TIJDSCHRIFT TOOS JONGE DAMES. De NOVEMBER-AFLEVERING van de Geveilde Perceelen. Adverlenliên. JAN VAN HEUKELOM J. C. ZAALBERG, P. J. ZUURDEEG en W. C. DE SAIN. OFFICIEEL NIEUWS, De vergadering heeft tevens hare ondersteuning toegezegd wanneer het er op aankomt de gemeenschap tusschen de ver schillende streken des lands, door den aanleg van spoor- en andere wegen telegraafliniën enz., te bevorderen. Niettegenstaande de menigvuldige giften ter leniging van het gebrek in de fabrieksteden in Engeland, zijn gedurende de vorige week een half millioen menscben ter naauwernood voor hongerdood bewaard gebleven. De uitdeeling per hoofd bedroeg nog geen 85 cents 's weeks. Men ziet dus den winter met bekommering te gemoet. Donderdag 11. is te Londen brand ontstaan in het oliema gazijn van de heeren Charles Price en Comp. in de Dorret- streetdie eerst Vrijdag morgen te twee uur is gebluscht. Het magazijn grensde aan een der groote gazfabrieken van de hoofdstad, en nam verschrikkelijk toe, zoodat men elk oogen- blik een ontploffing vreesde. De belendende gebouwen zijn echter behoudenmaar het geheele magazijn dat een oppervlakte van 60,000 vierkante voeten besloeg, is vernield. Zeventien jaar geleden is hetzelfde magazijn door brand aangetast en in den asch gelegd. De brandende olie, die toen in de Teems liep, deelde den brand aan verscheidene schepen mede. Onder de stoomspuiten die krachtig tot blusscbing van den brand hebben bijgedragen was er eende Zondvloed of Déluge genaamddie pas uit het gebouw der tentoonstelling was teruggehaald; in 10 minuten was de stoom krachtig ge noeg om een dikken waterstraal tot een aanmerkelijke hoogte optevoeren. Aan de hulp van deze werktuigen heeft men het behoud van vele belendende gebouwen te danken. Vrijdag nacht tegen 3 uur had een tweede brand plaats op de werf der firma Ray en Zoon aan den Teems, waarbij de gebouwen, benevens 1400 ton steenkolen een prooi der vlammen zijn geworden. In een der werkhuizen van Dublin is 11. Dingsdag nacht onder het mannelijk gedeelte der bevolking een verschrikkelijk tumult uitgebarstenwaarbij zij het gebouw op drie punten hadden in brand gestoken. Niet dan door de tusschenkomst van 200 soldaten en policie-dienaren gelukte het den opstand te bedwingen. Verscheiden belhamers zijn in verzekerde bewa ring genomen. Men schrijft uit Luxemburg: Men verzekert, dat de Fransche regering aan den Koning-groothertog een krachtig vertoog heeft ingediend over een betreurenswaardig feit, in onze vesting voorgevallen. Een Franschman Aigoni genaamd werd, toen hij met eenige zijner vrienden rustig door de wijk Crund liep, door een Pruissischen soldaat ruw aangetast, die hem met een sabelhouw de hersenpan verbrijzelde en zich daarop snel verwijderde. Andere Pruissische soldaten maakten zich toen van den gekwetste meester, mishandelde hem nog meer en wierpen hem in een hok. Eerst later werd hem een geneesheer gezondendie de wonden van zulk een ernstigen aard oordeeldedat hij drie zijner collega's liet ontbieden. Men wanhoopt nog aan bet levensbehoud van den ongeluk- kigen Aigoni. De procureur-generaal heeft een instructie aan gevangen over deze gebeurtenis, die door anderen van gelij ken aard werd voorafgegaan. Pas eenige dagen geleden, heeft de gemeenteraad te Luxemburg met algemeene stemmen een adres aan den Koning-groothertog vastgesteld betreffende den moordzoo als men weetin