Concert a la Strauss, KOOPJES. Buitenlandsch Nieuws. Adverlen tien HOOGHEEMRAADSCHAP te geven door de Muziek van het Regement V eld-Artillerie, BAZAR VAN MANUFACTUREN. te 10 uur 42*. Woensdag morgen te 5 uur 40*te 8 uüï 41°, te 12 uur 43°, 's namiddags te 4 uur 41°. Te St. Petersburg baart het groot opzien dat Keizer Alexander tijdens zijn jongste verblijf te Moscou den burge meester Koroloff aldaar een bezoek bragt en bij hem zelfs thee dronk. De conservativen willen uit deze gebeurtenis den val van het Keizerrijk voorspellen. Zoodanige eer is nog nim mer een burger ten deel gevallen, en ofschoon Koroloff bij deze onderscheiding ook zoo demoedig was, dat hij den Kei zer knielend op zijn drempel ontving, is evenwel de aristocra tie en vooral de bureau-cratie over 's Keizers nederigheid geraakt. Op het einde des vorigen jaars werd te Zurich een mis drijf ontdekt van een 60jarig man, die het algemeene ver trouwen en ieders achting genoot. Het bleek namelijk, dat door de Bank eenige rollen met koper- en nikkelmunt in plaats van goud waren uitgegeven. De eerste kashouder Grob werd daarop in het verhoor genomen, terwijl de kas en de kelders der bank onmiddellijk naauwkeurig werden onderzocht. Men vond een tekort van 183,000 francs, die slechts in valsche geldrollen voorhanden waren. De kashouder poogde zich hierop met een dolk het leven te benemendoch werd hierin ver hinderd. Men weet oog niet wat hij met die som gedaan heeft; naar men zegt moet een deel van het tekort door onoplettend heid bij uitbetalingeu zijn ontstaan. Dit kwaad moet echter reeds 12 jaren lang hebben bestaan, en het schijnt, dat de directie bij de jaarlijksche visitatie der kas, zeer vlugtig is te werk gegaan, en een onbepaald vertrouwen stelde. Twee jaren geleden hebben eenige Italiaansche dames een inschrijving geopend, om een beeldhouwwerk te laten vervaardigen dat Frankrijk en Italië voorstelt, elkander om helzende. Deze groep, die zij Keizerin Eugènie aangeboden hebben, is nu onlangs te Parijs aangekomen. De vervaardiger verlangt, dat zijn beelden voor het publiek tentoongesteld zullen wordenmaar Keizer Napoleon wil hiertoe geen ver gunning geven en de Keizerin weigert de beelden aantenemen. Er hebben onderhandelingen plaats over deze zaak en het is te hopendat men tot een schikking zal geraken. Men verzekert, dat de ijverige pogingen van den Koning van Belgie hebben bewerkt, dat Koning Ferdinand van Portu gal zich bereid heeft verklaard om den Griekschen troon te bestijgen. Keizerin Eugènie heeft bij de laatste dames-receptie op de Tuileriën den Griekschen gezant opgedragen aan de voor- loopig Grieksche regering hare wenschen voor den welvaart van Griekenland kenbaar te maken1t geen veel opzien heeft gebaard. Op tweeden Kersdag is te Smirna de eerste steen gelegd voor een K. K. kerk, waartoe Keizer Napoleon 10,000, de Paus 10,000 en den Sultan van Turkije 15,000 francs hebben geschonken. Op Nieuwjaarsdag ontving een jeugdige actrice te Parijs van haar begunstiger een zijden japon. Toen de actrice dit cadeau zag, was zij woedend over de geringe waarde, zij scheurde de japon aan flardenmaar toen hare woede eenig- Een koopman in kinderspeelgoed te Parijs heeftstaande met zijn kraam op den boulevard des Italiens, ter gelegenheid van het Nieuwjaarsfeest twee spoorwegen ieder voor 1000 frs. verkocht. Boissier, de bekende contiseur van den boulevard des Capusins, verkocht in 3 weken niet minder dan 350,000 francs aan lekkernijen, en een kok en poelier in den faubourg Montmartre getruffeerde kalkoenen voor 300 frs. het stuk. Door den afstand der Jonische eilanden zal Engeland zijn leger met 4500 man kunnen verminderen en op de staats uitgaven 200,000 besparen. Men wil te Londen wetendat Oostenrijk thans een gereeder oor heeft verleend voor het door Frankrijk gedane aanbod der Mexicaansche kroon aan den aartshertog Ferdinand Maximiliaan. OFFICIEEL IlülW!», Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 15den Januarij 1863, des namiddags ten twee uur. Onderwerpen 1°. Benoeming van een hulponderwijzer der 4de klasse aan de openbare school voor minvermogenden. - 2°. Benoeming van een onderwijzer in het teekenen voor de openbare lagere scholen. - 3°. Verzoek van Dr. W. M. S. Junius om continuatie als geneesheer in het Caecilia-gasthuis. - 4°. Concept-verordening houdende instructie voor den wetens schappelijken keurder van levensmiddelen. - 5°. Concept-raads besluit en verordening houdende instructie voor den praelector in de verloskunde. - 6°. Adres van D J. den Beer Portu- gaelom terug te komen van de afwijzende beschikking ten zijnen opzigte genomen. - 7°. Verzoek van bestuurders van het genootschap M. S. G., tot het bekomen van gas tegen verminderd tarief. Op heden overleed onze waarde Broe der en Behuwd-Broeder, de Heer C. A. GROEN, in den ouderdom van 79 jaar, in leven Mr. Timmerman alhier. Namens Familie, J. J. GEOEN. F. A. KNAGE. Ex. Testr. De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat er op Maan dag 19 Januarij a. s., in het Gemeenlands- huis te Leiden des voormiddags ten 10^ ure, eene Vereenigde Vergadering zal wor den gehouden. De Dijkgraaf H. C. J, HOOG. RÜDERSDORFF. Entree 0.99. Aanvang ten ure. Jaarlijksche Opruiming, beginnende he den, van eene partij Fantaisie-stoffen afgepaste Robes, Mantels, Brode- riënLinten Witte Goederen tegen uiterst goedkoope prijzen in den 33 botermarkt. 34. i zins bedaard was zag zij iets schitteren en het bleekdat de 12 knoopen aan het lijf 12 diamanten van groote waarde waren. In het geheim werd dadelijk een nieuwe japon besteld om haar begunstiger te doen gelooven dat hij om zijn persoon en niet om zijn geld werd bemind. Leiden. 12 Januarij 1863. van onder leiding van den kapelmeester

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3