N°. 859. Dingsdag 9 December. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH 1M81MD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75 Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 ra. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sraorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. ib ra. 'savonds te 8 u. 15 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 vau elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9 12 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdaga van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is to spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot commissaris van politie te Zaandam den heer A. F. van Kempeninspecteur van politie der 1ste kl. te 's Gravenhage. Z. M. de Koning heeft heden morgen aan eenige auto riteiten audiëntie verleendwaaronder zich leden van de Sta- ten-Generaal bevonden. Het nieuw gekozen lid van de Eerste Kamer, de heer Nobel, heeft in handen van Z. M. de gevor derde eed en afgelegd. Het Departement van Oorlog heeft aan onderscheidene officieren der geneeskundige dienst magtiging verleend om hunne onderscheidingsteekenen voor langdurige dienst als of ficieren te verwisseleno. a. aan den heer D. G. Mounier, apotheker 3de klasse te Leiden het cijfer XXY en XXX en aan den officier van gezondheid 2de klasse H. L. Verspyck, om voor het eerst te dragen bet cijfer XV. De Minister van Oorlog heeft nog ter kennis van bet leger gebragt, dat die onderscheidingsteekenen zijn verleend: o. a. van XXXV in XL aan den kononel P. A. C. van Wickevoort Crommelin, kommandant van het corps rijdende artillerie; van XXV in XXX aan den kapt. F. Stoltenhoff, van het 2de regiment infanterie eu aan den kapt. Jhr. A. L. F. J. van der Wijck van het regiment rijdende artillerie. Men verneemt, dat door HH. Curatoren der Groning- scbe Hoogeschool, ter vervulling der openstaande hoogleeraars- plaats bij de faculteit der bespiegelende wijsbegeerte en lette ren, zijn aanbevolen Dr. A. Pierson Waalsch predikant te Rotterdam en Jhr. H. van der Wijckhulpprediker bij de Waal- sche gemeente te Leiden. Het zuiver bedrag der door de Brandwaarborg Maat schappij onder directie der heeren de Jong en Cie. te Am sterdambij den brand te Enschedé geledene schade bedraagt can gebouwen f 973719,84£, koopmansgoederen ƒ370,502,13{ en aan meubelen f 235127,54 te zamen f 1,579,349,16. Te Meppel zal Dingsdag 9 December een vergadering van ruim 200 deelhebbers in die maatschappij worden gehouden die verschillende bezwaren hebben tegen de directie en admi nistratie daar van perceelendie tot een gelijk bedrag verzekerd zijnde contributie verschillend wordt berekend. Sedert 15 November jl. heeft zich te 's Hage uit de ouderlijke woning verwijderd H. van Cleef, geboren aldaar, den 21sten April 1840, dochter van S. van Cleef en van S. Wolf, in gezelschap van P. Lohrman geboren te Oberweiler in Pruissen. Haar signalement is: haar zwart, oogen bruin, voorhoofd plat, kleur blozend postuur kort en dik. De ouder» verlangen hunne dochter terug. De hoofdcommissaris van po litie te 's Gravenhage verzoekt opsporing en bericht. Te Heerlen is Donderdag namiddag een hevige brand uitgebarsten in een aanzienlijke bouwmanswoning tegenover de parochiale kerk. Twee huizen werden met die woning in den asch gelegd, waarvan de schade op 25 a /"30,000 wordt be groot. Alles behalve vee en huisraad was voor brandschade verzekerd. Zaturdag 11. heeft Ds. H. de Cock het rectoraat der Theologische school te Kampen met een toepasselijke rede voering overgedragen aan Ds. S. van Velzen. Op 23 November jl., is na afloop der godsdienstoefe ning in de kerk te Noordwolde, van den predikstoel, ten na- deele van den heer F. E. de Haanpredikant aldaar, ont vreemd een gouden dames-horologie, waaraan een haakje. Ü9. J. Posthumus Meyjes te Groningen heeft voor het beroep naar de Nederd. Hervormde Gemeente te Rotterdam bedankt. De kwestie aangaande het beroepen van een predikant te Hardinxveld schijnt een einde genomen te hebbenalthans de heer C. de Wildecandidaat tot de Heilige dienst bij het Provinciaal kerkbestuur van Overijssel, die te Loon op Zand zijn verblijf houdt, en wien vroeger door den kerkeraad toe zegging van beroep was gegevenheeft Donderdag dat beroep ontvangen. Dezer dagen heeft een koe te Eikerzee een wonderkalf ter wereld gebragt. Het heeft 2 koppen3 ooren (waarvan één in het midden tusschen de 2 koppen) en 4 oogenterwijl het overigens in zijn gewonen toestand was. Het kalf dood ter wereld. Het is thans in het bezit van een ingezetene van Zierikzee, die het opzet en voornemens is dit natuurv/ondei; op de kermissen ten toon te stellen.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1