N0. 881. Dingsdag 6 Januarij. Au. Binnenlandsch Nieuws. LE1DS0H Deze Courant verschijnt eiken dap;, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u, 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 's avonds te 8 u. 15 m. Oost-Iodische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 8 uur 's m. tot 9 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsendagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. van zijn reis door Java, te 's Hage teruggekeerd. Ook hij bevond zich op de mailboot Colombo, welke gelijk men weet schipbreuk heeft geleden waarbij gelukkig alleen velerlei goe deren en brievenmalen zijn vergaan. Naar men uit een zekere brou verneemthebben onlangs twee der voornaamste verveeners uit Drenthe, de heeren Spiers en Kniphorst, zich naar Z. Exc. den Minister van Finantiën be geven om eenige zekerheid te verkrijgen omtrent het tijdstip der afschaffing van den accijns op de brandstoffenen moeten deze heeren de verzekering ontvangen hebbendat zulks niet vóór 1864 het geval zal zijn. Een bij het departement van Koloniën ontvangen rege ringstelegram, gedagteekend Batavia 30 November, luidt: »Niets nieuws." Ter vervanging van wijlen den heer W. R. Schmalhau- sen te Maastrichtprocureur bij het provinciaal gerechtshof en de arrondissements-rechtbank aldaar, zijn de navolgende drietallen opgemaakt: door de arrondissements-rechtbank: I. J. B. E. Arnold, griffier bij het kantongerecht te Gulpen; Mr. F. P. J. de Sain advocaat te Maastricht; en J. J. Wiertz, griffier bij het kan tongerecht te Weert. en door het provinciaal gerechtshof: Mr. J. M. E. van Oppen, advocaat te Maastricht; Mr. L. U. Ph. Wenmakers, advocaat te Maastricht; en J. B. E. Arnold, griffier bij het kantongereoht te Gulpen. De 1ste, 2de en 3de kompagniën van het regement veldartillerie te Utrecht in garnizoenzullen den lsten Mei a. s. met de 9de, 10de en 11de kompagniën van gemeld regement te Amersfoort onderling van standplaats verwisselen; de 5de kompagnie van gemeld regement te Leiden gestationeerd zal te 's Hage gevestigd worden. De afdeeling s Gravenhage der Hollandsche maatschappij van landbouw heeft tot den aankoop besloten van het werk tuig tot het melken van koeijendat op de groote Londensche tentoonstelling zoozeer de aandacht heeft getrokken. In het Journal d'Agriculture pratique van A. Barral vindt men daar van een afbeelding. Het ziet er eenvoudiger uit dan men verwachten zou. Het bestaat uit een kleinen trommel op een Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75 Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Maasland A. Noordara en van Stolwijk J. A. Snel; tot Notaris te Fijnaart A. J. J. C. van der Poest Clement tot lid der commissie van admin, over het burgerlijk en militair huis van verzekering te 's Gravenhage Mr. H. J. A. Raedt van Or- denbarnevelt; tot lid van het collegie van regenten over het huis van arrest te Gorinchem den heer A. J. Fret, koopman aldaar, en tot lid der commissie van admin, over de gevan genissen te Hoorn Mr. L. Eyssonius Wichers, officier van Justitie aldaar; tot 2de luits. bij het wapen der infanterie in Oost-Indie den sergeant J. C. A. van der Bos, van het lste reg., de fourier C. H. Kobus van het 2de, den sergeant F. H. Schoenmaker van het 3de, den sergeant F. N. A. J. W. J. Mugge en den sergeant-majoor H. Wickens van het 5de, en de sergeanten M. Harbach en J. J. W. van den Broek van het 8ste reg. infanterie; tot paardenarts der lste klasse bij het lste reg. dragonders die van de 2de klasse H. H.Laveur, werkzaam bij de Koninkl. Militaire Academie; tot paardenarts der 2de klasse bij het 3de reg. dragonders die van 3de klasse F. L. van der Meulen van het corpsen tot paardenarts der lste klasse bij het reg. veldartillerie die der 2de klasse A. van Ghert van het corpsterwijl aan Mr. J. Potter van Loon op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als burgemeester van Appingedam. Z. M. heeft bij besluit van 3 Januarij N°. 63 aan den heer G. H. Uhlenbeck op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van Minister van Kolo niën met dankzegging voor de door hem den lande bewezen diensten en de portefeuille van Koloniën ad interim opgedragen aan den heer G. H. Betz, Minister van Finantiën. Z. M. de Koning was door een ligte ongesteldheid ver hinderd het gala-bal bijtewonen, dat Vrijdag avond ten Hove gegeven werd. Vrijdag heeft de Raad van State een zitting gehouden, waarin de heer Minister van Finantiën de bij dat collegie aanhangige ontwerpen van wet tot herziening van het belas tingstelsel heeft toegelicht en verbeterd. Het lid der Tweede Kamer de heer Gevers Deijnoot is

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 1