N". 828. Maandag 3 November. Y\ p||: Binnenlandsch Nieuws. LE1DSI1II DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, èn franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, Lu- welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'9morgens te 8 u.; 'smiddag9 te 12 u.f 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's m. 89 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie i9 open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te 9preken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. de Koning is Vrijdag van het Loo in de residentie teruggekeerd. H. M. de Koningin zal den 12den November van Stuttgard naar de residentie wederkeeren. H. M. de Koningin-moeder is heden Zaturdag te half twee uur van Soestdijk in de residentie aangekomen. HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik en Prinses Maria zijn Vrijdag middag van Berlijn in goeden welstand op HD. kasteel, het Huis de Paauw aangekomen. In de Zitting der Tweede Kamer van 11. Vrijdag heeft de Voorzitter medegedeeld, dat is ingekomen eene missive van Z. Exc. den Minister van Marine tot intrekking van het wets-ontwerp tot verhooging van Hoofdstuk VIIIder staats- begrooting voor 1862, (uitgave van 14 ton tot het begin ma ken met pantsering van sommige vaartuigen), De Regering behoudt zich echter voor, na vaststelling van de Staatbegroo- ting voor 1863, in den loop van dat jaar op deze voordragt terugtekomen. - Aangenomen voor kennisgeving. Door den Voorzitter wordt nog medegedeeld dat de eind verslagen gereed zijn over de Hoofdstukken III A, III B, IV A, IV B, VI, VIIB, en VIII der Staatsbegrooting voor 1863. Drukken en ronddeelenden dag der beraadslagingen over de begrootingswetten te bepalen op Maandag 10 November aanstaande. Ook is het eindverslag gereed over het wetsontwerp tot bekrachtiging van de dading met de gemeente Maastricht betrekkelijk onderscheidene gebouwen. - De dag der beraad slagingen hierover zal nader worden bepaald. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal hebben Vrijdag onderzocht het wets-ontwerp nopens het middelbaar onderwijs. Daarna is de commissie van rapporteurs vergaderd geweest tot het opmaken van haar verslag nopens de begrooting voor de gestichten van den Ommerschans en te Veenhuizen over 1863. Men verzekert, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de aanstaande week in hare afdeelingen zal onderzoeken het wets-ontwerp nopens de cultuur-ondernemingen in Ned.-Indie. De Graaf de Sartiges, Fransch gezant te 's Gravenhage zal aanstaanden Maandag van Parijs in de residentie te- rugkeeren. Dat verblijf zal slechts drie dagen durenten einde zijn brieven van rappel aan Z. M. den Koning aau- tebieden. Een aantal fabriekanten in Zuid-Holland hebben zich bij adres gewend tot Z. M. den Koningten einde op te komen tegen eene beslissing van den Minister van Binnenl. Zaken, dat de eenige wettige maat, waarmede zoowel lange als gewone turf mag worden gemetenzou zijn de tonvormige dubbele mudde. Directeuren der Nederlandsche Maatschappij tot bevor dering van Nijverheid te Haarlem, hebben zich, volgens be sluit der laatst gehouden Algemeene Vergadering, tot Z. M. den Koning gewend met een adres, waarin verzocht wordt dat de gasmeters, even als alle andere maten en gewigten, van Rijkswege aan een ijk in Nederlandsche maat zullen on derworpen worden. Vrijdag is er een openbare algemeene vergadering ge houden van het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland onder het voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Philipse, en wel tot plegtige installatie van den heer Mr. W. F. G. L. Francois, die door den Koning tot raadsheer, en van den heer Mr. W. Terpstra, die door Z. M. tot advocaat-generaal bij dit gerechtshof is benoemd. Tot lid der provinciale Staten van Noord-Holland in het kiesdistrict Hoorn, is bijna met algemeene stemmen verkozen Jhr. Mr. D. van Akerlaken in plaats van zijn vader wijlen Jhr. Mr. P. van Akerlaken. Den 28sten October is de gewone zitting der Kamer van het Groot-hertogdom Luxemburg geopend door Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, vertegenwoordigende Z. M. den Koning-Groothertog. De Prins heeft bij die gelegenheid eene rede uitgesprokenwaarin hij de indiening heeft aange kondigd van wets-ontwerpenstrekkende tot wijziging van het reglement der Kamer, tot organisatie van den Raad van State tot omschrijving en bepaling der regten en verpligtingen van de openbare ambtenaren tot organisatie van het regtswezen en van het notariaat, tot regeling der burgerlijke en militaire

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1