N°. 874. Maandag 29 December. A°. 1862, fpfj /s0<Pt> Binnenlandsch Nieuws. Vervolgens zijn na eenige discussie aangenomen het Hoofd stuk Administratie R. K. Eeredienst met 32 tegen 2 stemmen Hervormde Eeredienst met 32 tegen 2 stemmen en Justitie 't' I' LEIDSCH ÜUiBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 >n de drie maanden. Afzonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.j naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbuiligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is ta spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en vin 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft W. Velthuysen benoemd tot burgemeester der gemeente Laren. Z. M. heeft Jhr. Mr. M. M. van Asch van Wijck, ad junct-secretaris bij het muntcollegie, aangewezen om gedurende het jaar 1863, in geval van afwezigheid van een der leden van het muntcollegiediens plaats te vervullen bij de behan deling der onderwerpen in artt. 3, 7 en 10 der wet van 1 Junij 1850 (Staatsblad N°. 25) aangeduid. Het heeft den Koning behaagd kwijtschelding van de straf des doods te verleenen aan F. van Heugten, die door het Provinciaal Gerechtshof in Noord-Brabant, den 16den October jl., daartoe werd veroordeeld ter zake van moord op de 7ljarige vrouw J. M. Rovers te Asten gepleegd, zijnde die straf veranderd in een tuchthuisstraf voor den tijd van twintig jaren. Ingevolge het bepaalde zal de directie der militaire ve terinaire dienst met 1°. Januarij a. s. vervallenzijnde thans naar men verneemtdoor Z. M. een reorganisatie in de ve terinaire dienst gebragt, waarbij door HD. een wijziging in de formatie van het personeel der paardenartsen is vastgesteld. In verband daarmede is het bestuur en toezigt over de vete rinaire dienst op bovengemelden datum weder aan den in specteur van de geneeskundige dienst der landmagt opge dragen. In de zitting ven de Eerste Kamer van Vrijdag hebben de heeren Schimmelpenninck van der Oije, van Nispen van Pannerdenvan Rhemen van Rhemenshuizen Huijdecoper en Taets van Amerongen zich tegen het Hoofdstuk Buitenland- sche Zaken verklaard, voornamelijk om de opheffing der missie in Zweden. De heeren Sassen, Cremers, Fransen van de Putte en van Andringa de Kempenaer verklaarden zich er voor. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft de begrooting ver dedigd. In de avondzitting is deze aangenomen met 21 tegen 13 stemmen. met algemeene stemmen. Daarna werd een aanvang gemaakt met de discussiën over het Hoofdstuk Binnenlandsche Zaken. Maandag 11. is voor de arrondissemenst-rechtbank te Zwolle behandeld de zaak tegen Dr. Tirat uit Parijs, welke zaak reeds vroeger door het kantongerecht behandeld isdoch waarin de kantonrechter zich onbevoegd heeft verklaard. On derscheidene getuigen zijn voor de rechtbank gehoord en hunne verklaringen kwamen hoofdzakelijk daarop neder, dat Dr. Tirat de lijders naar hunne kwalen gevraagd heeft en hen genees kundig heeft onderzocht, waarna hij zijn toestellen als onfeil baar middel tegen al die kwalen heeft aangeprezen en geleverd voor de zeer matige prijzen van 12,50, 20 en ƒ25. Geen der lijders heeft eenige baat bij die toestellen gevonden. Het O. M. requireerde tot schuldig verklaring van den beklaagde aan het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde en tot veroor deeling van dezen tot betaling eener boete van 100 en de kosten. Twee der gedagvaarde getuigen konden niet gehoord worden en wel de eenomdat hij inmiddels krankzinnig is geworden, en de andere, zijnde een jong meisje, omdat zij op het gerechtsgebouw de vallende ziekte kreeg. Beiden hebben de toestellen van Dr. Tirat gebruikt. De wonderen van dien doctor hebben daar ter stede volstrekt maar niet kunnen gelukken. De arrond.-rechtbank te Nijmegen heeft Dingsdag uit spraak gedaan in de zaak van het door den aartsbisschop ingestelde parochiaal armbestuur, tegen het oude R. C. arm bestuur. Overeenkomstig het stelsel door den heer van Nierop voor de eischers voorgedragenheeft de rechtbank den eisch toegewezen en mitsdien het oude armbestuur veroordeeld tot afgifte en rekening en verantwoording. De officier van justitie had ook tot toewijzing geconcludeerd. Maandag morgen 11. vond men den heer J. T. K., ta bakshandelaar te Arnhem, op zijn kamer op den grond voor de canapé dood liggen. Hij was den avond te voren nog op een concert geweest, hetwelk in het gebouw Musis Sacrum gegeven werd. Welligt maakte een zenuwtoeval een einde aan zijn leven. Te Beusichem had onlangs een zonderling voorval plaats. De schoolmeester aldaar erfde ongeveer 15,000 en was met

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1