Dingsdag 27 Januarij. N®. 899. A°: 1863. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90 iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 n, 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 n. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijk, -Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 1.0 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van II1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 101 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw de heeren Vidal, luit. ter zee lste klM en graaf L. M. F. Tardy de Montravel, beiden in Fransche dienst en leden der gemengde Nederlandsche en Fransche commissie tot het instellen van een onderzoek naar den loop der rivier de Marowyne, als grensscheiding tusschen Nederlandsch en Fransch Guyana. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der registratie en domeinen te Zaandam den heer C. van Berkelthans te Oos terhout en te Zevenbergen den heer J. J. Heerma van Voss, thans te Druten; tot notarissen te Gulpen F. F. Coenders, cand.-not. te Maastricht en te Heen vliet L. Hogersdijk Jr., cand.-not. te Rotterdamvoorts aan den notaris S. A. de Smith te Sas van Gent vergunt zijn standplaats overtebrengen naar Axel. Het sectieverslag der Eerste Kamer over de credietwet voor het Departement van Koloniën is Zaturdag avond rond gedeeld. Daaruit blijkt dat de meerderheid meende te moeten opkomen tegen de bewering van den Minister van Finantiën in de Tweede Kamer, dat de koloniale politiek der Regering niet is afgekeurd. De strekking van het votum was een be paalde afkeuring. De Regering heeft daarop geantwoord, dat zij zich geen Regeringsbeginsel mag laten toekennen, die de hare niet zijn. Het algemeen Regeringsbeginsel op koloniaal gebied der Re gering is hetgeen de Kamer op 4 Januarij 1862 door haar votum heeft bekrachtigd. De Eerste Kamer heeft heden Maandag met algemeene stemmen de credietwet voor het departement van Koloniën aangenomen nadat de heeren Boreel van HogelandenFrans- sen van de Putte en Hartsen hadden verklaard niet te zullen treden in een discussie over het koloniaal vraagstuk, maar te wachten totdat een definitieve Minister een begrooting zal hebben aangeboden ten einde den gang der zaken niet te belemmeren. Zaturdag morgeneven na 11 uuris bij den Burge meester van Rotterdam een telegram ontvangen van den vol genden inhoud: //De Koning gelast mij U te berigten dat Z. M. de wet op de Waterwegen van Rotterdam naar Zee met genoegen ge- teekend heeft. De Directeur van 's Konings Kabinet De Koek." De Burgemeester van Amsterdam ontving een gelijkluidend berigtdat de waterweg van Amsterdam betrof. Van de openbare gebouwen, ook van het Beursgebouw uit vele particuliere woningen en van tal van schepen te Rot terdam wapperden Zaturdag Nederlandsche, stedelijke en an dere vlaggenals bewijs van vreugde over de aanneming door de Eerste Kamer van het wetsontwerp betrekkelijk de verbe tering der waterwegen naar zee. Te Amsterdam was de opgewondenheid niet minder groot dan te Rotterdam. Ter beurze lag een adres aan Z. M. den Koning ter teekening, waarin de ingezetenen innigen dank betuigen voor de steundoor het Koninklijk gezag geschon ken aan de grootsche onderneming der doorgraving van Hol land op zijn smalst. De Gemeenteraad van Arnhem heeft met 15 tegen 2 stemmen verworpen het voorstel van den heer de Heus, om een nieuw contract voor den tijd van 20 jaren aantegaan tot het leveren van gasaan de gemeente en aan particulieren aan de laatste voor f 4,50 gedurende de eerste helft en voor f 4 per 1000 kubiek voeten gedurende de tweede helft van die termijn. De Société d'Ethnographie Oriëntale et Américaine de France heeft in bare zitting van 20 Januarij jl., tot haar corresponderend lid benoemd onzen geachten landgenoot den heer Docter W. HendrikszZijner Majesteits oogarts en con sulterend geneesheer, directeur van het Geneeskundig etablis sement Zuiderburg. Een gerucht dat zich Zondag te Scheveningen verspreidde heeft zich helaas bevestigd. Een der schuiten welke nog ver wacht werd, is naar men stellig verzekerd met de bemanning, sterk zes personen waarvan vier gehuwdgedurende den laatsten storm vergaan. Eenige voorwerpen uit de pink zijn bij Egmond op het strand gevonden. De naam van de pink is de Vier Ge zusters, stuurman L. Grootveldt, reeder C. Dijkhuizen. De tweede pink waarvoor men vrees koesterde is Zondag middag met gebroken mast aaDgezet.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1