14. Januarij 1863. VERLOTING De Colombo is de derde mailstoomboot die door de Peninsular and Oriental Company bij Ceylon verloren is. Vroe ger verongelukten de Ava en de Malabar. Onder de nachtelijke aanranders, die Dingsdag 11. voor de rechtbank te Londen stonden, was er een, die behalve andere redenen waarom hij zeide valsch beschuldigd te zijn zeer laconisch aanvoerde: //Ik heb niet noodig iemand aante- randenwant met valsch kaartspelen verdien ik veel meer geld en dan nog oneindig veiliger." Een Engelschraan, de heer Eobert Mallet, heeft het voornemen opgevat, zich in den krater van den Vesuvius te doen aflaten ten einde er wetenschappelijke waarnemingen te doen. De Engelsche maatschappij tot bevordering der weten schappen heeft daartoe een subsidie van 2500 fr. aan den heer Mallet verleend. Een dagblad van Sierra Leone vermeldt het volgende voor val: Eenige dagen vóór de aankomst der mail heeft een vrij ernstige gebeurtenis plaats gehad. De heer Seignac, de Fran- sche consul, bragt den dag door op het buitengoed van zijn schoonvader, twee mijlen van Freetown gelegen. Tegen de schemering kwamen eenige negerjongens vertellendat er een groote boschkat of een soort luipaard op de plaats was. De heer Seignac nam een geladen geweer en ging, vergezeld van zijn schoonbroeder en eenige bediendenbet dier opzoeken. Na eenigen tijd zoekens, bespeurden zij iets dat (naar het scheen op vier poolen) in het bosch kroop. De consul gaf vuur, hoorde een kreet en ging het beest zoeken. Daar hij het echter niet vond, onderstelden men, dat het niet zwaar gewond was en de vlugt had genomen. Er werd verder niets van het geval ge hoord en de heer Seignac keerde naar huis terug. Den vol genden morgen vertelde hem iemand echter, dat hij in plaats van een luipaard een mensch had doodgeschoten. Het schijnt dat het slagtoffer, een bekende dief, op de plaats was geslo pen en zich in het hout had verstokenmet het voornemen om bet een of ander wegtepakken zoodra de bewoners ter ruste zouden zijn. De heer Seignac werd in hechtenis geno men verhoord en eerst na een langdurig en gestreng onder zoek in vrijheid gesteld. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. 19 December. - In het Romeinsch en Hedendaagse!) Recht, de heer S. van Gijn van Vlaardingenmet Theses. In de RechteD de heer D. A. Koenen, van Amsterdam, met een academisch proefschrift, getiteld: De Commissaris des Konings in de Provinciegeschiedkundig ontwikkeld. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat, uithoofde van de invallende feestdagende Beestenmarkt, in plaats van op Vrijdag 26 Öfecember a. s., zal worden ge houden op Woensdag 24 December. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 15den December 1862. 1 wegens het vreemdelingsregister niet aan het Bureau van Politie ter inzage te bezorgen. 1 wegens het verkoopen van brood onder het bepaalde gewigt. 2 wegens het rondventen van brooden die tetsig en niet goed gaar waren. 1 wegens het rondventen van brood zonder voorzien te zijn van een cijfermerk. 1 wegens met een rijtuig in galop te rijden. 2 wegens het rijden over de klinkerstraat. 1 wegens de Maarsmansteeg in verkeerde rigting te berijden. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. 4 wegens het baggeren in de Rijn en in den Drift zonder consent. 12 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 315 der aigemeene politie verordening. Advei leuliëii. Heden overleed ten mijne huize, na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten in den ouderdom van bijna 57 jaren mijne Dienstbode MARIA KE VIE, welke ons ruim 34 jaren met den meesten trouw en ijver diende. Wed. L. VOLLE BREGT en Kinderen. Leyden, 17 December 1862. van de Prachtige Voorwerpen aangekocht voor de Aan belangstellenden wordt berigt, dat de Walsche Uiaconie-SChooIals zoodanig, met 1° Januarij 1863 zal worden opgeheven en veranderd in eene bijzondere school voor lager onderwijs en voor de fransche, de engelsche en de hoogduitsche taal, on der de leiding van den hoofdonderwijzer W. VAN RAVENHORST. OPENBARE VERKOOPING op Dingsdag den 23sten December 1862, des voormiddags ten 10 ure, in de Bos- schen van wijlen den Heer C. BEIJERS- BERGEN, nabij het Haagsche Schouw onder Valkenburgvan eene partij bui tengewoon zwaar Esschen en Elzen Hakhoutkunnende alles gemakkelijk te water worden vervoerd. De Tentoonstelling heeft plaats te Dordrechtj bij den Heer J. P. REVERS. de EERSTE Prijs De TWEEDE Prijs Prijs van dit Prachtwerk 24 Platen met 24 Bladen tekst en een Aandeel in de Loterij f 10. A. W. SYTHOFF. Voor kinderen, welke reeds de school bezoeken, brengt zulks geene ver andering te weeg. De Kunstkronijk is eene Associatie met Prerniën en geeft jaarlijks vierentwin tig afleveringen die meer of minder uitgebreide mededeelingen op het gebied der kunst en bijdragen in gebonden en ongebonden stijl inhouden. Elke aflevering bevat bovendien eene lithographie naar schilderijen van de beste meesters onder onze tijdgenooten of wel portretten van beroemde kunstenaars. Zoo vindt men in den jaargang 1862 kopijen naar schilderijen van J. van de Laar, D. van der Keilen, S. van den Berg, W. Roelofs, H. F. C. ten Kate, A. Waldorp, B. J. van Hove, J. C. Mertz, H. A. Bakker Korff, A. Mollinger, J. G. Vogel, P. F. van WijngaerdtJ. F. Hoppenbrou wers, W. Verschuur, L. Meijer, I. Israëls, Ch. Rochussen, D. Bles, C. F. Phlippeau, M. Leon en J. H. Maris. Ieder Deelnemer ontvangt een Aandeel in eene Loterij zonder Nieten waarvan bestaat in: een prachtig, buitengewoon zwaar, Zilveren THEE- en H.OEITW-SER- VIES, op massief Zilveren Plateaugeorneerd met gedreven BloemenBouquetten en Arabeskenter waarde van Zestien Honderd Gulden. is: eene uitstekend fraaije THEE- of KAKAPE-TAFEL ook te gebruiken tot VIJIIRSCHERili aangekocht van l. j. nooijen Fabriekant in Japanscbe en geïncrusteerde Lakwerken te Rotterdamop de Tentoonstelling van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid te Haarlem bekroond met de gouden medaille. De waarde is Drie Honderd Gulden. Nog ïijn voor de Loterij aangekocht schilderijen boekwerkenvoorwerpen van smaak op het gebied der kunst, enz. Aan de deelnemers, die geen van deze prijzen getrokken hebben wordt als Premie een nieuw en oorspronkelijk Boekwerk gezobden van de hand van den ouden heer Smits. De Kunstkronijk is in hare soort eene geheel eenige uitgave: het eenige periodieke werk aan de kunst gewijd, en welke ondersteuning zij waardig is, bewijst het getal Deelnemers; die zij in de laatste jaren tellen mpgt. Door hare welgekozen en fraai uitgevoerde lithogra- phiën geeft zij bekendheid aan de voortbrengselen onzer beeldende kunst, terwijl zij door de verscheidenheid van haar inhoud eene aangename lectuur verschaft.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3