14 Januarij 1863. TE HUUR: Christelijke Belangen. Van de afkondiging der constitutie - aan eenige dames en heeren van het corps diplomatique heeft aangebodengeeft nog al stof tot lagchen. Hij had namelijk zijn gasten, waar onder den Oostenrijkschen en den Franschen gezant, uitge- noodigd, om op een zeker uur in zijn woning te komen. Van daar begaf men zich naar de Evangelische kerk en werden de gasten verzocht den toren te beklimmenwaar men gelegen heid vondom zich in het elegant gedecoreerde vertrek van den torenwachter - een eerzamen schoenmaker - over het vreemde denkbeeld van den premier te verwonderen. Te Pesth heeft een woedende officiers-oppasser zich van het leven beroofd. Hij had reeds herhaalde malen terechtwij zingen van zijn heer ontvangen en deze had hem weder den 18den December een straf opgelegd. Toen de oppasser uit de kazerne terugkeerdewas zijn heer afwezig en hij maakte van deze gelegenheid gebruik, om alles in de kamer te vernielen: het porcelein, de uniformen, het linnengoed, de laarzen ver brijzelde en verscheurde hij; 500 fl. aan banknoten wierp hij op het vuur, nam toen een pistool, ging op het bed liggen en schoot zich een kogel door het hoofd. De burgemeester van Antwerpende heer Loosbene vens achttien schepenen en raadsleden hebben hun ontslag ingediend. De dood van den kardinaal Morlot is een groot verlies voor Keizer Napoleon en dit te meer, omdat het te verwach ten is, dat met zijn opvolger de Roraeinsche kwestie nog veel moeijelijker zal worden. Zonder het bisschoppelijk karakter toch van den overleden prelaat en zonder zijn afkeer van allen strijdzou er zeker reeds lang geleden een conflict over de Romeinsche aangelegenheden zijn ontstaan. De keuze van een nieuwen aartsbisschop zal den Keizer dan ook uiterst moeije- lijk vallen. Het stoffelijk overschot van den kardinaal Morlotna gebalsemd te zijnis in het groote salon van het aarstbis- schoppelijk paleis, te Parijs, tot rouwzaal ingerigt, ten tootl gesteld. De staf en het groote aartsbisschoppelijke kruis zijn aan het hoofdeinde van het paradebed geplaatstde kardinaals hoed ligt aan het benedeneinde. De overledene draagt de myter, het borstkruis en het palliumteeken zijner bisschoppelQke waardigheid. Het publiek wordt tot Zondag toegelaten van 9 uur des morgens tot 4 uur des namiddags. De toevloed der bezoekers is zeer groot. Men zegtdat het stoffelijk overschot van den aarts bisschop van Parijs Maandag den 5den dezer, zal worden ter aarde besteld. Het lijk zal wordeD bijgezet in den nieuwen grafkelder, die op order van Mgr. Morlot vervaardigd is ge worden opdat de stoffelijke overblijfselen van de aartsbisschop pen van Parijs daarin zouden worden bijgezet. Dingsdag 11. heeft de rijke en weldoende Miss Burdett Coutts in het schoollocaal van St. Stephens in Wistminster aan ruim driehonderd behoeftigen een stevig middagmaal doen uitreiken. De kamers waren bij deze gelegenheid fraai versierd. Verscheidene geestelijken en andere achtingswaardige personen waren bij het feest tegenwoordig. Volgens de Cape and Natal News is op de boerderij van den heer Mostert in de Kaapkolonie goud gevonden; het is scheikundig onderzocht en ook Californische gouddelvers hebben het van beste kwaliteit verklaard. Een dagblad van Tarento zegtdat volgens een tele gram uit Titusville van 8 December niet minder dan 400,000 gallons petroleum op de rivier zijn verloren gegaan, naardien het ijs de booten in welke zij geladen waren op haar vaart naar Pittsburg heeft doorgesneden. De bekende paardentemmer