EIGENZORG. Soireé Musicale, Ontvangen Echte Rogge Gezondheidsbloem. Maatschappij van Algemeene Assurantiën tegen gevaren van Brand. Deze werd door den man uit het Zuiden ten sterkste verde digd door bijbelteksten. Zijn voornaamste tegenstander was een heer uit Manchester, die hem zeer in de engte dreef. Tot verbazing der anderen vloog de voorstander der slavernij plot seling oppakte zijn opponent bij den stroten scheen de kwestie voor goed te willen uitmaken door hem te verworgen. Natuurlijk vonden de andere reizigers dit minder gepasten men slaagde er in de strijders te scheiden. Toen de gemoe deren wat bedaard waren zeide de heer uit Manchester, dat zijn tegenstander waarschijnlijk vergeten haddat hij zich niet bevond in een slavenstaat maar in een vrij landwaarin ieder zijn meening kon zeggenen daarbij beschermd werd door de tvet. Hij zou dus zoo vrij zijn de policie kennis te geven van het geval. Op verzoek der overigen kwam hij echter van dit voornemen terug, onder voorwaarde dat de Amerikaan een souverein zou storten in het fonds van onderstand voor de noodlijdenden in Lancastershireeen voorwaarde waaraan deze zich gaarne onderwierp. Uit Nassau is te Londen een lading katoen ontvangen 800 balen groot; daarbij werden eenige brieven ven Charles ton aangebragt, waarin een droevig tarereel wordt opgehangen omtrent de schaarschheid der eerste levensbehoeftenschoenen kosten er 15 doll., gewone Thee per 12 doll., koffij id. 2|- doll. enz. Adverlenliën. Men verlangt alhier op een' goeden stand te hu ren: een HUIS bevattende minstens 7 KAMERS met verdere gemak ken. Opgave van huurprijs en van het tijdstip waarop het Huis kan betrokken worden (liefst zoodra mogelijk) te zenden aan het Bureau van dit Blad onder let ter X. op Zondag 17 November 1862 Te geven door een nieuwe Duitsche Familie onder Directie van den Heer BEUMER. PIANINO'S uit de beroemde Fabriek van HENRI HERZSERAFIEN-ORGELS 10, 3 en zonder RegistersPIANO-CON- CERTINE enz. in het Piano-MagazijnHooigracht N<>. 822. C. C. RENDER. Op Maandag 17 November 1862, zal door en ten huize van den Boekhandelaar «I. W. VAN JLEEUWENj Breedestraat alhier, ver kocht worden eene fraaije verzameling van betreffende de Genees-, Heel- en Verlos kunde, Botanie, Scheikunde en Natuurl. Historie enz. Het goedkoopste Gezondheids- en Voedingsmiddel uit de Stoom- Graan- en Meelzuivering van J. IMMINK te Zwolle wordt met het beste gevolg als ontbijt en drank gebruikt, door Borstzieken, Hoestende, Teringachtige, Eng- borstigezwakke gestellen en Kinderen Maag- en Keelpijnlijders enz. Deze bloem wordt afgeleverd in pakjes van 15 en 30 Cent, voorzien van Gebruiksaanwijzing, Enveloppe en Cachet, is alleen verkrijgbaar bij den Heer H. N. VAN BAARDWIJK te Leiden en de Heeren in andere steden. De Onaergeteekende Agent van voormelde Maatschappij heeft de eer aan be langhebbenden te berigten Dat uit de, ten zijnen Kantore aanwezige, ontvangen Rekening-Courant der Maatschappij is blijkende: 1°. Er aan loopende verzekeringen op 1 Januarij 1861 waren ingeschreven ruim 920.000 polissen met een bedrag vam f 886,900,902,41 Cts. Ned..Cour. 2°. In het jaar 1861 aan nieuwe verzekerin gen na aftrek van vervallen vernietigde en hernieuwde polissen, zijn bijgekomen eene somma van94,761,594,81 n Totaal loopende verzeker, op 1 Jan. 1862 f 981,662,497,22 Cts. Ned. Cour. 3°. Dat de ontvangst van premiën gedurende het jaar 1861 is geweest, na aftrek van het aandeel der herverzekeraars, eene somma van f 1,151,622,43 Ned. Cour. 4°. Dat aan brandschade over datzelfde jaar, na aftrek van het aandeel van de herverzekeraars, is betaald n 752.941,40 5°. Dat de reserve-kas op 31 Dec. 1861 bedroeg f 466,456,56 Ned. Cour. en 6°. Het Maatschappelijk kapitaal is2,000,000,00 n u te zamen f 2,466,456,56 Ned. Cour. En alzoo veilig durft bewerendat eene Maatschappij met dergelijke hulpbronnen wel moet geacht worden als de meest uitgebreidste te zijn en ten allen tijde in staat, aan hare aangegane verbindtenissen te kunnen voldoen, (ook zelfs in buitengewone gevallen, zoo als de brand van Enschedé, in Mei dezes jaars, waarbij de Maat schappij met 117 polissen, ter schade van ongeveer 380,000 gulden. Ned. Cour. getroffen was, waarvan bereids vóór medio Julij, ten genoegen van partijen de somma van f 312,347,28 Ned. Cour. waren uitbetaald, zoo als bewezen wordt uit eene, ten kantore van den ondergeteekende en ter inzage van belanghebbenden liggende lijst van de namen der verzekerden te Enschedé, en der betaalde sommen) en zij bij soortgelijke rarnpeuge ene de minste verhooging van vroeger gestelde premiën voor te doene verzekeringen vorderen zal. Hunne vaste premiën waren en zijn voor Woonhuizenper f 1000, 's jaars f 0.50. Meubelen"0.75. Winkelbuizen0.60. Meubelen en Koopwaren nun u 0.80. En alle andere risico's in evenredigheid. Er worden geene kosten geëischt van inleg, tauxatieverificatie of administratie- gelden gevorderd dan alleen f 1 voor de polis bij de deelneming. Bij onverhoopt verschil, wat niet in der minne kan worden vereffend, zal het door partijen worden onderworpen aan de uitspraak van den Nederlandschen regter, wijl de Maatschappij domicilie kiest bij hare respective Agenten in elk kanton. Tot het aangaan van verzekeringen en het bekomen van inlichtingengelieve men zich te vervoegen ten Kantore van den Agent voornoemd, Hoogewoerd N°. 436. Leyden 13 November 1862. A. G. HESSELS. EXTRA1T DU RAPPORT 0FFIC1EL DU JURY. II y avait done un problème complexe a re- sondre: produire dans toute l'étendue du piano un son a la fois nourri, large, plein, moelleux et Clair, qui dans quelque condi tion que ce soit, de pres comme de loindans un salon comme dans une vaste salie ait de la puissance sans bourdonnement, de la douceur sans mollesse, et de l'éelat sans séeheresse. Ce problème dont la solution a semble' longtemps une utopie, a été résolu de la manière plus compléte et la plus heureuse par Mr. HENRI HERZ. Un autre perfectionnement qui n'a pas moins d'importance dans ces pianos, se fait remarques dans le toucher, dont la legèreté ne laisse plus rien a désirer pour les mains délicates et qui se prête aux nuances les plus finespour l'exécu- tion et ce qui est remarquablee'est que le mécanisme qui produit ces effets est extrême- ment solide et de la plus grande simplicité. Heden van 16 tot 3 ure te zien.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3