DE PAGIESTREKEN wr een TWEEDE MEID, Laurens Jansz. Coster. EEN BOEKHOUDER Typographische Vereeniging De Bloedzuigersof de Minnehandel in de Apotheek Advertent iën. bal een toiletmet diamantendie alleen een waarde van 350,000 francs hadden. Men gelooft dat het nieuwe werk van Prof. Renan te Parijs, het leven van Jezus, belangrijke wijzigingen zal moeten ondergaan voor het in Frankrijk zal geduld worden. De schrij ver plaatst zich op zulk een wijsgeerig standpuntdat zijn werk het verwijt niet kan ontloopen van in Frankrijk het godsdien stig gevoel te kwetsen en aanleiding te geven tot een polemiek met de geestelijkheid. Te Loches had dezer dagen een verschrikkelijk voorval plaats. Zekere Gadin was wegens diefstalonder verzwarende omstandigheden door de rechtbank aldaar tot 5 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Bij zijn terechtstelling had hij gezworen zich eenmaal op zijn rechters en de getuigen die tot zijn veroordeeling hadden bijgedragen, te zullen wreken. De vijf jaren die bij in de gevangenis doorbracht verminderden zijn zucht naar wraak niet. Naauwelijks ontslagen begaf hij zich tegen den avond naar Loches en schelde aan bij den procur.- generaal, dien hij niet te huis vond. Toen begaf hij zich naar den rechter van instructie en vermoordde hem. Hij is in hechtenis. - Op den spoortrein tusschen Yillefrance en Anse had dezer dagen een afschuwelijk feit plaats. In een wagon der 2de klasse bevond zich een meisje van 18 jaren en twee priesters. Aan een tusschenstation verlieten deze beide laatsten den wagon, terwijl daarentegen een man van 40 of 50 jaren, gekleed in blaauwe kieldaarin plaats nam. Naauwelijks was de trein weder in beweging of die man wierp zich op het meisje, bond haar de handen op den rug, duwde haar een prop papier in den mond om haar te beletten hulp te roepen en gaf zich toen aan de schandelijkste misdaden over. Vervol gens plunderde hij zijn slagtoffer, en ontstal haar alles wat hij aan sieraden en geld bij haar vond. Toen de trein zijn loop wegens de krommingen van den weg vertraagde, verliet hij dien en wist door de duisternis te ontsnappen. Aan een volgend station vond men het ongelukkige slagtoffer en kwam men haar te hulp. Terstond werden in alle rigtingen telegra fische depêches verzonden en men hoopt dat het der justitie gelukken zal den booswicht te vatten. O Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. 29 Januarij. - In het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, de heer H. A. van Mens, van Terheyden met Theses. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten: dat het register van inschrijving en de alphabetiscbe naamlijst der in 1862 voor de Nationale Militie ingeschrevenen, van den 23sten tot en met den Sisten dezer maand, ter gemeente secretarie voor elk ter inzage worden nedergelegd dat bezwaren tegen register en lijstbinnen den tijd der nederleggingaan den Commissaris des Koningsschriftelijk op ongezegeld papier, bij den Burgemeester inteleverenkunnen worden iugebracht. