N°. 892. Maandag 19 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. Dere Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u, 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. ar. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zatnrdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Heteren den heer G. M. Ramondt, en tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te IJsselmuiden den heer Jhr. J. G. F. van Spengler, thans in dezelfde betrekking te Koudum. Z. M. heeft pensioen verleend aan A. W. Roukens, com mies 3de kl. bij 's rijks bel. te Maassluis; J. G. Tummers, postbode te Sittard; A. M. T. Rouwei, wed. van C. G. de Chateleux, in leven arr.-insp. van 's rijks bel. te Amsterdam; G. J. J. Grol, wed. van J. J. van Hemert, in leven ontv. te Oldenkotten. De Minister van Justitie heeft o. a. verplaatst den rijks veldwachter van de 3de klasse, met toekenning van den rang van brigadier-titulair, P. F. Rienstra, van Leiden naar Rid derkerk. Jonkheer von Siebold, kolonel bij den generalen staf in Neêrlands-Indie, laatstelijk komende van Japan, is in de resi dentie aangekomen en aan het hotel de l'Europe afgestapt. Men verneemt, dat behalve de promotie, welke dezer dagen bij het wapen der artillerie van ons leger heeft plaats gehadeerstdaags ook bij de andere wapens talrijke bevorde ringen bekend zullen worden. Er schijnt ernstig sprake te zijn van het bouwen van een nieuw droog dok te Vlissingen. Eerstdaags zal daar een commissie van wege het departement van Marine aankomen om te dien einde met den Minister een inspectie in loco te houden. De Staats-Courant deelt mede een staat, aanwijzende het getal portbetalende brieven, welke gedurende de jaren 1848 tot en met 1862 met de post zijn verzonden. In eerst- gemeld jaar bedroeg het generaal totaal der brieven 6,157,856 hetgeen in 1862 geklommen was tot 20,489,318. De te Eindhoven gevestigde Kamer van Koophandel heeft thans in navolging van die te 's Hertogenboschzich tot de hooge regering gewendopdat van 's Rijkswege de Fran sche en Belgische 5 frankstukken mogen worden aangenomen. De omloop dier vreemde munten, om nog niet van de kope ren pasmunt te gewagenis zoo buitengewoondat het als het ware een zeldzaamheid wordt een Hollandschen rijksdaalder te zien. De Kamer vermeent, dat die maatregel er welligt toe zou leiden, dat de 5 fr. in het algemeen tegen een lageren koers dan f 2,35 werden aangenomen hetgeen ongetwijfeld ten gevolge zou hebben, dat die circulatie der franken van lie verlede vermindere en alzoo het doel, waarnaar zoolang gestreefd is, zoo niet bereikt, dan toch genaderd zal zijn. Men heeft gemelddat de winter in 't Zuiden van Europa veel strenger is dan gewoonlijk en misschien is het ook enkele dagen in Madrid, Bayonne, Montauban, Limoges, Turin en Nice een paar graden kouder geweest, maar dit geeft nog geen recht om van een strengen en veel strengeren winter te spreken. In LissabonToulonRomeConstantinopel is de temperatuur op de middelbare hoogte geweest, zoodat over het algemeen de temperatuur in Europa te hoog isweinig te hoog in het Zuiden zeer veel te hoog op onze en hoogere breedten en alleen in de eerste helft van December te koud in het Oosten. In twee dagen kan de temperatuur in geheel Europa omslaan, en het is dus in het midden van Januarij gevaarlijk te zeggen, dat het nog niet zal gaan vriezen, maar bij den boogen barometerstand en tevens de hooge temperatuur is er nu nog veel en meer kans op onstuimig weder dan wel op vorst. Te Meppel is een dame van tusschen de 60 en 70 jaren overleden, die zoo afkeerig was van mannen, als zeker zelden zal plaats hebben hare begeerte wasdat bij hare begrafenis geen man in haar woning zou komen omdat zij bij haar leven ook geen omgang met mannen had willen hebben. Men heeft dan ook stiptelijk dezen wil opgevolgd; want het was een tante, die nog al eenige duizenden guldens aan verre bloed verwanten heeft nagelatenmen wilde haar daarom den wil in deze wel geven. In de laatste veertien dagen hebben zich in de omstre ken van Bredaen wel voornamelijk in het Zevenbergsche en Klundertslandvele vreemde kooplieden vertoonddie het dragtige vee tegen zeer hoogen prijs opkoopen. In dit tijdvak bedroeg de doorvoer door Breda 312 runderen en 34 kalve ren, hoofdzakelijk voor Belgie en Frankrijk bestemd. Daar onder werden veel kalfdragende koeijen van uitmuntende hoe danigheid gevonden.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1