Nu. 841. Dingsdag 18 November Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 in.; 6 u, 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u.; 's middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks -Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den majoor der infanterie van het leger in Neerl. Indie W. J. Heisterkamp op verzoek eervol ontslag verleend f met toekenning van den rang van luitenant-kolonel en pensioen. H. M. de Koningin is heden in den laten avond van HD. buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerd. HH. KK. HH. Prinses Frederik en Prinses Maria zijn gisteren gelukkig aan een dreigend gevaar ontsnapt. Omstreeks den middag met een rijtuig, bespannen met vier paarden van het Huis de Paauw komende, brak niet ver van de residentie de asch van de achterwielen, waardoor het rijtuig omver stortte. Gelukkig werden de paarden spoedig ingehouden, zoodat de Prinsessen er met den schrik zijn afgekomen. Zij konden spoe dig in een ander rijtuig overstappendat HD. naar de resi dentie bragt. Naar men verneemt is de lste luitenant Baron Taets van Amerongen van het 5de reg. inf. in garnizoen te 's Her togenbosch in rang overgeplaatst bij het Instructie Bat. te Kampen. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dag, den I8den November, en die van den Minister van Fi- nantiën op Donderdag, den 20sten November, niet plaats hebben. De audientiën van den Minister van Justitie zullen op Woensdag den 19den en Donderdag den 20sten dezer geen plaats hebben. Naar men verneemt hebben de chefs van de infanterie- corpsen van het Departement van Oorlog den last ontvangen een groot aantal miliciens der ligting van 1861die bij hunne corpsen in activiteit zijn en gedesigneerd om daarbij voor ontbrekende vrijwilligers onder de wapenen te blijven, in den loop van deze maand nog met groot verlof naar hunne haard steden te doen vertrekken. Te Keppel vond iemand Donderdag 11. het nestje eener huismuschwaarin zes eijeren die bij onderzoek bleken nog zeer versch te zijn. Omtrent het ongeval van den heer Tulleken te Heerde wordt nog gemeld, dat hij 's namiddags te 4 uur zijn woning had verlaten, om zich naar zijn landerijen te begeven. Toen hij op theetijd zich liet wachtenmaakte zijn vrouw zich on gerust en zond een arbeider uit, om te zien waar zijn heer bleef. Deze begaf zich terstond op weg en vond eindelijk den heer T. liggen in de sloot, achter zijn huis, bij een weide waarin zich ossen enz. bevonden om vet te weiden. De her senpan en linkerarm waren verbrijzeld, terwijl een belangrijke wonde in het aangezigt het lijk een nog vreeselijker aanzien gaf. Algemeen denkt men, dat dit treffend ongeluk is veroor zaakt door een der beesten, die den heer T. op de horens zal hebben genomen en in de sloot geworpen. Aan misdaad gelooft hier niemand; maar daar de justitie natuurlijk terstond onderzoek heeft gedaan, hebben enkelen misschien gemeend daarin aanleiding te vinden, om het treurige der zaak nog te verhoogen door afschildering van moord enz. De burgemeester van Heerde, die het onderzoek naar den moord van den heer Tulleken met ijver voortzette en daarbij zwaar vermoeden kreeg op den knecht, heeft dezen Donderdag middag gearresteerdnadat een scherp verhoor had plaats gehad. Later in den avond kwam een brigadier majoor uit Arnhem, met last om ook werkzaam te zijn in het opsporen van den dader. Deze heeft den arrestant over genomen en Vrijdag in den vroegen morgen heeft de misda diger volledige bekentenis gedaan. Wegens een berisping van zijn heer had hij hem met een knuppel op den arm geslagen en merkende dat die slag zwaar aangekomen washad hij hem verder den schedel verbrijzeld. Omstreeks vijf uur des avonds heeft de misdaad plaats gehad. LI Donderdag avond is te Schiedam een meisje, dat een juk met melkemmers droeg, door een steeg in de Breed - straat, die aan de Zijlstraat-gracht uitkomt, in het water ge- loopen en dadelijk gezonken zij werd spoedig door zekeren Schippers, een bleeker, die zich oogenblikkelijk te water begaf gered, terwijl haar juk, emmers en een zilveren hoofdijzer, waarnaar later werd gebaggerd, zijn teruggevonden. Aanstaanden Donderdag avond te 7{ uur, zal in de Evangelisch Luthersche kerk te 's Gravenhage een dank-avond worden gehouden voor de afschaffing van de slavernij. Als

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1