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat tot het doen inschrijven van leerlingen voor de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor jongens, die den I2den Januarij geopend is onder de leiding van den hoofdonderwijzer G. Japikse, aan de ouders of die hen vervangen nog gelegenheid wordt gegeven tot het einde der maand Januarij, op eiken Woensdag en Zaturdag, des namiddags van 12 J tot 2\ ure, aan het schoolgebouw, op de Aalmarktterwijl na dien tijd voor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aangenomen worden en tusschentijds geene kinderen (uitgezonderd die van ouders welke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. Burgerlijke Stand van Leiden, van 22 tot en met 28 Januarij 1863. He vallen: C. H. van Weizen, geb. den Hoed, Z. - P. H. Lutgeb. van VelzenD. - J. Beerenfengergeb. van der Assen, Z, - M. Piket, geb. van der Heijden, D. - J. van Eijk D. - M. Korenhof, geb. van der Linden, Z. levenL- E. H. Neuteboom, geb. van der Horst, D. - II. M. Arnol- dus, geb. Gans, D. - J. P. J. Laterveergeb. du Chattel, D. tweel. - W. C. Oostveengeb. Dullemond Z. - J. W. van der Drift, geb. van der Linden, D. - H. van Weizen, geb. Delrneer, D. - W. Duiverman, geb. Bolstier Z. - A. J. Kraneveld geb. Bolland, D. - L. Franken, geb. Aniba, D. - J. Buis, geb. van LuynZ. - M. Rewijk geb. Borst, Z. - C. Philippo D. - H. Doornik, geb. van Leersem, Z. - J. Cornelisse, geb. Brittijn, D. - G. van Leeuwen, geb. van Elk, D. - S. van Zijp, geb. van Dam, D. - H. van den Heuvel Z. - J. Smit geb. Arkeveld Z. - E. Lipsengeb. Deneijs, D. - M. Robbers, geb. van Welze, D. - J. C. Blansjaar, geb. Luksenburg, Z. - H. de Buijst, geb. van den WijngaardZ. Gehuwd: B. llouweling jm. met M. C. Chaudron jd. - A. de Kaper Wedn. met A. Roomberg, wett. gesch. - F. D. Meier jm. met J. Zwart jd. - A. J. van Leeuwen jm. met C. E. Capteijn jd. OverledenM. J. F. Taverne D. 1 j. 4 m. - B. van Leeuwen 65 j. - N. J. Wijland Z. ruim 3 m. - J. Heimans Z. 3 j. 2 m. - J. van Gulik 52 j. - P. P. Jansen Z. 10 d.- J. Warners Z. 7 w- H. C. Slok D. 1 j. 3 m. - H. Regeer D. 1 j. - C. van der Zwart Z. 3 j. bijna 8 m. - W. D. Leemans Z. 1 j. en 4 m. - M. van Rooijen D. 4 j. en 4 m. - J. M. S. Schmidt Z. 1 j. en 3 m. - M. A. Sperna Weiland, geb. Winsterstijn55 j. - J. Cinjee D. 9 m. - M. van Eldijk 80 j. - J. Galjaard Z. bijna 6 j. Bevallen van een' Zoon ADRIAN A JOHANNA BOOGAARD - Rijshouwer. Leyden, 28 Januarij 1863. wordt gevraagdom van des namiddags 5 tot des avonds 10 uur werkzaam te zijn tegen een Salaris van f 200.'sjaars. Adres met gefrankeerde brieven onder Letter N. aan het Bureau van dit Blad. Tegen 1 Mei aanst. wordt gevraagd: P. G., bekwaam voor haar werken ook kunnende strijken, Wollen- en Linnen naaijenalleen diegenen, welke voorzien zijn van goede getuigschriftenzoo wel voor werk als voor goed gedrag en stipte eerlijkheid, zullen in aanmerking komen. Brieven franco onder Letter aan het Bureau van dit Dagblad. Op VRIJDAG den 6den Februarij 1863, des avonds ten 7 ure, zullen de Leden dier Vereeniging, in de STADS-GEHOORZAAL, ten voordeele van hun WEDUWEN- EN TOELAGEFONDS eene Tooneelvoorstelling geven, bestaande in Kluchtig Blijspel, in vijf Bedrijven, naar het Hoogduitsch van August von Kotzebue, vrij gevolgd door A. Fokke Simonsz. Na hetzelve Oorspronkelijk Blijspel met Zang, in één Bedrijf, door A, Ruysch. Toegangkaarten zijn a, f 0.99 te bekomen bij de HH. SCHREUDER EN VAN BAAK, Boek- en Kunsthandelaars op de Botermarkt, en JACs. HAZENBERG Cz., Boekhandelaar in de Kloksteeg, alsmede op den avond der uitvoering aan de Gehoorzaal.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3