Geveilde Perceelen. Buiten(andsch Nieuws. spoedig uit Kromo en Soember te vernemen dat zij de kost baarheden op twee verschillende erven hadden geborgen. Kort na deze broederlijke mededeelingen werd de pseudo-dief vrij gelaten en door de verdere zorg der policie werden de ver miste goederen opgegraven en in het bezit gesteld der eige nares, die ze waarlijk reeds had afgeschreven. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 39°, des avonds te 8 uur 39°, te 10 uur 40°. Zondag morgen te 5 uur 38° te 8 uur 40°, te 12 uur 41°, 's namiddags te 4 uur 42°, te 5 uur 42°, te 8 uur 41°, te 10 uur 40°. Maandag morgen te 5 uur 36°, te 8 uur 36°, te 12 uur 39°, 's namiddags te 4 uur 36°. Te Turin is het met de geldelijke aangelegenheden zeer slecht gesteld. Behalve dat het deficit 500 millioen bedraagt, heeft de minister van finantiën reeds voor meer dan 300 mil lioen aan Schatkistbilletten uitgegeven. In afwachting dat hel budget zal worden goedgekeurd moet men geld hebben om in de behoeften van de dienst te voorzien waartoe, zoo men meende, 600 millioen voldoende zouden wezen. Tot dat einde klopte men bij het huis Rothschild aan, aan hetwelk men een disconto van 10 pCt. bood. Een voordeeltje van 6 millioen was wel de moeite waard en toch sloeg het beroemde huis dit voorstel van de hand, hetzij omdat het de zaak niet vertrouwde hetzij uit wrok. De laatste hoop is nu op het Parijssche cré- dit-mobilier gevestigd. De exploitatie van mijnen neemt in Pruissen allerwege verbazend toe. Opmerkelijk is hetdat terwijl men in Neder land vroeger zoo huiverig was zich met het mijnwezen en de mijnindustrie intelaten verschillende lood-en steenkolenmijnen door Hollandsche ondernemingsgeest in bet leven zijn geroe pen en zich ontwikkeld hebben. Onderscheidene contracten zijn ook reeds met. de Nederlandsche Rijn-spoorwegmaatschappij tot het leveren van kolen gesloten. De nachtelijke aanrandingen te Londen verschaffen den geweermakers groote drukte en goede profijten want een massa menschen, die gedurende het duister op straat moeten wezen of afgelegen gedeelten der hoofdstad bezoeken, haasten zich om een revolver te koopenten einde des noods zich zei ven te kunnen verdedigen. De admiraal sir Charles Sullivan is te Londen overleden hij had den ouderdom van bijna 74 jaren bereikt; onder an dere belangrijke expeditiën had hij in 1806 bij Java een ge ducht gevecht met de Nederlanders bijgewoond ten gevolge waarvan ook Soerabaya werd veroverd. Zonder veel opzien te baren heeft er in Japan een om wenteling plaats gehad, waarbij door de groote rijksvorsten van de beide Keizers groote concessiën zijn afgedwongen. De stemming tegenover de buitenlanders moet dientengevolge geheel omgekeerd zijn en de Vorsten, die zich vroeger nog zoo vijandig hebben betoond, zouden plan hebben geheel Japan voor het verkeer met bet buitenland opentestellen. De Vorst van Mito maakte aanspraak op den troon die nu door den jeugdigen Taikoen wordt bekleed en om zijn doel te bereiken trachtte bij de regering in rnoeijelijkheden te wikkelen met de bevriende mogendheden. Toen dit hem niet gelukte, zocht hij zijn vroegere tegenstanders te verzoenen en beraamde met hen een plan om de rijksgrooten te bevrijden van de tiranny der regering. Dit is gelukt en Mikado en Taikoen hebben hunne toestemming tot eenige radicale hervormingen moeten geven. De tooverkring, die beide Vorsten omgaf, is verbroken. De groote leenmannen zijn zich van hunne magt bewust geworden en zullen die niet weder laten varen en wat het merkwaardigste is, zij hebben zich met het volk tot deze omwenteling ver- eenigd en dit zal dus ook deelen in de bevrijding van knel lende banden, waardoor de geheele Japansche maatschappij een betere toekomst te gemoet gaat. In een buitengewoon nommer van den Japan Herald van 16 September, wordt uit Yokubama mededeeling gedaan van een nieuwen moordaanslag. In den namiddag van 14 September begaf zich namelijk een gezelschap uit die plaats naar buiten om een uitstapje te doen. Het gezelschap bestond uit mevrouw Borradaile, echtgenoote van een koopman te I Hongkonde heer Marshall, haar schoonbroeder, koopman te