N°. 871. Dingsdag 23 December. Au. (1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden Afzonderlijke Nom- rtfers Vijf Cents. Prij» der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Ct«. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden'naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 m.; 6 n. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; I u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige Jagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sraorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., '«namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 ui. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triést, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdaa op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf, Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 -5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaa na. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is tb spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks vau 81 uur eu van 36 uur; -der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinesdag, Woensdag en Donderdag van 9— 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft aan den heer J. G. de Bosson Pz. op ver zoek eervol ontslag verleend als ontvanger der registratie en domeinen te Zevenbergenen benoemd tot rechter in de arr.- recbtbank te Appingadam Jhr. Mr. A. F. de Savornin Loh- manadv. te Groningen en tot rechter-plaatsvervanger Mr. B. T. Mees, adv. te Appingedam. De Eerste Kamer heeft Zaturdag in een avondzitting met algemeene stemmen aangenomen de wetsontwerpen tot bekrachtiging der overeenkomst met Belgie over de vaart op het kanaal van Terneuzen en tot onteigening] ten behoeve van den spoorweg van Niedorperverlaat naar Alkmaar. De beraadslagingen over de begrootingswetten~voor 1863 zijn bepaald op Dingsdag voormiddag te 11 uur. Naar men verneemtzijn vele leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voornemens, het wets-ontwerp tot verbe tering der waterwegen van Amsterdam en Botterdam naar zee, in deze zitting niet te behandelen, maar tot een volgend jaar uittestellen. Uit het uitvoerig Voorloopig Verslag omtrent het wets ontwerp tot regeling van het rechtsgebied der rechterlijke col- legiën enz. blijkt, dat onderscheidene leden hebben te kennen gegeven dat zij in het ontwerp geen vaste beginselen hebben kunnen bespeuren. Zij meenden dat de Begering uitgegaan was van het beginsel van herziening van het bestaande, doch noch op gelijke verdeeling van grondgebied en bevolkingnoch op gelijkmatige indeeling van het getal kantons onder de res sorten der rechtbanken schijnt te zijn gelet. Omtrent het rechtsgebied van het Gerechtshof te 's Graven hage, vond de voorgestelde opheffiug van de rechtbank te Brielle bij zeer weinige leden bestrijding. Verschillende leden kwamen met aandrang op tegen de opheffing van de rechtbank te Goes. Een groot getal leden was het integendeel met de Begering, op grond van de natuurlijke gesteldheid van Zee land, eens, dat Staats-Vlaanderen rechtmatige aanspraak op het bezit eener eigen rechtbank mag doen gelden, en dat in dat geval de verplaatsing van de rechtbank te Goes voor de hand ligt. Sommige leden wenschen in plaats van te Sas van Gent, de nieuwe rechtbank te Axel te vestigen. Het behoud van de rechtbank te Gorincbem werd afgekeurd door het zeer aanzienlijk getal ledendat tegen de opheffing van de recht bank te Tiel ernstig bezwaar had. Andere leden lieten de we derlegging van dit bezwaar aan de Begering over. In drie afdeelingen werd door enkele leden de noodzakelijkheid van het behoud der rechtbank te Leiden betwijfeld. In een afdee- ling konden enkelen zelfs eerder tot de opheffing van deze rechtbank dan van die te Bridle besluiten. De overige leden in deze drie afdeelingen lieten hunne beslissing afhangen van bet al of niet behouden d< r rechtbank te Haarlem. Bleef deze in standzij zouden geen afdoenden grond zien om ook die te Leiden te behouden. Naar men verneemtzal bij onze marine in het begin van 1863 successivelijk in dienst worden gesteld de korvet met stoomvermogen Prinses Ameliahet schroefstoomscbip Metalen Kruis, het schroefstoomscbip Prinses Maria, het ra derstoomschip Ardjoeno, benevens nog 5 schroefstoom-flottille vaartuigende laatst genoemde zou hoofdzakelijk bestemd zijn ter versterking onzer magt in West-Indie. De arrondissements-rechtbank te Zierikzee heeft ter ver vulling eener openstaande rechtersplaats aanbevolen de HH. en Mrs. Jhr. van Panhuys, substituut officier van justitie te Goes, P. van der Meer Mohr, kantonrechter te Hulst en A. D. Snouck Hurgronje, rechter-plaatsvervanger te Mid delburg. Donderdag 11. werden 58 personen door het kantongerecht te Utrecht ter zake van dronkenschap veroordeeld. De jagt op klein wild in de Provincie Zuid-Holland wordt dit jaar op Woensdag den 31steD December met zons ondergang gesloten. Woensdag is te Leeuwarden een zamen komst gehouden van gazverbruikers in die gemeente en van andere belangheb benden ten getale van p. m. 150. De voorzitter der commissie ad hoede heer A. van Assenzette in zijn voorafspraak uit eendat de ingezetenen dier stad mogen worden gerekend, er hoogelijk belang bij te hebbendat zij op den duur goed en goedkoop gaz erlangen, waaromtrent de tegenwoordige gaz- fabriekant, wat het eerste betreft, de wenschen van velen,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1