gelijke omstandigheden op den ongelukkigen ambtenaar Baur, vader van negen kinderenge pleegd. Voor een jaar werd eeD grijsaard en een vijfjarig kind zwaar gewond door soldaten, insgelijks onder voorwendsel dat zij op het verboden terrein der vesting geloopen hadden. Te Londen is berigt ontvangendat de erfgenaam van den troon der Sandwich-eilanden op den 27sten Aug. jl. te Honolulu aan hersenkoorts is overleden. Hij had te Eton zijn opvoeding genoten en Koningin Victoria en de Prins van Wallis wilden als zijn meter en peter aangemerkt worden bij den H. doop die met veel plegtigheid door een uit Engeland verwachten bisschop zou worden toegediend, doch nu in al-, lerijl door den predikant der dissentersden Eerw. heer Clarke is verrigt. Bij dien doop ontving hij de namen Albert Eduard Kanikeanli Leiopupa a Kamehameha. In de rivier Verdinhoin Brazilië, werd onlangs een diamant gevondendie viermaal zoo groot is als de in het jaar 1853 ontdekte beroemde ster van het Zuiden, die in het bezit van den heer Halphen te Parijs en thans geslepen 125| karaat weegt, terwijl hij in ruwen toestand een zwaarte van 255£ karaat had. De nieuwe reuzen-diamant heeft den naam van Pedro Segundo bekomen. De gehoudene verkooping ten overstaan van den notaris Mr. J. L. Klaverwijden aan den Burg alhier, den 22sten November 1862 N°. 1. Een huis, erf en tuin, staande en gelegen aan de oostzijde van de Hooigracht, Wijk VII, N°. 752, opge houden. N°. 2. Een dito staande en gelegen op de Hoogewoerd omtrent de KraaijerstraatWijk III, N°. 375. Opgehouden. N°. 3. Een pakhuis en erf, staande en gelegen aan de Zuidzijde van de Hoogewoerd, omtrent de Kraaijerstraat, Wijk III, N°. 470a. Kooper L. H. Uljee alhier voor f 650. N°. 4. Een huis en erf, waarin vele jaren de wagemakers- affaire is uitgeoefend, staande en gelegen aan de Zuidzijd» van de Haven, Wijk VIII, N°. 137. Kooper P. Fontein alhier voor f 620. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 23 Nov. 1862. Jean Schoeré jin. 37 j. en Josina den Os jd. 30 j. - Jo hannes de Jongh jm. 32 j. en Anna Elizabet Bemout jd. 27 j. Verbetering van de vorige opgave: Willem Cornelis van Rooijen jm. 23 j. en Catharina van der Mey jd. ook 23 j. en geen 33 j. Bij de Verkiezing van vier Leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, waarvoor de Stembriefjes aanstaan den Woensdag tusschen 12 en 2 uur op het Raadhuis moeten worden ingeleverdwor den aanbevolen de Heeren Eenige Kiezers. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, Hl dat de LEUGENBRUG van Maandag 24 November tot Donder dag avond 27 November niet kan be reden worden. GRACIEUSE, inhoud: Constance Chorley. - Het gebruik van kurk als dames-handwerk. - De Banknoot. - Isabella van Spanje en Elisabeth van Engeland. - Veel kleintjes maken een groote. - Iemand die zijn gezelschap waard was. - Middel om bont tegen motten te beveiligen. - Eene Duitsche en eene Fransche. - De musch. - Opgeruimdheid. - De eetzalen der Romeinen. - Huishouden en keuken. - De Maand November. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Lampekleedje. - De Tunisehe haaksteek. II. - De traliesteek. De slinger steek. De rol steek. De korfsteek. - Heeren beurs. - Deken. - Karpet voor eene kamer van eene pop. Haarnet invisible. - Slobkous voor een kind van 35 jaren. - Een kantje. - Dames Pelerine. - Modes, enz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3