N". 845. Zaturdag November. Au. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEID8GH 8 ASM AD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels 0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Qemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. H. M. de Koningin heeft tijdens haar jongste doorreize te Keulen aan den station-inspecteur Schreve te Deutz, als er kentelijkheid voor de haar bewezen voorkomendheid, een kostbaar horologie doen ter hand stellen. Op last van het Departement van Oorlog moeten de militaire autoriteiten aan gemeld Departement een opgave in zenden in hoeverre de kazernen in elke garnizoensplaats al dan niet door middel van gaz verlicht worden. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond een buitengewone groote voorstelling wor den gegeven met medewerking van de artisten Mad. Fabri Madll. Rosetti en Mr. Adams van de Italiaansche opera, en bestaande in de opvoering van een bedrijf uit de opera's ErnaniLinan de Chamounix en le Trouvère. Donderdag is voor de daartoe benoemde commissie uit het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland een aanvang gemaakt met het afnemen van het examen van hen die naar den rang van candidaat-notaris dingen. Een zestal aspiranten hebben zich daartoe aangemelddeze hebben aan de| vereischten voldaan, terwijl heden Vrijdag weder zes geëxamineerd zijn. Naar men verneemt is de kapitein Biorn van het 3de bataillon 4de regement infanterie te Woerden in garnizoen met het bevel van de te Brielle gevestigde tirailleurkompagnie van hetzelve belast en derwaarts verplaatst. Uit de bekentenis van den te Rotterdam aangehouden vermoedelijken beroover van het Mariabeeld in een R. C. kerk aldaar is gebleken dat hij een Belg was en het gesto- lene reeds te Antwerpen had te gelde gemaakt, maar voor zich behouden een paar juweelen steentjesdie hij aan zijn horologieketting had doen bevestigen. Zaturdag II. bevond hij zich te Rotterdam en liet zich op verschillende plaatsen zien zonder den argwaan der politie optewekken. Uit Apeldoorn schrijft men van 18 November het volgende: De daglooner A. B., in het naburige Beekbergen, gisteren middag, later dan gewoonlijk, van zijnen arbeid te huis komendeontving van zijn vrouwmet wien hij sedert een paar jaren is gehuwdzijn middagetenhetwelk zij tot dat einde voor hem had bewaard. Naauwelijks aan het eten zijnde gevoelde de man zich onpasselijk en zette het gerecht ter zijde. Zijne ongesteldheid met ieder oogenblik verergerende, werd er terstond geneeskundige hulp ingeroepen, en ontstond er weldra vermoeden van vergiftiging. Door tijdig aangewende hulp gelukte het echter den lijder te behouden, en besloot men weldra een onderzoek intestellen naar de bestanddeelen van het reeds genuttigde, doch nu weder gegeven voedsel. Wat dit onderzoek heeft aan het licht gebragt, is nog niet met genoegzame zekerheid te bepalen alleen bevestigt zulks reeds eenigzins het opgevatte vermoeden. De vrouw van B. is terstond in bewaring genomen en on dervraagdzij heeft een verklaring afgelegd, die zeer tegen haar getuigten is zelfs zoo verre gegaandat zij iemand heeft genoemd waarmede zijzoo het schijntin ongeoorloofde gemeenschap verkeerde. Die man, zelf gehuwd en vader zijnde insgelijks moetende getuigen, ontkent ten sterkste de verkla ring van vrouw B., //dat hij aan haar eenig vergif zoude hebben ter hand gesteld," alsmede, //dat hij haar beloften van trouw deeddie onmogelijk te houden warentenzij hij op zijn beurt een even groot kwaad bedreef. Hoe het zij, dit geval wekt hier op nieuw verslagenheid, na het zoo on langs gebeurde te Heerde, te meer, dewijl de door vrouw B. beschuldigde man vader is van een talrijk gezin, een zor gende en oppassende vrouw heeft en een openbare betrekking bekleedt. Zaturdag 11. heeft men te Weert bij den notaris Cleck ingebroken en 18,000 fr. aan specie en papier ontvreemd. Men was met een ladder over de muren en op een boven verdieping van het kantoor ingeklommende daders zijn nog onbekend. Te Amsterdam is 11. Woensdag in hechtenis genomen de directeur van het administratie-kantoor de T. Wij vernemen, dat tot vervulling der opengevallen be trekking van gemeente-architect vele kundige en geschikte mannen zich hadden aangemeld, zoodat de keus in geenen deele beperkt was. Nu de benoeming door den Gemeenteraad over den uitslag waarover vele zich met ons verheugenheeft

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1