N°. 867. Donderdag 18 December. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCII BMBLA l i Deze Courant verschijnt eiken J3g, be halve Zod- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels f 0.75 Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 5 ra.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 ra, en 9 n. 19 m.; naar Huarlera eu Amsterdam te 8 u. 51 ra.; 1 n. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 ra. - Oost-Indische Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 eu 26; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's ra. 8 9 u. 30 n). av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Oemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot Burgemeester der gemeente Hoorn den heer Mr. W. C. J. de Vicq, thans wethouder; tot scheeps klerken bij de Nederlandsche zeemagt, met ingang van 1 Ja nuary 1863: G. J. Guichard J. W. Groeneyk W. P. Bak hoven, J. F. de Vries, J. L. Kroeze, A. de LeefJ. Vasseur, D. J. van Oosterzee, G. P. N. Rijk en E. Fabius. H. M. de Koningin heeft aan de dames-vereeniging Liefdadigheid, te Sassenheim, prachtige geschenken gezonden om te dienen als prijzen bij de aanstaande loterijten voor- deele der armen aldaar. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdag a. s. niet plaats hebben. In de heden gehouden vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, zijn twee zaken behandeld, als: 1°. de reclame van W. Bonten, te Leidentegen een beschikking van Gedep. Staten van Zuid- Holland, waarbij hem vergunning is geweigerd tot het plaatsen van twee distilleerketeltjes in zijn woonhuis. - Na het uitbren gen van rapport door den heer staatsraad Meeussen werden de belangen van W. Bonten voorgedragen door zijn gemag- tigde, den heer Mr. Jac. van Gigch; en 2°. het beroep van den gemeenteraad van Tiel van een besluit van Gedep. Staten van Gelderlandwaarbij zij hunne goedkeuring hebben ont houden aan het besluit, van den Raad tot het geven van een gedeelte gemeentegrond in erfpacht aan Jhr. Reuchlin burge meester dier gemeente. Men verneemt dat het te Breda en te Bergen-op-Zoom gestationneerde 6de regement infanterie in Mei 1864 met het 2de regement infanterie in de Provincie Zeeland onderling van standplaats zullen verwisselen. Wederom zijn door den Minister van Oorlog de vereischte bevelen gegevenen de chefs der infanterie-korpsen geraag- tigd, om zoodra mogelijk, althans in den loop dezer maand, nog zoo veel daartoe het eerst gerechtigde miliciens der lig- ting van 1861, die zich in activiteit bevinden, met groot verlof naar hunne haardsteden terugtezendentotdat het blij vend gedeelte, namelijk vrijwilligers en miliciens, tot 33 man per compagnie bij ieder regement infanterie zij gedaald. Men ziet daaruit de goede bedoelingen van den Minister van Oorlog, om de miliciens niet langer onder de wapenen te houden dan de volstrekte noodzakelijkheid vordert. Dingsdag heeft aan het Ministerie van Marine, ten dienste der Marine, de aanbesteding plaats gehad van de vol gende afleveringen, als: van 225,000 16 vleesch waarvan de aannemers werden de IIH. Kemp te Amsterdam voor ƒ62,49 Maas te Wijhe voor 63,40 en Dop te Amsterdam voor 63,88; van 115,000 16 spek, aannemers Pierck te Doetin- chem voor 48,25, 48,90 en 49,50; Dop te Amsterdam voor 49,78 en de Rijk te Amsterdam voor 49,79; en van 6000 16 zout, aannemer S. Gesink te Lieur voor 13,65. Alles per 100 Ned. 16. Men heeft te Delft plan, om in 1863 aldaar een tentoon stelling tc houden van oudheid- en geschiedkundige voorwer pen uit de Provincie Zuid-Holland, van de vroegste tijden tot het begin dezer eeuw. De commissie voor de verloting ten behoeve van de noodlijdenden door den watersnood heeft zich gedurende den laat9ten lijd bezig gehouden met het onderzoek, of nog som migen in de termen vielen, om, ingevolge het oorspronkelijk uitgegeven prospectus, hulp van deze commissie te erlangen; Na aan alle gegronde aanzoeken te hebben voldaan heeft zij besloten zich te ontbinden op het tijdstip, dat de Staats-Cou- rant het verslag van het beheer, door de commissie gevoerd, zal hebben opgenomen. Reeds heeft zij het overschot van de haar toevertrouwde gelden, ten bedrage van 5000 a ƒ6000, toegezonden aan de Amsterdamsche commissie, die het over schot der door haar verzamelde gelden in 's Rijks grootboek heeft doen inschrijven, ten einde in later tijdbij on verhoopte waterrampen in Nederland, tot ondersteuning van noodlijden den te worden aangewend. Bij de voltooijing van hare taak mag men niet nalaten de commissie oprechten dank te betui gen voor den ijver, dien zij betoont voor de aanhoudende zorg en moeite die zij bij de volbrenging van baren veel omvat- tenden werkkring gehad heeft. Haar arbeid heeft de schoonste vruchten mogen opleverendank zij de krachtdadige mede werking die zij uit alle oorden des Vaderlands, en ook van

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1