■O" GROVER 4 BAKER, HOLLANDSCHE GEZONDHEIDSKOFFIJ Naai-, Stik-, Zoom- en Rimpel-Machinen Advertentiën. Keukenmeid en Werkmeid, Zijde, Garen, Naalden, enz. voor Naai-Machinen Amertkaansch er koophuls van D. REV ALK, te Amsterdam. OFFICIËGL NIEUWS. uit NEW-YORK; Napoleon met een bijzondere hartelijkheid hebben ontvangen. Bij het huwelijk van miss Macdonald met den Maar schalk Canrobert, onlangs te Parijs gesloten, is bepaald dat al de kinderen in de hervormde godsdienst zullen worden opgevoed. De Moniteur de l'Oise maakt melding van een ver schrikkelijk ongeval, dezer dagen te Passel geschiedt. Twee kinderen, een meisje 5, en een jongentje 2 jaren oud, waren door hunne ouders alleen in huis gelaten. Een uur daarna ging een buurvrouw er voorbij en bemerkte dat er een dikke rook uit het huis steeg. Zij riep om hulp en men brak de deur open. Hier vond men de meubelen in brand, het eene kind van 2 jaren geheel verkoold en het oudste met zware brandwonden. Daarop bleek dat het meisje, nadat de ouders vertrokken warenzich had weten meester te maken van een doosje met lucifers, en heel bedaard daarmede een bosje stroo, liggende nabij de wieg, waarin haar broertje lag, in brand gestoken had. Zij haatte haar broertjezeide zijen wilde het dus verbrandendat haar helaas maar al te wel gelukte. Zij had kalm bij de doodskreten van het arme kind gestaan welks laatste woorden Ninie! Ninie! waren. Daarop had de vlam zich verder verspreid en het meisje zou zonder de hulp der buren zelf een slagtoffer van haar kinderlijke wreedheid geworden zijn, Zeker man in Rouaan heette Quoi. Nu is het zeker geenszins verboden Quoi te heetenintegendeelmen bewijst daardoordat men van een taalkundige of nieuwsgierige af stamt hoewel dit niet zeer vleijend is. Die man werdde rede is onbekendvoor het gerecht gedagvaard. De president vroeg zijn naam. - Quoigaf hij ten antwoord. - Uw naam P her haalde de magistraat. - Welnu Quoi. - Gij antwoordt niet, gij onbeschaamde. - Verschoon mij, ik zeg u mijn naam: öuoi, Justin Quoi. Eerst toen de president de dagvaarding las, begreep hij dat men Quoi kon heeten. In de kronijken der Fransche rechtbanken treft men twee of drie dergelijke voorbeelden aan. Een gedaagde, die Silence heette, antwoordde den rechter die hem zijn naam vroeg, na tuurlijk met de opgave van zijn naam, hetgeen deze zeer kwalijk opnamdaar hij hierin een bevel zag om zijn mond te houden. In zekere zaak vroeg de griffier een Auvergner: Hoe heet gij? - De Auvergner: Pourquoi. - De griffier: Waarom? om dat ik uwen naam wil wetenen ik vraag u dus uw naam. - Ik zeg u immersPourquoi. - De griffier driftigIk zal u uit de deur laten zetten. Meent gij, dat ik mij hier met grap pen kan ophouden? - De Auvergner: Ik verlang niets liever wees zoo vriendelijk mij uit de deur te laten zettenik ben hier niet voor mijn pleizierleeslees maar. - De griffier leest: Dagvaarding aan Jéröme Pourquoi, waterdrager, enz. - O vergeef mij; dat maakt een onderscheid. Menschen hebben ook wel eens namen van maanden ge dragen. De heer Janvier, deurwaarder, ontmoet in 1825, bij den heer Février, notaris, den heer Mars, procureur des Ko- ningsdie zoo even een tafelkleed bij den heer Avril had besteld, en een brief van den geleerden abt Mai, te Rome, ging beantwoorden. Als een staaltje van de aanzienlijke winsten die de En- gelsche steenkolenmijnen opleveren wordt medegedeelddat een maatschappij het vorige jaar f 10,250 dividend van iedere actie heeft opgeleverd, en van een andere maatschappij wier actiën in het begin 12 bedroegen thans ruim f 6000 waard zijn, terwijl de actiën van een derde maatschappij, waarop niet meer dan f 12 was gestort, het afgeloopen jaar f 5600 dividend hebben uitbetaald. Het proceswaarbij onlangs in Engeland werd uitge maakt, dat een advocaat zijn salaris niet in rechten kan vor deren, werd gevoerd door een jong advocaat, die miss Sminsen een erfenis had doen winnenwaardoor zij 2£ ton inkomen verkreeg. Zij had hem haar hand beloofdmaar toen zij de erfenis in bezit hadgaf zij haar hand aan Mr. Brown. De pleitbezorger die 5 jaren aan die zaak had werkzaam geweest leverde toen een rekening van 240,000 in. De jongelieden, die den 20sten Julij jl. naar Nagasaki waren vertrokken, om van daar hunne reis naar Nederland, ter bekoming van onderwijste vervolgenhadden wegens ziektenaan boord uitgebroken een geruimen tijd te Simoda moeten vertoeven en waren eerst onlangs van daar weder vertrokken. De Calypsoaan boord waarvan zich de 15 naar Ne derland bestemde Japanners zich bevonden, strandde in de straat Banda, maar de Japanners, 9 officieren en 6 hand werkslieden zijn behouden op Java aangekomen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 29sten Januarij 1863, des namiddags te twee uur. Onderwerpen1°. Benoeming van drie leden der Gezond heids-Commissie. - 2°. Benoeming van een praelector in de Verloskunde. - 3°. Benoeming van een stads-omroeper. - 4°. Adres van Dr. J. Baerttot continuatie als stads-doctor. - 5°. Voordracht tot het beschikbaar stellen van een gedeelte van het opengevallen tractement van den 2den praeceptor aan het Gymnasium, ten dienste van Curatoren dier instelling. - 6°. Voordracht betreffende den Oegstgeester straatweg. - 7°. Be stekken en voorwaarden betrekkelijk de Wittepoort. - 8°. Con cept-verordening houdende wijziging in de verordening op het gemaal, bijzonder wat betreft de molens of inrichtingen waar tarwe tot meel of bloem voor den handel wordt bereid, met eenige nadere stukken tot wijziging. Bevallen van eene Dochter A. H. COU- YÊE Schaap, Echtgenoot van M. M. COUVÉE. 's Hage, 27 Januarij 1863. Eenige kennisgeving Bevallen van een' Zoon ADRIAN A JOHANNA BOOGAARD - Rijshouwer. Leyden, 28 Januarij 1863. Om terstond of met 1° Februarij aanst. in dienst te treden vraagt wen binnen Leydeneene van goede getuigenissen voorzien. Adres Letter O. bij de Boekbandelaars T. HOOI BERG ZOON, op de Breedestraat te ■Leyden. Brieven franco. van recommandeert het HALSTEEG, A 246, AMSTERDAM. Deze SURROGAAT-KOFFIJ onderscheidt zich van alle andere soorten, is vrij van eenig soort Cichorei of Koffijsiroop en is zuiver en aangenaam van smaak. Met eene hoeveelheid gewone Koffij vermengdis ze bijzonder aan te bevelen. Verkrijgbaar in pakjes van 1, 2 en 5 ons, bij J. H. JEDELOO en F. H. HOEK en Depots.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3