N°. 884. Vrijdag 9 Januarij. A®. i 863. Binnenlandsch Nieuws. s luiiscii nuiti.iir Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 n. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Uouderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage oensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - T)e Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 9 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75 Tedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft, op daartoe gedaan verzoek, aan den majoor der infanterie van het leger in Neêrlands Indië, J. B. Auff- inorth, thans met verlof hier te lande, een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, met toekenning van pensioen. Men berigt, dat Z. M. den Keizer van Rusland de HH. Leo Lippman en George Rosenthal, bankiers te Amsterdam, heeft begiftigd met de orde van St. Stanislas. Uit het verslag der commissie van rapporteurs over de Ontwerp-Credietwel voor het departement van Koloniën blijkt dat een groot aantal leden het gevoelen voorstondendat de credietwet slechts voor drie maanden moest worden verleend. Zij meenden dat de volksvertegenwoordiging op een spoedige optreding van een definitieven Minister van Koloniën prijs moest stellen. Er was toch groote onzekerheid ontstaan "over de rig- ting van het kabinet op koloniaal gebied. Er was echter ook een groot aantal leden, die deze bezwaren niet deelden. De keus van een nieuwen Minister was, volgens hen, van het uiterste gewigt. Men moe9t dus voor die keus eenigen tijd laten. De tegenwoordige Ministers hadden voorts bij de op treding van den nieuwen Minister een alles overwegend be lang; hunne stelling zou onhoudbaar worden <izoo het interim te lang duurde, In de zitting van de afdeeling van den Raad van State geschillen van bestuur, Woensdag gehouden, zijn nog mede gedeeld de koninklijke beslissingen 1°. op het bezwaar van den heer J. de Bruin, hofspiegelfabriekant te Arnhem, tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Gelderland waarbij vergunning is verleend aan den heer G. J. Tbierae te Arn hem tot oprigting van een stoomwerktuig. Bij dat besluit is de verleende vergunning gehandhaafdonder aanvulling ech ter, dat de pijp, waardoor de verdikte stoom wordt ontlast, 45 duim benedenwaarts zal moeten worden verlegd en zoo danig gebogen dat de stoom zich rigt naar de plaats van het gebouw van den heer Thieme2°. op de voorziening van Mr. G. M. Voormeulen van Boekeren te Wildervanktegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Groningen nopens zijn niet-toelating als lid van den Raad der gemeente Wildervank. Het beroep is ongegrond verklaard en mitsdien het verzoek afgewezen 3°. op het bezwaar, ingebragt door den gemeente raad van Graauw (provincie Zeeland) tegen een weigering van Gedeputeerde Staten dier provincie om het raadsbesluitstrek kende tot verhooging van het subsidie aan het algemeen arm bestuur over 1861, goedtekeuren. Bij dat besluit is beslist, dat door Gedeputeerde Staten terecht de goedkeuring is ge weigerd aan het gemeld raadsbesluit en mitsdien verklaard dat er geen termen aanwezig zijn de gevraagde goedkeuring alsnog te verleenen. Hierna zijn behandeld vier geschillen betreffende het domi cilie van onderstand van verschillende personen, als: 1°. tus- schen de gemeenten Maastricht en Noorbeekbetreffende het domicilie van onderstand van J. B. Cremers; 2°. tusschen de gemeenten Amsterdam en Avereestnopens het domicilie van onderstand van J. Buchter; 3°. tusschen de gemeenten Wij- denes, Zwaag en Medembliknopens het domicilie van onder stand van C. Weel; en 4°. tusschen de gemeenten Apeldoorn en Blokzijl (waaromtrent door Burg. en Weth. van Harderwijk de beslissing des Konings is ingeroepen) over het domicilie van onderstand van M. E. Mijerink. Uit 's Gravenhage wordt aan de Amsterdamsche Cou rant het gerucht medegedeelddat de heer Thorbecke plan zou hebben den heer Betz tot definitief Minister van Koloniën voortestellenterwijl de heer van Bosse dan in zijn plaats weder Minister van Finantiën worden zou. Met den aanvang van dit jaar zijn de onlangs ingestelde afdeelingen van het koninklijk Instituut tot vermeerdering van de kennis van taal-, land- en volkenkunde van Nederl.-Indie in werking getreden. In de Dingsdag gehouden zitting van den gemeenteraad te 's Hage heeft de burgemeester bij gelegenheid van het nieuw ingetreden jaar de vergadering hartelijk heil toegewenscht. Na rechtmatige hulde te hebben gebragt aan de nagedachtenis van twee afgestorven leden beeft de voorzitter den toestand der gemeente over het afgeloopen jaar geschetstwaaruit bleek, dat die toestand, zoowel wat betreft den staat van gezondheid de opbrengsten van den oogst, de gesteldheid der nijverheid

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1