TIJDSCHRIFT VOOR JORGE DAMES. Adverlentiën. VOLKS-VOORLEZING iu hel gebouw van het Leydsch Dept. der Maatschappij: De DECEMBER-AFLEVERING van de Ministerie van Rinnenlandsche Zaken, vemgten van eenige herstellingen AANBESTEDING. Het is overbodig op het gewigt van dit voorstel te wijzen en op de verwikkelingendie de aanneming er van ten ge volge kan hebben; b. v. wanneer de Prinses met een lid van een der regerende vorstenhuizen van Europa in het huwelijk mogt treden. Het half officieele blad te Athene zegt, dat de Grieken zóó bepaald besloten hebben Prins Alfred op den Griekschen troon te plaatsendatzoo men hen daarin verhindertde republiek door hen zal worden geproclameerd. Een aan het congres overgelegd rapport van het depar tement van oorlog zegt, dat het leger der Unie thans 800,000 geheel gewapende en uitgeruste militairen telt en wanneer al de contingenten zijn geleverd, 1 millioen militairen zal tellen. Volgens een ander verslag bestaat de zeemagt der Unie thans uit 323 stoom- en 104 zeilschepen, te zamen 3268 stukken geschut voerende. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat de bezitters van het recht van uitweg over den spoorweg die ter betere voldoening aan de hun bij artt. 27 en 54 der Wet van 21 Augustus 1859 opgelegde verpligtingeneen doel matiger sluiting der hekkenhetzij met slot en sleutelbetzij door eenige andere inrigtingwenschen aantebrengendaartoe ten hunnen kosten kunnen overgaan, ook voor die hekken, welke de eigendom zijn der Nederlandsche Rijn- en Hol- landsche ijzeren spoorweg-maatschappijenonder voorwaarde dat de door de belanghebbenden aantebrengen verandering, wat betreft den Nederlandschen Rijnspoorweg, aan het oordeel van het bestuur dier maatschappij worde onderworpenen dat de eigenaren der nieuwe afsluitings-middelen beiast zyn ook met het meerder onderhoud dat uit de verandering kan voort vloeien. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat, uithoofde van de invallende feestdagen de Beestenmarkt, in plaats van op Vrijdag 26 December a. s., zal worden ge houden op Woensdag 24 December. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeente-bestuur van Leidendoet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 16den de zer maand invorderbaar verklaard, Kohier voor de belasting op het Personeel, over het dienstjaar 1862 en 1863houdende bevolen schatting, terwijl ieder verpligt is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten 1°. dat tot hoofdonderwijzer der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse voor jongens binnen deze gemeente is benoemd de heer Gerardus Japikse; 2°. dat die school geopend wordt den 12den Januarij 1868; 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ouders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeven ter gemeente secretarie, dagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd) van de» voormiddags 11 tot 's namiddags te 2 uur; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inënting der kinderen, terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekte heb ben gehadopgave moet geschieden van den naam des genees- heers die hen heeft behandeld 5°. dat, na de inschrijving bij de opening dier schoolvoor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aan genomen wordenen dat tusschentijds geen kinderen (uitge zonderd die van ouderswelke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 21 Dec. 1862. - Abraham Stafleu jm. 26 j. en Alida Susanna van Rosmalen jd. 28 j. - Leendert van Wijk jm. 34 j. en Johanna van Tienen jd. 24 j. - Hendrik Casper van Leeuwen jm. 22 j. en Catharina van Wijk jd. 21 j. - Antonie Hendrikus Wille- kes jm. 30 j. en Dorothea D'Haene jd. 19 j. - Willem Sietse Jillisse jm. 25 j. en Margaretha van der Spree jd. 24 j. Heden ontvingen wij het treurige be- rigt, dat onze geliefde Broeder en Behuwd- Broeder JAN GERARD LAURENS FRE- DRIK D'HARVANT dezen nacht in den ouderdom van 42 jaren te Lobith is over leden. A. MONTAGNE, Iz. C. J. MONTAGNE d'Harvant. Leiden, 22 December 1862. Dlngsdag 23 December, Tot Nut van 't Algemeen. Opening der Zaal des avonds ten aclit ure. Spreekbeurt ten 9 ure, te vervullen door den Hooggel. Heer Prof. L. W. E. RAUWENHOFF. Doorloopende Toegangkaartjes a 30 Cents te bekomen bij den Heer J. D. BLANKEN, op de Beesten markt. inhoud: Constance Chorley. - Het toilet van de bruid in Noorwegen, - De zes maaltijden en "het lager onderwijs in Denemarken, - Bij een kind. - Aan een ong meisje. - Geschiedenis van een ekster. - Pruiken en pruikmakers. - De clairvoyante. - De drie vrienden. - Huishouden en keuken. - De Maand Decem ber. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Sluimerkussen. - Mouw voor Dames. - Lampe hoedje. - Shawl. - Dames Capuchon Pia. - Ster voor antimacassers. - Geschulpte kant voor antimacassers. - Ruit voor een deken. - Mofje voor een pasgeboren kind. - Mode3, enz. gedurende het jaar 1863. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Op Dingsdag 30 December 1862, des namiddags ten een uurzalonder nadere goedkeuring van het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken, door Heeren Curato ren der Hoogeschool te Leydenin een der vertrekken van het Akademie-Gebouw op het Rapenburg, worden aanbesteed Het onderhond van alle de Ge bouwen, enz., tot genoemde Hooge school behoorende, benevens het daaraan Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken te 's Gravenhageaan dat van het Akademie-Gebouw te Leydenaan dat van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland te 's Gravenhage en op alle plaatsen waar gewoonlijk de bestekken van Waterstaats werken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende de noodige onderrigting te be* KoniDg, uit zijn huwelijk met de Prinses Wilhelmina Frede- rika, dochter van Prins Frederik der Nederlanden, slechts eene dochter heeft (de Prinses Louise)], vervalt de kroon bij het overlijden des Konings op zijn broeder Prins Oskar van Zweden. Voornoemde afgevaardigde heeft nu voorgesteld de grondwet in dien geest te wijzigendat Prinses Louise na het overlijden van den Koning bevoegd verklaard wordt om den troon van Zweden en Noorwegen te beklimmen. Men voegt er bij, dat het voorstel reeds de goedkeuring van een aantal leden van de vier standen verworven heeft. Eenige kennisgeving. GRACIEUSE,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3