N°. 839. Zaturdag 15 November. A". Binnenlandsch Nieuws. I l l IISCII It A It L A IT. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 4a m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijk9-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Huisseling J. W. van Asten en tot plaatsvervangend rechter bij de ar- rondissements-rechtbauk te Deventer Mr. H. W. J. van Marle, procureur en wethouder aldaar. Door de Nederlandsche Handelmaatschappij is o. a. be vracht het koopvaardijschip Stad Leydenkapt. J. C. van de Poll. Betreffende den te Heerde gepleegden gruwelijken moord berigt men nader het volgende: De heer Oswald Tulleken, afstammeling van een der aanzienlijkste Geldersche geslachten begaf zich Dingsdag avond te vijf uur op een wandeling, doch keerde niet terug, hetgeen zijn betrekkingen bezorgd maakte. Bij een ingesteld onderzoek naar zijn uitblijven vond men nu al spoedig zijn lijk op jammerlijk verminkte wijze in een sloot liggen, met verbrijzelde hersenpan, terwijl de gewelddadigheden op hem zoo hevig zijn geweest, dat de hersenen uit het hoofd waren gespat. Het is nog niet bekend wie de dader is van dit gruwelijk misdrijf. Maandag overleed te Kampen een jonge jufvrouw, zoo men zegt ten gevolge van het gebruiken van koud water, dat eenigen tijd in een emmer had gestaandie eenige dagen geleden van binnen met roode menie was geverfd. Zek er is het, dat allen, die van het water gedronken hebben, er aan doeningen van hebben gehadzij echter had er vrij veel van gedronken, heeft daarna hevige krampen gekregen en is ein delijk aan kolijk overleden. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Losdorp Ds. H. van Griethuysen thans te Poortvliet in Zeeland. Bij de Hervormde gemeente te Drimmelen in Noord-Bra bant is beroepen de kandidaat D. C. Nyhoff. Bedankt voor het beroep naar St. Jacobi-Parochie door Ds. E. D. Lichten voort, pred. te Dragten. Met belangstelling zal het kunstminnend publiek zeker vernemen, dat de Maatschappij de Toekomst Woensdag den 19den dezer te 's Hage haar 14de concert geven zal. Die Maatschappijmet een liefdadig doel werkzaamheeft reeds menigwerf getoond hoe zij edel kunstgenot aan de bevorde ring van haar doel weet te verbinden. Naar wij vernemen zullen in het eerste gedeelte van het concert worden ten ge- hoore gebragt een nog geheel nieuwe ouverturedie van Ham let, door Niels-Gade en de tweede symphonie van Beetho ven. In het tweede gedeelte zullen zich doen hooren Mile Fabbri, de tenor Adams en Mile Rozetti. Eerstgenoemde zal de groote aria uit de opera Oberon van Weber voordra gen en een Walsduetto voor twee sopranen met Mile Rozetti, terwijl er nog een acte in costuum zal worden opgevoerd uit de opera II Traviata en Le Trouvère (le Miserére) van Verdi. Door den Gouverneur-Generaal van Neerl.-Indie is onder anderen benoemd tot tolk voor de Chineesche taal te Soerabaya de élève-translateur voor de Chineesche taal J. J. C. Francken. Men leest in het Bataviaasch Handelsblad: Het voornaamste onderwerp aller gesprekken gedurende de laatste 14 dagen was te Batavia niet de politiek, noch de wet op de kuituurondernemingen - door de eenparige stem van geheel Ned.-Indie veroordeeld - maar het geheimzinnig vertrek van een als zeer rijk bekend particulier hier ter plaatse, die zich in belangrijke industrieele ondernemingen en gouver- nements-leveranciën had gestoken en daardoor groote sommen schijnt verloren te hebben. Men spreekt van een passief van 18 ton bij een actief, dat minder dan de helft zoude bedragen. Door eenige in Nederland levende personen, die met veel moeite hier geld overgewonnen en aan hem gelaten hadden, zal dit verlies zwaar gevoeld worden. Men leest in de Java-Bode: Weinig nieuws van politiek belang is ditmaal mede te dee- len. Borneo's toestand is stationair gebleven, dat is: nu en dan kleine schermutselingen tusschen onze patrouilles en rond zwervende rooverbendenaangevoerd door opstandelingshoof- den van minder belang, en niet gemakkelijk uit te roeijen omdat de wildernissen hun goede schuilplaatsen aanbieden terwijl Antassari en Demang Lehman zich nog immer schuil houden. De overste Verspijck is onlangs alhier aangekomen om de aangelegenheden van Borneo persoonlijk bij het hoofdbestuur te bespreken en de zaken aldaar op geregelden voet trachten te brengen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 46°, des avonds te 8 uur 46°,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1