N°. 834. Maandag 10 November. A". 1802 Binnenlandsch Nieuws. 'X A EIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer,15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 iu.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - di'A i'? Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der registratie te Schagen den heer A. E. Scheeman te Eindhoven den heer E. J. A. P. J. van Meurs; te Grave den heer R. A. A. Happel en te Nijkerk den heer P. F. W. van Kerkwijk; als mede tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Budel den heer F. M. de la Fontaine Schluiter te Arnhem. Ds. I. Prins te Amsterdam is door Z, M. begiftigd met het kommandeurskruis der orde van de Eikenkroon. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dag, en die van den Minister van Finantiën op Donderdag a. s. geen plaats hebben. De Provinciale Staten van Overijssel hebben tot lid der Gedep. Staten verkozen Mr. H. van Sonsbeeck. Vrijdag 11. heeft de Hooge Raad, op grond van rede nen van verschooning door leden van het provinciaal gerechts- kof in Gelderland aangevoerdnaar het provinciaal gerechts kof in Utrecht ter behandeling verwezen de zaak van den kerkeraad der Waalsche gemeente te Arnhem tegen de geza menlijke erfgenamen van wijlen Mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. Hierna zijn de pleidooijen gevoerd in de zaak van de Ne- derlandsche Rijnspoorwegmaatschappijgevestigd te Amsterdam tegen den Staat der Nederlandenvertegenwoordigd door den Minister van Binnenlandsche Zaken. De Maatschappij was oorspronkelijk tot nakoming der verbindtenis tot aansluiting te Rotterdam door den Staat gedagvaard bij een acte waar van de aanhef aldus luidde//In den jare enz., ten verzoeke van den Staat der Nederlandenten deze vertegenwoordigd door den Minister van Binnenlandsche Zaken wiens bureaux gevestigd zijn te 's Gravenhage, woonplaats kiezende ten kan tore van den procureur Mr. J. H. van Eijste Amsterdam.1' Door de Maatschappij werd hiertegen als exceptie aangevoerd, dat niet bleek van de wettige qualiteit van den Minister van Binnenlandsche Zaken, om ten deze, namens den Staat, de Maatschappij te actionneren. - Deze exceptie werd evenwel door het Hof in Noord-Holland verworpenen het is tegen dat arrest dat de Maatschappij zich thans in cassatie heeft voorzien. Twee middelen van cassatie werden daartoe door den heer advocaat Mr. J. Kappeijne van de Ooppello aange voerd, als: 1°. schending en verkeerde toepassing van art. 5 N°. 2 van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering en van art. 1692 van het burgerlijk wetboek, op grond dat, zoo de beslissing van het Hof omtrent de woorden: //vertegen woordigd door den Minister van Binnenlandsche Zaken moeten worden aangemerkt als juist, daardoor die aangehaalde artikelen zijn miskend - en 2°. schending van de artikelen 1690, 1691 en 1692 van het burgerlijk wetboek, art. 54 der grondwet en art. 6 van het wetboek van burgerlijke rechts vordering, omdat niet blijkt wie de door den Koning met het voeren van het rechtsgeding belastte persoon of autori teit is. - De gegrondheid dezer middelen werd, namens den Staatbestreden door den heer advocaat Mr. J. C. Faber van Riemsdijk. De proc. gen. van Maanen zal in deze con clusie nemen. Men schrijft uit 'sHage: De cultuurwet wordt in de afdeelingen der Tweede Kamer onderzocht, maar vindt veel tegenkanting. Slechts enkele, zeer enkele leden verklaren er zich voor. Zoo als zij nu is zou zij genoegzaam algemeen vallen. De rapporteurs zijn de heeren: van Bosse, Hoy nek van Papendrecht, Fransen van de Putte, Mijer en van Muiken. Het gezelschap Arabieren zou Zaturdag morgen per Stoomboot de Batavier Londen verlaten. Bij hunne aankomst te Rotterdam zullen zij onmiddelijk de reis per spoortrein naar de residentie voortzetten, zoodat zij Maandag namiddag aldaar worden verwacht. De directeur Beni-Zoug-Zoug bevindt zich reeds hier. Wat hij van hunne verrigtingen verhaalt, grenst schier aan het ongeloofelijke. Commissarissen en directeuren van het waarborggenoot- schap voor weduwen, opgerigt door de heeren te Winkel en Rietveld te Amsterdam, hebben ter kennis van de leden en weduwen gebragt, dat met 1 November slechts 16 pCt. van het hoogste bedrag der uitkeering aan de weduwen kan wor den voldaanalsmede dat ingevolge art. 46 van het regle ment het genootschap aldus van rechtswege ontbonden is. In de vergadering van den gemeenteraad, te Delft jl.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1