GROOT CONCERT, LEYDSCHE SCHOUWBURG. Buitenlandsch Nieuws. Fransche Dubbel-Quartet-Zangers-Gezelschap Men heeft wei eens fraaije verhandelingen geleverd over het werkde stof en het overleg bij het maken eener speld besteed; de lucifer lokt waarlijk een niet minder fraaije ver handeling uit. Men berekent, dat in Europa jaarlijks twee millioen Ne- derlandsche ponden peper verbruikt worden. Beroepen bij de Evang. Luth. gemeente te Kampen Ds. H. C. Lohr, te Kuilenburg. Wij vernemendat in de volgende week op Dingsdag Woensdag en Donderdag in de drie Parochie-kerken dezer stad door Z. H. W., den Bisschop van Haarlem, het Sacra ment des Vormsels zal worden toegediend. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 44°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 uur 44". Dingsdag morgen te 5 uur 47® te 8 uur 47°, te 12 uur 42°, 's namiddags te 4 uur 40°. De binnenlandsche toestand van Griekenland is sedert eenige dagen zeer verergerder is zelfs sprake vanom drie mannen te benoemen die een onbegrensde magt zouden heb ben. Men zou daardoor hopen, een einde te maken aan de regeringloosheid waaraan het geheele land ten prooi is. Het is zelfs zoover gekomen, dat men haast niet meer door het land durft te reizen. Men zegt, dat Frankrijk en Engeland eenige kleine oorlogschepen naar de wateren van Syra zullen zendenomdat zich daar zeeroovers vertoonen. Een met koren beladen schip, dat van Odessa kwam, moet vervolgd zijn ge worden en zounaar men beweertslechts aan het gevaar ontkomen zijn door de hulp van een kleine Engelsche brik, die het toevallig ontmoette. Als een bewijs welke misbruiken in Griekenland bij de verkiezingen van leden voor de nationale vergadering hebben plaats gehad, noemt men een gemeente, die met inbegrip van de vrouwen en kinderen, 6500 inwoners telt, terwijl er 7500 stemmen werden uitgebracht. Brieven uit Athene deelen mede dat Grivaszoon van den generaal van dien naam en die den invloed zijns vaders geërfd heeft, gezind zou zijn de candidatuur van den hertog van Aumale te ondersteunen, indien zij niet te veel tegenstand bij het Fransche gouvernement mogt ondervinden. Men wil weten, dat Koning Frans voornemens is ten behoeve van den graaf v. Trani afstand te doen en in een klooster te gaanzonder echter lid eener orde te worden. Volgens een officieel bericht is Zondag ji. het dakwerk van de pastorijkerk te Locarno, in het kanton Tessino, onder den zwaren last der sneeuw ingestort, ten gevolge waarvan 45 vrouwen en 1 man onmiddellijk werden gedood, terwijl 6 vrouwen later aan de bekomen kwetsuren zijn overleden en nog 8 anderen zware verwondingen hebben bekomen. Naar men zegtzijn op den St. Gothard 23 personen onder sneeuw- lawinen omgekomen. Men meldt uit Weenen het overlijden van Saïd-Pacha, den onderkoning van Egypte. Ofschoon 't bekend is, dat de vorst reeds sedert geruimen tijd lijdende was, komt deze treur mare evenwel tamelijk onverwacht. Het overlijden van dezen vorst mag als een groot verlies beschouwd worden, daar hij bekend was als een liberaal en kundig regent. Hij heeft zeer veel gedaan om den slavenhan del te beperken en onderscheidde zich vooral door een bij den Muzelman zeldzame godsdienstige verdraagzaamheid. De Keizer van Oostenrijk heeft de som van 1000 fl. tot oprigting van een gedenkteeken voor den overleden dichter Uhland bijgedragen. Uit Gent wordt gemelddat voor eenige dagen uit het tuchthuis aldaar een man is ontslagendie niet minder dan 60 jaren in gevangenschap heeft doorgebracht. Van goed onderrigte zijde wordt verzekerddat de Fransche regering in het laatst van Januarij 38 millioen, in het laatst van Februarij 42 en in het laatst van Maart 47 dus te zamen 12 7 millioen francs aan wissels te betalen heeft, welke de Fransche expeditie in Mexico, grootendeels voor den aankoop van paarden, muilezels enz. in de Vereenigde Staten, op de schatkist afgegeven heeft. Den 23sten dezer zal te Rijssel een groote tentoonstel ling van vee en landbouwkundige voorwerpen enz. worden gehouden, waartoe alle buitenlanders, EngelschenHollanders Belgenenz. zullen worden toegelaten. De stad heeft voor die tentoonstelling 50,000, en de algemeene raad 25,000 frs. toegestaan. De Correspondance Havas roemt er op, dat in den he- vigen wedstrijd tusschen Fransche en Engelsche kunstminnaars op de verkooping der collectie Demidoff de eersten nagenoeg uitsluitend de zege behaald hebben. De liefhebberijen bragten daar geen minder aan het fabelachtige grenzende hooge prijzen dan de schilderijen en teekeningen op. Een snuifdoosmet een Oostersche camée versierd, die de beeldtenis van Keizer Augustus voorstelt, werd door den heer Allègre voor de klei nigheid van 16,000 francs gekochtterwijl eenige andere tusschen de 11,000 en 6900 francs goldenen de 40 snuifdoo- zen gezamenlijk 125,000 francs hebben opgebragt. Aangaande de oorzaken van den dood van Horace Ver net verneemt men het volgende. Toen hij 18 jaren oud was, viel hij in het park van St. Cloud terwijl hij Koning Louis Philippe begeleidde, van het paard en brak twee ribben. Nog drie andere vallen van het paard, de laatste 7 maanden gele den, deden een ontsteking ontstaan, waaraan hij zeven maal is geopereerd. De Engelsche regering moet voornemens zijn spoedig na de opening van het parlement een bill intédienen tot af schaffing van de doodstraf. Adverlentiên. Langs dezen weg alleenis het ons mogelijk, onzen dank te betuigen voor de zoo vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ons gebragt, bij het overlij den onzer geliefde Dochter ANNA MARIA. Die algemeene deelneming droeg tot onze vertroosting veel bij. H. P. C. STOFFELS. A. J. STOFFELS, Een Fatsoenlijk BUR GER JONGELING, van de P. G. zoekt ge legenheid om zich in eene zaakonver schillig welke, te bekwamen, liefst binnen deze Stad. Brieven franco onder Letter W. bij S. C. VAN DOESBURG H, Boekhandelaar op het Rapenburg. WOENSDAG 31 Januarij 1863. uit Toulouse. Heeren en Marnes in het Costuum van het land, onder Henry IV. Op bovengenoemd GEZELSCHAP, hetwelk de eer had aan verscheiden Kei zerlijke en Koninklijke Hoven zoowel als de eerste Theatres der hoofdsteden van Rusland, Zweden. Denemarken, Duitschland en Frankrijk Voordragten te gevenwordt hierdoor bijzonder de aandacht gevestigddaar het alhier slechts een CONCERT zal kunnen geven, om reden het in 's Hage geëngageerd is. Aanvang des avonds ten ure. ENTREE: Loge en Amphitheatre f 1.50. Parterre f 1.Galerij 50 Cts. Plaatsbiljetten zijn te verkrijgen bij den Heer W. L. ANDRE en des daags van het Concert aan het Bureau van den Schouwburg. Onder de voortedragen stukken komen voor verschillende ARIA'S uit OPERA'S, KOREN, enz.; aan het slot zal worden uitgevoerd de HARSJEllil<AISlS. Bazendijk. te geven door het y

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3