HOLLANDSCHE GEZOHDHEIDSKOFFIJ TIJDSCHRIFT VOOR JONGE DAMES. TE HUUR TE MUUR: De JANUARIJ-AFLEVERING van de Adverlenliën. van D. REV ALK, te Amsterdam. Te Tobbercurry in Ierland heeft onvoorzichtig omgaan met buskruid beklagenswaardige gevolgen gehad. Een winkel bediende moet namelijk 11. Vrijdag een vonk in buskruid heb ben laten vallenwaardoor het huis nagenoeg vernield en de vier personen, die zich daar binnen bevonden levensgevaarlijk gekwetst werden; ook eenige toegeschoten personen bekwamen letsel, en aan de overzijde der straat werden de glasruiten van verscheiden huizen verbrijzeld en de kleederen van een meisje in vlam gezet. In een circulaire van de heeren Geo. A. Lloyd en Comp. vindt men het volgende, ten bewijze met welke roekeloosheid soms te werk gegaan wordt bij den invoer in Australië: rum en jenever werden in den laatsten tijd hier in zulke buiten gewoon groote hoeveelheden aangevoerddat de markt in dit artikel zeer gedrukt is. In deze maand kwamen op denzelfden dag twee schepen aan van Botterdam met 27,000 kelders je never, en dit is nog slechts de eerste bezending van 50,000 kelders; die voor rekening van een huis zijn aangevoerd, en van 16,000 kelders voor rekening van een ander. Nu bedraagt de geheele comsumtie 5000 gallons per week, en alleen door deze schepen is dus een voorraad voor 5 maanden aangevoerd, terwijl men nu nog te Sidney verwacht 16,000 kelders per Hellevoetsluis, 14,000 k. per Koninklijke Nederlandsche Yacht- club en nog 14,000 k. per een ander vaartuig uit Nederland. Dit maakt dus te zamen 15,000 k. in voorraad, 27,000 pas aangekomen en 28,000 zeilende, 90,000 kelders jeneverof bij een consumtie van 1210 kelders 's wekelijks, voor 18 maanden voorraad, zoodat de jenever hier spoedig goedkooper zal zijn dan in Holland, terwijl het de zaak niet beter maakt dat men bezig is Melbourne en Geelong op gelijke wijze te voorzien. OFFICIEEL K1ËIIWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat tot het laten inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs der lste klasse, voor meisjes, en der 2de klasse, voor jongens en voor meisjes, gelegenheid gegeven wordt; voor eerstbedoelde school, aan het schoolgebouw op de Breêstraattegenover het stadhuis voor de beide overige scholenaan het schoolgebouw in de Pieterskerkstraat en wel van den 5den tot en met den 17den Januarij e. k. op Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrijdag, des voormid dags van half negen tot negen uur, en op Woensdsg en Za- turdag, van één tot 4 uur, des namiddags. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten 1°. dat tot hoofdonderwijzer der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lste klasse voor jongens binnen deze gemeente is benoemd de heer Gerardus Japikse; 2°. dat die school geopend wordt den 12den Januarij 1868 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ouders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeven ter gemeente secretarie, dagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd) van des voormiddags 11 tot 's namiddags te 2 uur; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inënting der kinderen, terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekte heb ben gehad, opgave moet geschieden van den naam des genees- heers die hen heeft behandeld 5°. dat, na de inschrijving bij de opening dier schoolvoor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aan genomen worden en dat tusschentijds geen kinderen (uitge zonderd die van ouders, welke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 29sten December 1862. 2 wegens weigeren te voldoen het padgeld aan de Gabel gelegen aan den Hofweg onder Soeterwoude. 2 wegens het vervoeren van broodendie tetsig en niet goed gaar waren. 3 wegens het baggeren in den Rijn, den Stadspolder en den Boschhuizerpolder, zonder consent van het Hoogheemraad schap van Rijnland. 1 wegens staande op den kantwal te baggeren. 1 wegens het maken van markt op een plaats die daartoe niet was aangewezen. 2 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens de Maarsmansteeg in verkeerde rigting te berijden. 3 wegens het rijden over de klinkerstraat. 2 wegens het innemen van gemeentegrond zonder consent. 1 wegens het maken van een glijbaan tijdens er sneeuw op straat lag. 29 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 5 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden hebben van onderwigtig brood. 1 wegens het uitslaan van een kleed, na gezetten tijd. 6 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. Tot onze diepe droefheid overleed he den onze hartelijk geliefde Dochter ANNA MARIAin den ouderdom van ruim 23 jaren. H. P. C. STOFFELS. A. J. STOFFELSBazendijk. Leiden, 28 December 1862. Twee Bovenkamers met Zolder en Keu ken op een der beste standen der stad Leiden. Adres franco Bureau Leidsch Dagblad. Letter B. Een zeer logeabel BOVENHUIS, be vattende: 5 Kamers, Keuken, Pomp, grooten Zolder en verdere aremakken. Nadere informatiën franco onder letter U. in den Boekhandel van de Firma JACs. HAZENBERG CORNsZ., Klok- steeg. Deze SURROGAAT-KOFFIJ onderscheidt zich van alle andere soorten, is vrij van eenig soort Cichorei of Koffijsiroop en is zuiver en aangenaam van smaak. Met eene hoeveelheid gewone Koffij vermengdis ze bijzonder aan te bevelen. Verkrijgbaar in pakjes van 1, 2 en 5 ons, bij J. II. JEDELOO en F. H. HOEK en Depots. GRACIEUSE, inhoud: Constance Chorley. - De katuil. - Men zegt. - De banknoot. - Lady Jane Gray. - Amerikaansche Humbug. - Zeden, gebruiken en feesten der Ger- maansche volken. - De Ochtendtaak. - Uitstel. - Huishouden en keuken. - De Maand Januarij. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Kralen-mosaïk. - Lampensluijer. - Werkzakje. - Kant voor antimacassers. - Sokje voor eene pop. - Patroon voor bouffantes. - Ster voor een kraag. - Onderrok voor een kind van 4 tot 6 jaar. - Dames manchette. met polsje. - Modes, enz.

Leidsch Dagblad | 1863 | | pagina 3