TIJDSCHRIFT VOOR JORGE DAMES. De NOVEMBER-AFLEVERING van de Te Antwerpen is 11. Maandag een gepensioneerd kapitein in een badkuip verdronken. Dr. Nélaton heeft na zijn terugkomst te Parijs een jdein instrument uitgevonden en laten vervaardigeneen kleirt stilet met een ruwen kop van wit porceleinwaarop het lood van een kogel bij de aanraking een grijze plek achterlaat en zicb daardoor verraadt, zelfs wanneer het oog van den ge neesheer van den kogel niets kan bemerken. Bij de afscheids-audiente, welke Keizer Napoleon aan den heer von Bismarck Schönhausen op St. Cloud verleende, heeft Z. M. dien Staatsman de versierselen van het grootkruis der orde van het Legioen van Eer overhandigd. Deze onder scheiding wordt zeer druk besproken en uitgelegd als een be wijs voor eene bijzondere toenadering tusschen Frankrijk en Pruissen. De heer von Bismarck moet daarenboven ook eene uitnoodiging naar Compiègne ontvangen doch deze afgeslagen hebben dewijl hij dadelijk naar Berlijn moest terugkeeren. Men heeft de opmerking gemaakt, dat Prins Napoleon te Havre de mis heeft bijgewoond en tijdens zijn reis in Italië ook geen kerkelijke plegtigheid oversloeg, in tegenstelling met zijn levenswijze te Parijs. In de nabijheid van Parijs waren op zekere landhoeve eenige roovers er in geslaagd den wachthond, door een lekker beetje verloktte worgen en stonden gereed om de woning van den pachter hunne hebzuchtige plannen te gaan verwe zenlijken toen op eens de ganzen zulk een geweld begonnen te maken dat allen in het huis gewekt werden en opsprongen waarop de dieven het hazenpad kozen. Vrijdag II. namiddag tegen 5 ure ging de heer J. H. de Kanter, uit Java, door MaidenlaneHighgate, naar St. John's Park. Nabij Smallpox-Hospital gekomenzag hij twee lieden langzaam voor zich uitwandelen. Zonder hierop verder te letten wilde hij hen voorbijgaanmaar toen hij zich tus schen hen bevond, sloeg een hunner den arm om zijn keel eu hield met de andere hand zijn mond toe. De ander gaf bern een hevige stomp voor de borst, waardoor hij op den grond viel. Daarop ontroofden zij hem zijn horologie en het geen hij verder in zijn zak haden verdwenen in de rigting ven Kentish-town. Zaturdag 11. zijn aan de rijkswerf te Londen 400 arbei ders ontslagen en in den loop van deze maand zal dit met 600 anderen het geval zijn. Ofschoon deze maatregel het ge volg is van het voornemen om den arbeid in die landsinrig- ting op den voet van vrede terug te brengen spruit aan den anderen kant daaruit voort, dat de diefstallen toenemen en Sir R. Mayne genoodzaakt is de policiemagt te versterken. Uit de dezer dagen in Engeland bekend gemaakte offi- cieele bevolkingsstatistiek over het derde vierendeel dezes jaars heeft men met bevreemding en blijdschap vernomendat onder de van werk verstoken arbeiders der katoenfabrieken in het graafschap Lancaster de sterfte in dat tijdvak aanmerkelijk minder is geweest, dan terwijl zij ruime dagloonen verdienden. Tot verklaring van dat verschijnsel wordt gewezen op verschei den .voor de gezondheid gunstige omstandighedendie met de fabrieken noodwendig gepaard gaanzoo alsdat de ar beiders thans niet zoo lang de heete lucht der fabriekgebouwen inademenmaar meer in de open lucht verkeerendat de ar beidsters, meer te huis zijnde, in alle opzigten beter zorg voor de gezondheid harer kinderen kunnen dragen, en vooral dat gebrek aan geld onmatigheid belet. //Beweging eu uitspan ning in de open luchtmatigheid in spijs en drank en be hoorlijke waarneming der huishoudelijke pligten zijn bevorderlijk voor de gezondheid," zoo leest men in de aangehaalde statis tiek. Doch de invloed van den kommervollen tijd is zigtbaar in het aantal huwelijken, welke in het gemelde tijdvak in de fabriekdistricten zijn gesloten: dit aantal is in verhouding meer afgenomen dan de sterfte. Het lot der werkelooze fabriek arbeiders vindt daar te lande des te meer deelneming, daar zij de hun buiten eigen schuld wedervaren beproeving, althans tot nog toe, geduldig dragenhun ordelijk en lijdzaam gedrag wekt algemeene bewondering. Terwijl het gure jaargetijde het gebrek allengs meer nijpend en de behoeften grooter maakt, is de particuliere liefdadigheid overal in Engelandeu zelfs op menige plaats in de Britsche koloniën werkzaam om de plaatselijke armbesturen in het graafschap Lancaster te onder steunen. Het denkbeeld vau ondersteuning uit 's rijks geld middelen schijnt echter bij het publiek over het algemeen nog even min bijval te vinden als bij het gouvernement. Uit Lissabon wordt gemeld dd. BO October, dat op het eiland Fayal gedurende 19 dagen eene reeks van aardbevingen hebben plaats gehad, tengevolge waarvan vele bewoners van dit eiland naar andere eilanden vertrokken. De zaken stonden er geheel stil en in alle kerken werden gebeden gedaan. De Keizer van Brazilië zal in de maand Januarij aan staande Europa bezoeken. OFFICIEEL NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 3den November 1862. 6 wegens het vervoeren van brood dat tetsig, ongaar en on zuiver in reuk en smaak was. 1 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden hebben van onderwigtig brood. 1 wegens het baggeren in de Singelgracht, zonder consent. 1 wegens het opslaan van hooi zonder hetzelve door de hooikeurders te laten onderzoeken of het genoegzaam droog was. 1 wegens ^het innemen van gemeentegrond, zonder consent. 1 wegens het rijden over de Klinkerstraat. 2 wegens het werpen van asch in het water. 1 wegens het werpen van vuilnis op straat. 7 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 4 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. Advertentiën. Heden overleed mijn hartelijk geliefde Echtgenoot de Heer JACOBUS VAN DER SPECK, in den ouderdom van bijna 86 jaren na tijdig voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Wed. C. J. VAN DER SPECKVlek. Leiden, 3 November 1862. Bij vonnis van de Arrondissements- Regtbank te Leydenin dato 28 October 1862, is jonkheer PAUL EMANUEL MARIA VAN BOMMEL, wonende te Leydenop eigen verzoek, wegens zwak heid van vermogens, gesteld onder Curatele. De Officier van Justitie bij de Arrondis- sements-Regtbank te Leyden. F. MACLAINE PONT. Leyden, 29 October 1862. inhoud: Constance Chorley. - Het gebruik van kurk als dames-handwerk. - De Banknoot. - Isabella van Spanje en Elisabeth van Engeland. - Veel kleintjes maken een groote. - Iemand die zijn gezelschap waard was. - Middel om bont tegen motten te beveiligen. - Eene Duitsche en eene Frausche. - De musch. - Opgeruimdheid. - De eetzalen der Romeinen. - Huishouden en keuken. - De Maand November. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Lampekleedje. - De Tunisehe haaksteek. II. - De tralie steek. De slinger steek. De rol steek. De korfsteek. - Heeren beurs. - Deken. - Karpet voor eene kamer van eene pop. - Haarnet invisible. - Slobkous voor een kind van 35 jaren. - Een kantje. - Dames Pelerine. - Modes, enz. GRACIEUSE,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3