TIJDSCHRIFT VOOR JOHGE DAMES. Sempre Crescendo. SLIJM- en MAAGP1LLEN. De NOVEMBER-AFLEVERING van de Advertentie». giers een middel van gemeenschap met den machinist te ver schaffen. De internationale tentoonstelling te Londen is Zaturdag (entreeprijs f 1,50) door slechts 25,289 personen bezocht ge worden. In deze week verwacht men echter een drukker be zoek, eensdeels omdat het de laatste is en anderdeels omdat Prins Napoleon en Prinses Clotilde voornemens zijn het ge bouw tweemaal te bezoeken. Aan de verschillende ingangen is gedurende al den tijd der tentoonstelling niet meer dan jg 70 aan valsch geld ontvangen, hetgeen echter zelfs winst zal opleverenaangezien een zilversmid er 100 voor wil geven, ten einde (zonderling denkbeeld) daaruit eene vaas te vervaardigenals herinnering aan de tentoonstelling van 1862. Dingsdag werd te Birmingham de zaak behandeld van John Griffith, beschuldigd van valsche bankpapieren te heb ben gemaakt. Een agent van politie uit Londendie belast was met het onderzoek in den diefstal van voor de Engel- sche bank bestemd papier, uit de papiermolens van de heeren Portal en Comp., was met behulp van een agent uit Birming ham verleden Maandag door een achterdeur in het huis ven den beschuldigde gebroken. Toen zij boven in een kamer kwamenvonden zij den beschuldigde aan het_ werk met een drukpers, waarop eenige koperen platen en een aantal bank noten lagen. In de kamer vonden zij verder eenige valsche banknoten van 5 en van 10, die op volmaakt hetzelfde papier waren gedruktals hetgeen voor de echte banknoten werd gebruikt. Griffith werd daarop in hechtenis genomen en naar verschillende gedeelten der stad geleidwaar hij belang rijke ontdekkingen omtrent het vervaardigen van valsche pa pieren beloofde medetedeelen. Het is nu uitgemaakt, dat eenige banknoten op het papier van de bank van Engeland zijn gedrukthet watermerk en de figuren waren overigens tot in de hoogste naauwkeurigheid nagemaakt. Twee Engelschen, die naar Frankrijk) waren vertrokken om een tweegevecht te houdenspeelden gedurende de reis. Na veel verloren te hebben zeide de een tot zijn tegenstander. Ik wed dat gij op tien passen afstand mij in dit duel niet zult dooden. Ik wed het tegendeel, zeide de ander, ik schiet beter dan gij en hebals beleedigdehet eerste schot. On-s verschillig was weder het antwoordik wil echter eenig belang aan de zaak geven. Tk verwed mijn vermogen tegen het uwe. Aangenomen, sprak de tegenpartij. Op het terrein gekomen zeide de Engelschman tot de getuigen: Gij zijt mijn borg, dat indien mijnheer mij niet doodtzijn vermogen aan mij en mijne kinderen vervalt. De getuigen gaven door een teeken hunne toestemming te kennen zij plaatsten de tegenstanders met de pistool in de hand op tien passen afstands van el kander. De beleedigde moet bij het derde sein vurenmaar alvorens het tweede gegeven was, schoot de tegenpartij zich voor het hoofd. Zijne kinderen erfden een half millioen, want hij had de weddenschap gewonnenzijn tegenstander had hem niet gedood. OFFICIEEL HIEIIWI. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 27sten October 1862. 4 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens het vervoeren van brooden langs de straat die bij keuring bleken onzuiver in reuk en smaak, tetsig en niet gaar gebakken te zijn. 2 wegens in den winkel het ten verkoop voorhanden hebben van onderwigtig brood. 1 wegens het bij nacht visschen met een peur zonder consent. 1 wegens het werpen met steenen op de straat. 1 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. 2 wegens het uitkloppen van een karpet na gezetten tijd. 1 wegens in een verkeerde rigting door de Donkersteeg te rijden. 1 wegens het op Zondag verrigten van openbare arbeid. 1 wegens het werken in een turfpakhuis met een bran dende pijp. 2 wegens het uiten van scheldwoorden. 1 wegens het baggeren in de Singelgrachtzonder consent. 1 wegens staande op den kantwal te baggeren. 1 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. De Ondergeteekende brengt ter kennis van belanghebbenden dat het Bestuur van het Muziekgezelschap Sempre Crescendo besloten heeft aan den minsten inschrijver aan te bestedenHet drukken van eene Wet en eenige kleinere drukwerken. Zij die hiertoe genegen mogten zijn gelieven zich tot nadere inlichting te vervoegen bij den President van het Gezelschap, den Heer G. J. DOZY (Stille Rijn). J. H. GOLDSCHMIDT Secr. Deze PILLENdie sinds vele jaren met het beste gevolg tegen de SLIJM en als MAAGVERSTERKEND gebruikt worden, door hare zachte werking, de spijs vertering zeer bevorderenbijzonder goed tegen de Gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen 32± Cents bet doosjemet berigt van het gebruik verkrijgbaar bij J. J. SCHREUDER, Apotheker te Haarlemen door hem gedeponeerd bij de Heeren Apothekers: Leidenvan Tricht. GravenhageJ. Visser Zoon, Spuistr. AmsterdamRuys en Weissenbruch, Bloera- markt, bij de Stilsteeg. DordrechtH. J. Giltay. DelftW. Wilschut. Rotterdamvan Santen KolffKorte Hoofdsteeg. SchiedamWed. A. H. Rombouts. VlaardingenLagerwerff. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen B. HOEFHAMER, in leven Mr. Timmermangewoond hebbende te Leiden aan de Hooigrachtgelieven daar van vóór den 15den November aanst. opgave of betaling te doen ten Kan tore van den Notaris Mr. H. OBREEN te Leiden aan den Ouden SingelWijk V, N°. 348. Mn^^^B^^Best vet Rundvleesch Bk» f 0.35 de 5 ons per voet f 0.25 de 5 ons, best vet Lamsvleesch f 0.20 de 5 ons, op de Mare om den hoek van de Brande- wijnsteeg. D. M. SPYER. GRACIEUSE, inhoud: Constance Chorley. - Het gebruik van kurk als dames-handwerk. - De Banknoot. - Isabella van Spauje en Elisabeth van Engeland. - Veel kleintjes maken een groote. - Iemand die zijn gezelschap waard was. - Middel om bont tegen motten te beveiligen. - Eene Duitsche en eene #Fransche. - De musch. - Opgeruimdheid. - De eetzalen der Romeinen. - Huishouden en keuken. - De Maand November. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Lampekleedje. - De Tunische haaksteek. II. - De traliesteek. De slingersteek. De rol steek. De korfsteek. - Heeren beurs. - Deken. - Karpet voor eene kamer van eene pop. - Haarnet invisible. - Slobkous voor een kind van 35 jaren. - Een kantje. - Dames Pelerine. - Modes, enz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3