N°. 855. Donderdag 4 December. A°. 1862. Binuenlaudscli Nieuws. LEIMSCH 1MBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiëu 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schielam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 m.; 6 n. 9 m. en 9 n. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 ra.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 eu 23; over Marseille, 9 en 25; nog over Marseille 16 van elke maand, alsdan op het adres te plaatsen: Met de Fransche Pakketboot. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zoudag vau 89 en van 2—5 unr. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's in. 89 li. '30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur eu vau 36 uur; der Iu- eo Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en vau 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot kommandeur der orde van den Nederl. Leeuw bevorderd den heer A. van Rijckevorsel Hz., thans ridder dier ordeen den heer J. J. Grampré Molière tot directeur van wege den handel bij het entrepotdok te Amsterdam benoemd. In de zitting der Tweede Kamer van heden Woensdag zijn aangenomen de wetsontwerpen tot naturalisatie, tot ont eigening van perceelen ten behoeve vau den Spoorweg van Bergen op Zoom op Goes, tot wijziging van Hoofdstuk V der begrooting van 1861 en tot verandering der grensscheiding tusschen de gemeenten Zutphen en Brummen alsook dat tot ver hooging van Hoofdstuk V der begrooting van 1862 (schaver- goeding aan de gemeente Leiden). De Minister van Binnen- landsche Zaken beantwoordt de beide vragen in het Eindverslag voorkomende. In de eerste plaats waarom aan Leiden is voor gesteld de visscherij in het Haarlemmermeer aftekoopen tegen den penning 15, en ten tweede waarom het gouvernement niet in cassatie is gekomen tegen het arrest van het Hof in Zuid- Hollandwaarbij de Staat tot betaling eener som van 88,695 aan Leiden is veroordeeld. De reden daarvan isdat de rechts geleerden, die het gouvernement in deze ter zijde stonden, van een cassatie geen gunstigen uitslag verwachten. Het ontwerp wordt hierna met algemeene stemmen aan genomen. De algemeene beraadslagingen over het Departement van Koloniën zijn geopend. De HH. SchimmelpenninckBlussé enz. voerden het woord. Donderdag voortzetting. Naar men verneemt, is de heer A. Baron van Brienen kamerjonker, benoemd tot ridder der pauselijke orde van het H. Graf te Jeruzalem. Z. M. de Koning van Denemarken heeft den heer J. F. de WitNederl. consul-generaal in Japan benoemd tot kom mandeur 2de kl. der Danebrogs-orde. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden opgevoerd de groote opera la Favorite. Maandag middag te 2 uur zou te Zeyst de vergadering aanvangen van aandeelhouders van de Algemeene Brandwaar borg- en Verzekering-maatschappij Ultrajectum, te houden in het logement der Broedergemeente. De talrijk opgekomen aan deelhouders werden niet tot de vergaderkamer toegelatenmaar waren genoodzaakt antichambre te maken in den steenen gang der herberg, waaruit zij één voor één werden toegelaten in een zijkamertje, alwaar de heer notaris Collard van Baarn met zijn getuigen zat, ter requisitie van de tegenwoordige directie en de heeren commissarissenom de qualiteit der zich aanmel- denden optenemen, te beoordeelen en te beschrijven. Hierbij deed zich de zonderlinge omstandigheid voor, dat de houders van volgefourneerde aandeelen in blanco werden afgewezen en buiten de vergadering geslooteu. Die aandeelen in blanco wa ren gedateerd 30 November 1859 en onderteekend W. D. F. Schas, directeur, D. F. Liefrink, administrateur, H. H. Roëll Huydecoper van Zeyst, commissarissen, en droegen het bewijs in zich dat de houder duizend gulden voor dat aandeel had gestort. Niettemin werden de houders van zoodanige aandeelen door de zich noemende directie en de heeren Commissarissen buiten de vergadering van aandeelhouders gesloten. De indruk dien dit op vele aanwezigen maakte verminderde niet, toen het onder hen bekend werd, dat echter één houder van aandeelen in blanco en wel de heer van Asch van Wijk toch wel toegang tot de vergadering kreeg. Met deze preliminaire bemoeijingen was de tijd gedood tot kwart over drie uur, toen de vergade ring ging beginnen, waarvan men nader bericht hoopt te ge ven. Men wil dat enkele van de houders dier aldus op hoogst bevreemdende wijze afgewezene zoogenaamde aandeelen zich alsnu tot de heeren onderteekenaren van die stukken zullen wenden om, hetzij in der minne, hetzij door bedwang van rechten teruggave te erlangen van de voor elk aandeel ge storte som van duizend guldenwaarvoor zij meenden een portie te hebben verkregen in de maatschappij Ultrajectum. Onder de gemeente Naaldwijk heeft Zaturdag jl. een treurig ongeval plaats gehad. Men heeft aldaar een karretje bespannen met een paard, aangehouden zonder koetsier. Deze werd bij nader onderzoek den volgenden dag uit dejy nabij een brug opgehaald,; vermoedelijk is hij er aj&e9tort is dronkenschap de naaste oorzaak van dat ongelu ledene laat een vrouw en kindereu na. j.,y, - '«gs*

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1