TIJDSCHRIFT TOOR JORCE DAMES. De NOVEMBER-AFLEVERING van de Geyeilde Perceelen. Advertentiën. Dit is echter nog niet genoeg. Öm een Mexicaanschen postzegel te hebbenschreef Mw. Bouffardet een liefdesver klaring aan den president der Mexicaansche republiek, in de hoop franco autwoord te zullen krijgen. Dit ergerde Bouffardet en hij consulteerde een geneesheer. Deze had een onderhoud met de dame en verklaarde, dat zij door een manie was aan getast, die ergerlijke gevolgen hebben en in krankzinnigheid ontaarden kon. Niettegenstaande alle voorzorgen, ging het van erger tot erger. Mw. Bouffardet besteedde al het huishoudengeld voor postzegelszoodat haar echtgenoot zelf de inkoopen moest doen. Daarna leende zij geld van den portier, van hare dienst boden in één woordvan iedereen. Bouffardet maakte ook hieraan een einde en verbood alle crediet. Eens wilde hij uitgaan, doch hij bemerkte dat zijn beste jas was verkocht; het geld was aan postzegels besteed. Dezer dagen kwam hij te huis en vond zijn vrouw gekleed in een kleed van post zegels. Thans was het te erg; Bouffardet liet een rijtuig ko men en bragt zijn vrouw weder naar den geneesheer, die thans verklaarde, dat zij krankzinnig was en een verblijf in een krankzinnigen gesticht aanraadde. De directeur van dat gesticht verklaarde, dat hij thans 267 personen moest behandelen, die allen door de postzegelmanie waren aangetast. Dezer dagen is te Londen overleden zekere Elizabeth Mobbsten gevolge van koude en ongemak niettegenstaande zij, naar men zegtwettige erfgenaam was van vaste goederen die thans een waarde bezitten van millioenen. Haar recht was gegund op testament, in 1790 gemaakt, doch door de execu teuren arglistig tot in 1839 geheim gehouden. Sedert dien tijd is de zaak wel opgevat, maar doordien de rechthebbenden geene middelen bezaten om te kunnen procederennog han gende gebleven. In de omstreken van Lyon werd dezer dagen een scha penhoedster door een onweder overvallen. Zij ging onder een boom schuilentoen eensklaps een tak door den wind werd afgescheurd en voor haar voeten geworpen. Te gelijkertijd had er evenwel een regen van goudstukken plaats. Zij zag naar omhoog en ontdekte in den boom een gat, dat vol goud wasmeer dan 20,000 francs aan waarde. Men zocht naar de reden van het verbergen van dien schat en heeft zich herinnerd, dat 30 jaren geleden een rijk man werd be stolen en vermoord door zijn bediende, die daarop in hech tenis genomen en ter dood was gebragt. Men veronderstelt dat het gestolene in dien boom was verborgen. Dr. Lockhart berigt uit Peking dd. 18 Julijdat hij het aan zijn hospitaal zóó druk heeftdat hij ter naauwernood alle patiënten kan zien. Hij heeft ook een 2000 exemplaren getrokken van een werk van Dr. Medhurst, getiteld: »Yao soo keown lee hung" d. i.kort begrip van de Christelijke godsdienst, dat bij de Chinezen zeer in trek is, vooral omdat het geschiedkundig is. Dd. 24 Julij meldt hij nog, dat de cholera niet £oo lievig is als vroeger. Kwei Liang, de beruchte Chinesche staatsman, is volgens hem niet aan cholera maar nan een beroerte bezweken. Eenige dagen geleden was bisschop Mawby, van de orde van St. Lazarus, te Peking aangekomen met vier priesters en acht zusters van liefdadigheid. Deze laatsten worden toegelaten op grond dat hunne missie ook in vroegere jaren heeft bestaan en de Chinezen er dus van ouds aan gewoon zijn. De eerw. heer Frederick Denison Maurice zal zijne betrek king in de Engelsche, Kerk nederleggen, omdat hij zijne vrij zinnige gevoelens niet in overeenstemming vindt met hare geloofsbelijdenis. De gehoudene verkooping ten overstaan van den heer J. A. Prijn, notaris alhier, aan den Burg den lsten November 1862 Van een huis, erf en tuin, staande en gelegen aan de Zuidzijde van de HoogewoerdWijk III, N9. 317, opge houden. Ten overstaan van den heer A. van Leeuwen, notaris alhier: N°. 1. Een huis, zijnde een tapperij, genaamd de Stompe Torenstaande en gelegen aan de Noordzijde van den Ouden Rijn, Wijk VI, N9. 139. Kooper H. van Dorsten voor 1625. N°, 2. Een huis en erf, staande en gelegen aan de Zuid zijde van de Langebrug, Wijk IV, N°. 513. Kooper J. Gijs man voor f 395. N°. 3. Een dito, staande en gelegen aan de Oostzijde van de Waardgracht, Wijk VIII, N°. 470. Kooper M. van der Westen voor f 465. N°. 4, 5 en 6. Een huis en erf, een dito geaproprieerd tot pak- of werkhuis en een open erf, staande en gelegen aan de Noordzijde van het Levendaai, Wijk III, N°. 510, 506, 507, 507 rood. Zijn niet afgeslagen. OFFICIEEL NIEUWS. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 2 November 1862. Johann Hermann Anton Wiggers jm. 43 j. en Johanna Pe- tronella Voermans, Wed. van Adrianus Hendericus Markx, 37 j. - Friederich Wilhelm Krüger jm. 29 j. en Maria Cor nelia du Croix jd. 25 j. - Nicolaas Stikkelman jm. 26 j. en Johanna Zirkzee jd. 28 j. - Joannes Godijn jm. 27 j. en Elisabeth van der Drift jd. 24 j. - Jacobus Optendrees jm. 29 j. en Catharina Verkruissen jd. 26 j. - Johannes Wilhel mus de la Rivière jm. 27 j. en Catharina Baars jd. 25 j. - Joannes Angevaare jm. 28 j. en Petronella de Groot jd. 25 j.- Dirk NijkerkWedn. van Bregje de Lange, 36 j. en Gerar- dina Ouwersloot jd. 31 j. - Johannes Willem Arnoldus jm. 23 j. en Grietje Laterveer jd. 25 j. - Theodorus Josephus Franciscus van Koppen jm. 30 j. en Maria Catharina van Orsouw jd. 29 j. Ondertrouwd: R. W. HAENTJENS DEKKER A. VAN OOSTERZEE. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen B. HOEFHAMER, in leven Mr. Timmermangewoond hebbende te Leiden aan de Hooigrachtgelieven daar van vóór den I5den November aanst. opgave of betaling te doen ten Kan tore van den Notaris Mr. H. OBREEN te Leiden aan den Ouden Singel, Wijk V, N°. 348. OxascHOT, 31 October 1862. en GRACIEUSE, inhoud: Constance Chorley. - Het gebruik van kurk als dames-handwerk. - De Banknoot. - Isabella van Spanje en Elisabeth van Engeland. - Veel kleintjes maken een groote. - Iemand die zijn gezelschap waard was. - Middel om bont tegen motten te beveiligen. - Eene Duitsche en eene Fransche. - De musch. - Opgeruimdheid. - De eetzalen der Romeinen. - Huishouden en keuken. - De Maand November. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Lampekleedje. - De Tunische haaksteek. II. - De traliesteek. De slingersteek. De rol steek. De korfsteek. - Heeren beurs. - Deken.- Karpet voor eene kamer van eene pop. - Haarnet invisible. - Slobkous voor een kind van 35 jaren. - Een kantje. - Dames Pelerine. - Modes, enz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3