Yokuhama, de heer Clarke, geattacheerde van een handels huis aldaar, benevens de heer Richardson die zijn zaken in China had nedergelegd, en nu vóór zijn terugreis naar Euro pa, dat gedeelte van Japan kwam bezoeken. Een paar uur nadat deze personen waren uitgereden, zag men onverwacht mevrouw Borradaile te paard terugkomen, waarbij men op merkte dat haar handen en kleederen vol bloed waren en dat zij in een zenuwachtigen toestand verkeerde. Zij verhaalde dat zij met haar gezelschap onderweg door kwaadwilligen was over vallen. Op ongeveer 4 mijlen van Kauagawa, ter halverwege van Kawasaki, waren zij een troep soldaten van een der dai- rnios uit Jeddo tegengekomen en door hen aangevallen waarbij een dier manschappen haar met een groot mes naar het hoofd had geworpen, en ofschoon zij dit door schielijk voorover te buigen had ontweken was het evenwel diep door haren hoed gedrongen. De drie heereu waren te gelijkertijd zwaar gewond en geen wapens bij zich hebbende, was er voor ben niets anders overgeblevendan zich zoo goed mogelijk door de hen omringende manschappen heen te slaan. Zij had bij die worsteling opgemerkt dat de heer Richardson van het paard stortte en naar zij uit den val opmaakte, meende zij ten stel ligste dat hij dood moest zijn. Terwijl dit voorviel en zij in het gedrang nog verder van haar gezelschap gescheiden raakte had de heer Marshall haar toegeroepen dat zij zich maar zoo ongemerkt mogelijk uit de voeten moest maken want dat zij het niet tegen de aanvallers zouden kunnen uithouden. In haar verbijstering had zij het paard naar de zijde van het i water gewend, met oogmerk om daarin te springen en liever te verdrinkendan de woestelingen in handen te vallendoch het paard had haar tegen wil en dank naar den grooten weg teruggevoerd en ofschoon het zoo voortdravende tweemaal voorover was gevallen, den terugweg naar Yokuhama ingesla gen alwaar zij nu weder terug waszonder het bijna zelf te weten. Tengevolge van dit bericht, hetwelk zich met onge- loofelijke snelheid door het vreemdelingen-kwartier verspreidde, werden in allerijl maatregelen genomen, om ten spoedigste de 1 noodlottige plaats te bereiken. Op weg daarheen vernam men reeds dat de heeren Marshall en Clarke zwaar gewond in het Amerikaansch consulaat te Kanagawa waren opgenomenmaar dat de heer Richardson dood aan den weg was blijven liggen. Terstond werd er ijverig naar den ongelukkige gezocht, maar in weerwil dat inmiddels ook een aantal Fransche en Engel sche soldaten aldaar in den omtrek op de been warenscheen men hem niet te zullen vinden tot eindelijk een kleine jon gen de plek aanwees, waar men het lijk, op de vreeselijkste wijze mishandeld, onder een hoop oude matten verborgen vond. Bij nader onderzoek vernam men dat de soldaten ook de Fransche militairen die zij onderweg aantroffen, te lijf had den gewild en dat zij nog vier andere Europeanen hadden willen aanvallendoch dat zij door een dezer waren afgeweerd doordien hij gestadig met zijn revolver zoolang op den aan voerder bleef mikken tot deze het geraden oordeelde uit den weg te gaan. Ook kapitein Buijs van het Nederl. schip Vice- Admiraal Koopmans hadden zij willen aanhouden. Voorts bleek het, dat zij zich op dat oogenblik, ten getale van ruim 200, in een dorp nabij Kanagawa ophielden, op welk bericht de vreemdelingen, zoowel particulieren als militairen, bijeen kwamen en met elkander raadpleegden wat hen in dat geval te doen stond. Tengevolge daarvan trad een door de aanwe zigen benoemde commissie in overleg met de Fransche en Engelsche autoriteitendoch uit het onderhoud met deze auto- riteiteiten schijnt het, dat er misverstand heeft plaats gehad, of dat er althans oponthoud ontstond, waardoor het nemen van genoegzaam doortastende maatregelen voor het oogenblik ondoenlijk was. Intusschen bestaat er hoop op bet herstel der heeren Marshall en Clarke en was mevrouw Borradaile weldra genoegzaam hersteld om binnen eenige dagen de terugreis naar China aantenemen. De gehondene verkooping ten overstaan van den notaris J. M. E. Dercksen, aan den Burg alhier, den 29sten No vember 1862.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2