Rarey is tot inspecteur der paarden bij het leger der Vereenigde Staten aangesteld. Bij de afdeeling van den generaal Burnside heeft hij een nieuwe be handeling der paarden ingevoerd ten einde de menigvuldige sterfte onder de dieren te stuiten. Advertentie». VEREENIGING Door ongesteldheid van Ds.BRASIDT, zal voor de aangekondigde EVANGELIE VERKONDIGING op Zondag 4 Januarij des avonds ten half acht ureals spreker optreden Ds. L. J. VAN RHIJN Pred. te Wassenaar. Een zeer logeabel BOVENHUIS, be vattende: 5 Kamers, Keuken, Pomp, grooten Zolder en verdere gemakken. Nadere informatiën franco onder letter W. in den Boekhandel van de Firma JACs. HAZENBERG CORNsZ., Klok- steeg. Een fatsoenlijk BURGERMEISJE,circa 15 jaren oud, van de Waalsche Gem., een der voornaamste scholen verlatendein staat de beginselen der Hollandsche, Fran- scbe en Engelsche taal en de handwerken te onderwijzenwenschte eenige uren van den dag nuttig te besteden lot gezelschap of conversatie met een of meer Jonge Dames. Nadere informatiën te bekomen, onder Lt. R. bij den Boekhandelaar J. VAN EGMOND Jr. te Arnhem. VEIILOTING van de Prachtige Voorwerpen aangekocht voor de KlJCTS'X'KfllOIWKJK 1862. De Tentoonstelling heeft plaats te Dordrecht] bij den Heer J. P. REVERS. de EERSTE Prijs De TWEEDE Prijs Prijs van dit Prachtwerk 24 Platen met 24 Bladen tekst en een Aandeel in de Loterij f 10. A. W. SYTHOFF. VOOR De Kunstkronijk is eene Associatie met Premiën en geeft jaarlijks vier en twin tig afleveringen die meer of minder uitgebreide mededeelingen op het gebied der kunst en bijdragen in gebonden en ongebonden stijl inhouden. Elke aflevering bevat bovendien eene lithographie naar schilderijen van sde beste meesters onder onze tijdgenooten of wel portretten van beroemde kunstenaars. Zoo vindt men in den jaargang 1862 kopijen naar schilderijen van J. van de Laar, D. van der Keilen, S. van den Berg, W. Roelofs, H. F. C. ten Kate, A. Waldorp, B. J. van Hove, J. C. Mertz, H. A. Bakker Korff, A. MollingerJ. G. Vogel, P. F. van WijngaerdtJ. F. Hoppenbrou wers, W. Verschuur, L. Meijer, I. IsraëlsCh. Rochussen, D. Bles, C. F. Phlippeau, M. Leon en J. H. Maris. Ieder 'Deelnemer ontvangt een Aandeel ii| eene Loterij zonder Nieten waarvan bestaat in: een prachtig, buitengewoon zwaar, Zilveren THEE- en KOFFIJ.IER* VIES, op massief Zilveren Plateaugeorneerd met gedreven BloemenBouquetten en Arabesken, ter waarde van Zestien Honderd Gulden. is: eene uitstekend fraaije THEE- of KANAPE-TAFELook te gebruiken tot VUURSCHERMaangekocht van l. j. NoouEN Fabriekant in Japansche en geïncrusteerde Lakwerken te Rotterdam, op de Tentoonstelling van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid te Haarlem bekroond met de gouden medaille. De waarde is Drie Honderd Gulden. Nog zijn voor de Loterij aangekocht schilderijenboekwerkenvoorwerpen van smaak op het gebied der kunst, enz. Aan de deelnemers, die geen van deze prijzen getrokken hebben wordt als Premie een nieuw en oorspronkelijk Boekwerk gezonden, van de hand van den ouden heer smits. De Kunstkronijk is in hare soort eene geheel eenige uitgave: het eenige periodieke werk aan de kunst gewijd, en welke ondersteuning zij waardig is, bewijst het getal Deelnemers; die zij in de laatste jaren tellen mogt. Door hare welgekozen en fraai uitgevoerde lithogra- phiën geeft zij bekendheid aan de voortbrengselen onzer beeldende kunst, terwijl zij door de verscheidenheid van haar inhoud eene aangename lectuur verschaft.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3