N°. 883. Zaturdag 10 Januarij. A". 11 §63. Binnenlandsch Nieuws. LEID8GH BAfiBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 61 ra.; 1 u. 3 m.; 4 n. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdaa op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's m. tot 9 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau, der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. de Koning verlaat HD. apartementen en is alzoo hersteld. Het heeft Z. M. den Koning behaagdeen gouden me daille beschikbaar te stellen voor de Tentoonstellingdie door de 's Gravenhaagsche Afdeeling der Yereeniging van fabriek en handwerksnijverheid in den aanstaanden zomer te 'sBage zal gehouden worden. H. M. de Koningin heeft heden voor de eerste maal na Hare ongesteldheid Haar rijtoer gemaakt. Maar men verneemt is de heer A. E. Maas te Scheve- ningen, in plaats van wijlen den heer P. Varkevisser, door het Engelsch Gouvernement benoemd tot Britsch Consulair agent voor de zeestranden in de provincie Zuid-Holland. De heer Pontier is bevorderd tot inspecteur van politie 1ste klasse te 'sHage, terwijl tot inspecteur van politie 2de klasse benoemd is de heer Kloppert. Donderdag aanstaande zal voor het Prov. gerechtshof van Zuid-Holland (Kamer van strafzaken) worden behandeld de zaak van Giovanni Roncagliolo, oud 22 jaar, zeeman, geboren en wonende te St. Massino in de omstreken van Genua, die in den namiddag van Zondag 17 Augustus 1862 zekeren G. Klein op het Havenhoofd te Schiedam moedwillig met een dolkmes in den nek heeft gestoken tengevolge waar van genoemde Klein op de plaats is dood gebleven. De besch. heeft het feit niet tegengesproken maar hij heeft het willen doen voorkomen alsof hijbedwelmd door drank in bewusteloozen toestand verkeerd heeften pas na zijn aan houding weder tot bewustzijn gekomen is. Bij zijn eerste verhoor heeft hij met name aan den rechter commissaris het volgende opgegeven: Ik ben Zaturdag 16 Aug. 1862 met vier kameraden van het Italiaansche schip Ferrokapt. Agorlo Bareto, destijds op stroom voor Schiedam gelegen naar Rotterdam gegaan om de kermis te bezoeken en de stad te zien. Ofschoon wij het een en ander gebruikt hadden was ik niet dronken toen ik den volgenden morgen te Schiedam terug kwam. Mijne makkers zijn aan boord teruggekeerd en ik heb mij bij een barbier laten scheren. Met iemanddien ik ontmoet hebben ik in een herbergje gegaan, alwaar wij jenever en bier gedronken hebben. Ik ben zoo dronken geworden, dat ik niet weet, wat er verder met mij gebeurd isen ik kan zeggendat ik eerst tot mijn bewustzijn gekomen ben, toen ik mij in handen der politie zag. Met Mei a. s. zullen van het 4de reg. Inf. van stand plaatsen verwisselenhet 1ste bat. te Leiden zal onder bevel van den majoor ter Bruggen te Delft gestationneerd worden uitgezonderd de tirailleur-kompagnie daarvan, welke te Leiden zal verblijven. De staf en de 3de, 4de en 5de kompagniën van het 2de bat. uit Delft zullen te Leiden gevestigd worden, als mede de tirailleur-kompagniën van het 3de en 4de bat. van gemeld reg. respectivelijk uit Brielle en uit Goudaallen onder bevel van den majoor d'Harvant Bigot de Villandrij komman- dant van het 2de bat. Door het Nederlandsch koopvaardijschip Cortgene zijn dezer dagen twee tijgers en twee boschkatten uit Indië aan gebracht, die bestemd zijn voor Natura Artis Magistra te Amsterdam. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opéra Faust. Door de ijverige surveillance van den hoofdcommies O. L. F. Goetst en de comroiesen P. Thomas en L. Kooten, is op 27 December jl. omstreeks half zes uur des avonds buiten de Weerd-barrière te Utrecht aangehouden een mod- derschouw, gevoerd wordende door twee bekende smokkelaars; op vermoeden dat dit vaartuig gebezigd werd tot het heimelijk binnenvoeren van gedistilleerd, is het door voornoemden amb tenaar gevisiteerd en, na het alvorens van de vuilnis en mod der, waarmede het was beladente hebben ontdaanis bij onderzoek gebleken, dat het vaartuig onder den bodem was voorzien van een kennelijk met het doel om fraude te ple gen daartoe aangebragten kelder of zoogenaamde beunter lengte van ongeveer 2,8 el, breedte 0,25 el en diepte 0,15 el, verdeeld in drie vakken, ieder gesloten met een luik, en,

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1