ALGEIEENE ZIEKTEKUNDE. Advertentiën. DE AARD VAN HET ONDERWIJS deze handelstadprimitief door de aanteleggen fortificatiën en laatstelijk door 's Konings antwoord aan de commissie, welke Z. M. de bezwaren der gemeente kwam voordragen. Het zestiende lidde heer Covelierszijnde het eenige Ant- nerpsche lid dat zitting heeft in het Collegie van Gedeputeerde Staten, zal, in overleg met zijne ambtgenootenop zijn post blij zen. De heerën Selb en Osy hebben almede, volgens Le Pré- curseur, hun ontslag genomen als leden der Kamer van koop handel aldaar. Na afloop van de beurs hebben zich Maandag ook zeer vele der voornaamste handelaren naar den burge meester Loos begevenom deze bij monde van den baron Hottebohm hun leedwezen te betuigen over de betreurens waardige en laakbare demonstratiënwaaraan de geachte ma gistraat heeft blootgestaan. Te Terracina hebben de Fransche militairen den 4den dezer den beruchten moordenaar en aanvoerder eener roover- bende, Dominico Piazza, bijgenaamd Cucitto, in hechtenis genomendie de makker was der reeds aan de Italiaansche Regering overgeleverde rooverhoofdlieden Contrillo en Giro- lami. Cucitto wandelde met vijf zijner makkers in de straten van Terracinatoen de vader van den door hem omgebragten Loffredi hem het kleed van zijn zoon zag dragen en hem aanbragt, waarop de Franschen zich naar de aangeduide plaats begavenmet oogmerk om hem te vatten. Een der medge- zellen van Cucitto loste een pistoolschot op den Franschen officier, maar zonder hem te treffenen werd toen door een bajonetsteek gedood. De overigen zijn allen gegrepen. Er woont te Parijs een man, wiens naam in de weten schappelijke wereld alom is bekend gewordendoordien hij door middel van een ruimte van kalkwaarin waterstof- en zuurstofgas stroomt, eene vroeger niet gekende warmte heeft weten voort te brengendie de meest weerspannige metalen uit hunne verbindingen los maakt of doet smelten. Die man is St. Claire Deville. Door zijn vinding is het aan de firma Johnson, Matthey en Comp. te Londen gelukt, op de gehou den tenstoonstelling aldaar eene hoeveelheid platina te expo seren waarvan men zich naauwelijks een denkbeeld kan ma ken. Er lag een massief blok zuiver platina, wegende 2| cen tenaar; een platinaketel ter waarde van f 5000; waarin in 24 uren tijds 3 ton zwavelzuur kan gerectificeerd wordeneen kolf van platina van 2700 waardeplatina buizen met pla tina gesoldeerd enz. In één woord: hij heeft voor f 5 7,000 aan platina ten toon gesteld. Nog heeft hij een stuk zuiver iridium van 27f Eng. oneen geleverden bovendien zuiver iridium en osmium te zamen weten te smeltenom de punten van stalen pennen te repareren. Nog een stap verder, en weldra zal men ook kool, in hoe veelheden gesmolten kunnen doen zien. De verjaardag van den Prins van Wallis werd Maandag te Londen ongewoon luisterrijk gevierdaangezien de Prins alsnu zijn tüéerderjarigheid heeft bereikt. Met het luiden der klokken van de verschillende kerkgebouwen ving de feestdag aan, terwijl de Koninklijke standaard van de meeste Rege- ringsgebouwen geheschen werd. Yan de schepen wapperden de nationale kleuren en des middags te 12 uur werd een Koninklijk saluut gelost. Beurs werd er niet gehouden. De optogt van den lord Maijor van Guildhall naar West- minster, welke even na twaalf uur een aanvang namhad een buitengewoon talrijke menigte op de been gebragtin weerwil van het weinig uitlokkende weder. De stoet was bij zonder luisterrijk en talrijkeen opsomming van al de per sonen welke dien vormdeneven als een beschrijving van den optogt, zou overbodig z(jn. De onderhandelingen om een wapenstilstand in Amerika te verkrijgenzijn ernstiger dan men aanvankelijk gedacht heeft. Men rekent er opdat het spoedig gelukken zal de partijen tot een vergelijk te bewegen. Velen zijn van oordeel dat de president Lincoln tot geheel andere gedachten geko men is ten gevolge van de laatste verkiezingendie een ge heel democratisch karakter haddenwaarop hij in het geheel niet verdacht was. Noord-Amerika is het land van den vooruitgang; de vrijheid baart er wonderen. Men vergenoegt zich daar niet meer met uitvinden van kanonnen en houwitsers, die de uit vinders zei ven het eerst dooden men vindt er guillotines, en nog wel stoom-guillotines uit. Zekere Athur Mac Donnell, te St. Joseph in Vermont, heeft een toestel uitgedacht die het werktuig van den filantroop Guiilotin ver achter zich laat. Door stoom in beweging gebragt, kan dit nieuwe strafwerk tuig driehonderd hoofden in twee minuten afslaan. Gesteld dat 300 personen ter dood veroordeeld zijn, heeft men ze slechts op een terras of iets dergelijks te plaatseneen on- zigtbaar toestel grijpt hen aan en in een omzien zijn zij ad patres gezonden. Mac Donnell is zoo vriendelijk geweest het aanbod te doen met zijn toestel op 300 demokraten een proef te nemeniemand vroeg hem waarom hij niet de eerste proef op zich zeiven deed, en kreeg ten antwoord, dat hij, als uit vinder, overtuigd was van de degelijkheid van zijn toestel. Mac Donnell eischt geen geldelijke belooningen wil zijn werktuig kosteloos afstaan, mits men hem belove er gebruik van te maken. OFFICIEEL NIEUWS. De Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Hol land brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat gedurende drie weken, ingaande met den dag van hedenhet gedeelte van den grooten weg der Iste klasse N°. 5tusschen Leiden en de Vinkniet zonder moeite en oponthoud kan worden bereden door zwaar beladen rijtuigenten gevolge van ver nieuwing van een gedeelte wegs ten Oosten der Boschhuizerbrug. 's Gravenhage6 November. Bevallen van een' Zoon M. VAN AMEYDEN, Echtgenoote van G. J. DEKENS. Rotterdam, 11 November 1862. Wordt gevraagd een HUIS met 4 a 6 Kamers, Be diende-Kamer, Keuken en Tuintje; Huur f 300 f 500. Offerten onder Letter W. Bureau van dit Blad. Men verlangt alhier op een' goeden stand te hu ren: een HUIS bevattende minstens 7 KAMERS met verdere gemak ken. Opgave van huurprijs en van het tijdstip waarop het Huis kan betrokken worden (liefst zoodra mogelijk) te zenden aan het Bureau van dit Blad onder let ter X. Bij de Firma JACS. HAZENBERG CORN*. ZOON, is verschenen: in de Redevoering, ter aanvaarding van het Hoogleeraarsambt aan de Hoogeschool te Utrecht, den 26 September 1862 uitgesproken door S»r. ~%7W« KOSTER. Prijs f 0.60. Bij dezelfde verscheen Prof- A. E. SIMON THOMAS, Das schraeg verengte BecJeen von Seiten der Theorie und Praxis, nach dem gegenwaertigen Stand der Wissenschaft. (Mit 7 lithographirten Tafeln). Prijs in Carton met linnen rugf 12.60. Dr. A. VAÜ OFEK, Leiddraad bij de Studie der Natuurkunde. Iste Aflevering: Mechanica en MagnetismePrijsf 0.60. Dc tweede Aflevering is ter perse. De lste Aflevering is alom ter inzage voorhanden.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3