AAN TE BESTEDEN TE VERHUREN: Brievenbus. Per Telegraaf. Paarlen. Beursberigten. Openbare Aanbesteding en Verhuring. Wei-Edele Heer! - BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Leiden zijn van mee ning, in het openbaar De leverantie van de benoodigde Brand en Lichtstoffen ten behoeve der ge meente, gedurende het jaar 1863. Het Beweiden van twee partijen Land gelegen aan den Singel buiten de Mare- en Rijnsburgerpoortenonder de gemeente Oegstgeest, voor den tijd van vijf jaren, aanvangende den lsten Januarij 1863. Deze aanbesteding en verhuring geschieden bij eenvoudige inschrijving, op gezegeld papier, onderteekend door den aannemer, huurder en borgeneen uur vóór de aanbesteding en verhuring ter Secretarie dezer Gemeente te bezorgen. En zulks op het Raadhuis binnen ge melde Gemeente, op Maandag den 17den November 1862, des middags ten 12 ure. De voorwaarde liggen ter lezing van heden af, dagelijks (uitgezonderd des Zon dags) ter Secretarie dezer Gemeente, van 's voormiddags ten tientot 's namiddags ten een ure; en die van de verhuring van het land mede aan de Stads-Timmerwerf, van 's voormiddags ten tien tot 's namiddags ten vier ure; waaromtrent door den Stads- Architect de verlangde ophelderingen wor den gegeven. Mijnheer de Redacteur! Ik heb bemerkt, dat eerstdaags weder een verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken moet plaats hebbenmaar tot heden nog niets ver nomen wie aanbevolen wordt om de plaats te vervangen van den heer A. Har- tevelt, die niet meer wil herkozen zijn. Bemoeijen de bestaande politieke kiesver- eenigingen zich daarmede niet, dan is er een lacune in de voorbereiding tot het ver- kiezingswerk. Daarom ben ik zoo vrij aan mijne medekiezers enkele heeren aantebe- velen, en daarbij een zeker beginsel in acht te nemen. In de Kamer hebben zitting de fabrie kanten in grijnen en lakens Krantz en le Poole en Leembrugge; de katoenfa- briekant van Wensen, de wolhandelaar du Rieu en de fabriekant in garens van Heukelom, de zoutzieder de Fremery en de metaalgieter Schretlen, Ik ben er zeer voor weder te stemmen die dit jaar af treden maar ik mis in de Kamer een dekenfabriekeur en zonder nu te vragen naar zijn staatkundige beginselen, vestig ik het oog op de heeren J. C. Zaalberg P. J. Zuurdeeg J. ScheltemaJ. J. Roo- geboom, P. F. J. Ysselsteijn en W. F. van Wijle. Op de Haarlemsche en op de Londensche tentoonstellingen hebben die heeren de eer der Leidsche dekenfabriek opgehoudendaarom zou ik er voor we zen dat de kiezers voor de Kamer van Koophandel uit dat getal één lid verko zen in plaats van den heer Hartevelt. Een kiezer. In de laatste vergadering van den Ge meenteraad is zoo bij herhaling gespro ken van de noodzakelijkheidom nog een nieuwe school te stichtendie zeker bestemd zal zijn voor jongens. Als daar voor weder een splinternieuw locaal moet worden gebouwd zal het nog al geld kos ten. Daarom wilde ik wel eens weten, of het oude kabinet van Landbouw op de Hoogewoerd daarvoor niet kan worden ingerigt, want dat gebouw staat ledig en is zonder gebruik, zoodat het Rijk blij moet wezen als de Stad het overneemt voor een billijken prijs. Voor een burger woning is het toch niet geschikt. Maar, als er dan een nieuw school moet wezen dan geef ik in bedenking die te bestemmen voor kinderen of jongens uit den burgerstand tegen een schoolgeld van f 25 of 30, want f 16 zoo als de school aan de Pieterskerk is te weinig en f 60 voor de school op de Aalmarkt is te veel. Die sprong is te grootik houd van een middenweg. Een huisvader. ATHENE, 9 November. De gezant der Porte heeft geprotesteerd tegen de oproeping van alle Grieken in het buitenland, om afgevaardigden naar de constituerende vergadering te zenden. PARIJS, 13 November. Volgens la France is in den minister raad die 11. Dingsdag te Londen gehou den isniet alleen gehandeld over de Amerikaansche kwestie, maar ook over de Griekscheals in een naauw verband staande met de Oostersche aangelegenhe den. De meerderheid van den raad zou van oordeel geweest zijn dat de wape ningen moesten voortgezet worden en dat men niet moest ophouden voorzorgen te nemen. De Opinion Nationale voegt er bij, dat het Engelsche gouvernement Turkije aanzet om voorttegaan met zijne krijgs toerustingen ten einde zich niet te laten verrassen. 's GRAVENHAGE, 14 November. De Tweede Kamer heeft Hoofdstuk II der begrooting (Hooge Collegiën) met 58 stemmen tegen 1 die van den heer van Foreest aangenomen. De discussien over Hoofdstuk III (Buitenlandsche Zaken) liepen over een aantal punten van inter nationaal belang, waarop de minister mor gen zal antwoorden, Geef slechts acht op hetgeen gij zelf doet, en wees dan achteloos op hetgeen an deren zeggen. AMSTERDAM, 14 November. 63}® 63!! 75| 99 99# 99} spanje Buitenlandsche 2 45 4 Nieuwe 49! Portugal te Londen 45tV 44 H 102 1856/59 3 rusland Hope 1798/1816 5 1828 '29 5 100| Stieglitz en Comp ?H 83! 5 90f 198 - Spoorweg-aandeelen volgef. 5 v oostenrijk Metaliek 54| 54f 54® 2| 28 28TV h Rente Amsterdam 5 76 Nationale 62! 62ff Metal. Coupons 23.70. - Nationale 28.80 - Mexico 31f. Grieken 14 londen, 14 November. 3 pCt. Consols. 92^. parijs, 14 November. 3 pCt. Rente 70.70 3 pCt. Spanje Biunenl. 501 2 pCt. Spanje Buitenl. 45®-. Credit mob. 1148.75. Fr. Oost. Spoorw. 500. weenen, 14 November. 5 pCt. Metaliek 71.25 5 pCt. Nationale 82 60 Bankact. 789. Wissel p. Londen 12.15. berlijn, 14 November. 5 pCt. Metaliek 585 pCt. Nationale 68 5 pCt. Rusl. Stiegl. Comp, 6e Serie 974. 5 pCt. N. Pruissen 107|. AMSTERDAM, 14 November. Koolzaad April. 83 J- Raapolie vliegend 46£. Najaar 46 Lijnolie vliegend 43£ Dito Najaar 42^. Tarwe en Rogge onveranderd. parijs, 14 November. Raapolie loco 121. Dec, 122. Berlijn 14 November. Rogge Najaar 47|. - Raapolie loco 14|. Dito Voorjaar 13|. hamburg, 12 November. Raapolie Dec. 29f Mei 29|. Te Leidea, ter Boekdrukkerij van A. W. SYTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 4