H. A. baron van Ittersum tot Minister-resident bij de hoven van Spanje en Portugal, en Mr. W. E. Rochussen tot minister-resident bij de hoven van Zweden en Noorwegen en van Denemarken. Voorts heeft Z. M. benoemd tot procureur bij het prov.- gerechtshof in Limburg en de arrondissements-rechtbank te Maastricht Mr. J. M. E. van Oppenregter-plaat svervanger te Maastricht. Z. M. de Koning-Groothertog van Luxemburg heeft Dr. Boehmhoogleeraar in de geneeskunde te Berlijn, tot officier der orde van de Eikenkroon benoemd, en tot ridder den heer S. Dufour, vroeger directeur van het Journal de St. Petersbourg. H. M. de Koningin heeft Vrijdag avond de voorstelling in den Koninklijken Hollandschen Schouwburg te 'sHage, al waar het drama de Ellendigen, wederom werd opgevoerd, met HD. tegenwoordigheid vereerd. Even als bij de eerste voorstelling waren ook thans alle rangen zeer sterk bezet. Het drama droeg weder in hooge mate de goedkeuring en de be wondering weg der toeschouwers, die dit door herbaalde toe juichingen te kennen gaven. Vrijdag avond heeft er bij H. M. de Koningin-moeder een Soiree Musicale plaats gehaddie door de leden der Konink lijke familie, benevens vele genoodigdenwerd bijgewoond. Men verwacht de benoeming van den heer Fransen van der Putten, lid van de Tweede Kamer derStaten-Generaal tot Minister van Koloniën. Het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland heeft Vrij dag eene openbare algemeene vergadering gehouden tot de plegtige installatie van Mr. C. F. Th. van Maanenbij's Ko- nings besluit van 11 dezer benoemd tot advocaat-generaal bij dat gerechtshof, in de plaats van Jhr. Mr. van Nispen tot Pannerdendie, om redenen van gezondheid, zijn eervol ontslag uit die betrekking gevraagd en bekomen heeft. Bij deze gelegenheid heeft de procureur-generaal Mr. van Ga len hulde gebracht aan den ijver en aan de bekwaamheid van den afgetreden adv.-gen. Mr. van Nispen en hem van harte geheel herstel toegewenschtten einde die heer later zijn uit gebreide talenten en diepe rechtskennis weder ten nutte van de maatschappij zal kunnen aanwenden. Voorts betuigde de proc.-gen. zijn genoegen over de optreding van den heer van Maanen, die sedert 1856 als ambtenaar van het O. M. in deze provincie werkzaam is geweest en daarbij blijken van zijn ijver en bekwaamheid heeft gegeven. Na voorlezing door den griffier van de akten van benoeming en van eedsaflegging hield de voorzitter van het Hof, Mr. J. A. Philipse, een aanspraak tot den nieuw benoemde. Het was hem aangenaam als advo caat-generaal bij dit Hof te mogen installeren den oudsten zoon van hemmet wien hijvoorzitter, vroeger in soortgelijke betrekking werkzaam was; den kleinzoon van den geëerden en voortreffelijken manaan wien hij in de eerste plaats te danken heeft in de magistratuur te zijn opgetreden en wien hij daarvoor nog op dit oogenblik diep erkentelijk is. Van harte hoopte de voorzitter, dat de nieuw benoemde gedurende een tal van jaren met ijver en met eere de gewigtige taak zal vervullenwaartoe hij thans is geroepen. Hierop werd Mr. van Maanen plegtig geïnstalleerd en nam hij den voor hem bestemden zetel in. Toen hield ook de nieuwe adv.-gen. een rede, waarin hij zijn dank betuigde voor de keuze des Ko- nings, de voordracht vau den Minister en de aanbeveling van den proc.-gen. Met gemengde aandoening aanvaardde hij zyn betrekking. Hij kon toch niet vergeten den man wien hij op volgde en die, in de kracht zijner jaren, om redenen van ge zondheid zijn ambt had moeten nederleggen. Hij kon evenmin vergeten de plaats die hij verliet en waaraan voor hem zulke aangename herinneringen zijn verbonden. Met ernstige schroom aanvaardde hij de betrekking, waarvan hij al het gewigt be sefte, maar hij rekende op de voorlichting en medewerking

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1