Nu. 827. Zaturdag 1 November. A". 11862. I «jfs. Binnenlaiidsch Nieuws. - V A ap «af ILEIDSCi A*' Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 68 ra.; 6 n. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snaraiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rtjlcs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur. Z. M. heeft benoemd bij de directie van de grootboe ken der Nationale schuld tot boekhouder den adsistent-boek- houder D. P. F. Dutilh en tot adsistent-boekhouders de 2de klerken J. F. W. Smits Verburg en E. E. P. Stoesak. Door ongeveer een 120-tal Nederl. beoefenaars der beel dende kunsten uit verschillende stedenmet den grijzen Schelf hout aan het hoofd, is een adres ingezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaalwaarin zij zich beklagen over den aankoop eener schilderij van Verboeckhoven. Donderdag heeft door de commissie voor de Staatsspoor wegen aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken de aan besteding plaats gehad bij inschrijving en opbod1°. van het bouwen van schutsluizen aan de monden van het kanaal door Zuid-Beveland in twee perceelen. Voor het eerste perceel waren 21 en voor het tweede perceel 20 inschrijvingsbiljetten ingekomen. Het eerste perceel is opgehangen voor 300,000 met verhooging van 2000 en is afgemijnd door den heer C. Versteeg te Hardinxveldvoor 528,000; het tweede perceel is opgehangen voor f 300,000 met verhooging van 2000 en is afgemijnd door den heer C. Bot te Sliedrecht, voor 524,0002°. het maken van werken voor de bewa king en afdeeling van den spoorweg van Maastricht naar Roermond en van twee stationsgebouwen te Sitten en te Roermond en een haltgebouw te Echt. Daarvoor waren acht inschrijvingsbilletten ingekomenen is afgemijnd door den heer G. L. Verwaaijen te Pannerden, voor de som van 94,0003°. heeft bij enkele inschrijving de aanbesteding plaats gehad van het maken van den ijzeren bovenbouw van drie draaibruggen ten behoeve van den spoorweg van Har- lingen naar Leeuwarden. Daarvoor waren 10 inschrijvings billetten ingekomen. De minste inschrijvers waren de heeren L. N. Enthoven en Comp. te 's Gravenhage voor de som van 56,044. De Britsche gezant te 's Gravenhagesir Andrew Bu chanan, is benoemd tot gezant te Berlijn en in diens plaats sir John Ralph Milbanke, Britsch gezant aan het hof te Munchen. Uit 's Hage wordt berigt: De aanvoer van aardappelen uit Gelderland en omstreken is hier zeer groot. De oudste lieden kunnen zich niet herinneren dat dit ooit zoo het geval was. Meer dan 60 zoo groote als kleine schepen zijn hier aangekomen. Het gevolg daarvan is dat de aardappelen zelfs voor 1,50 per mud verkocht worden. Tot hoofddirecteur van het Instituut voor doofstommen te Groningen is benoemd Dr. A. W. Alings, thans commis saris-administrateur bij die inrigting. Te Utrecht is in de aldaar sedert 231 jaren bestaande muziekvereenigingten titel hebbende: //Collegium Musicum Ultrajectinum" een wijziging gebragt, die haar bloei beter dan in den laatsten tijd zal verzekeren. De ballotage is afge schaft ieder kan lid worden tegen een matige contributie als: 12 voor een heer met twee dames; f 9 voor gehuwde officieren met twee dames; f 6 voor ongehuwde burgers en 3 voor ongehuwde officieren en studenten. Men heeft daar voor de toegang tot 5 heerenconcerten en 5 openbare con certen met dames. De Gemeenteraad heeft besloten die zaak met een geldelijke tegemoetkoming uit de gemeentekas te ondersteunen, ten einde een bekwamen vasten muziekdirecteur te kunnen aanstellen. Een artillerist van het garnizoen te Bergen - op-Zoom die ter verzorging van het paard van een der hoofdofficieren den nacht in den stal doorbrengt, ging bij gelegenheid der kermis wat laat naar zijn logement, toen hij door een jong mensch op de straat werd aangesproken welke hem verzocht om het overige gedeelte van den nacht in den stal te mogen doorbrengenvoorgevende dat hij geen ander onderkomen had; het ruwe weder gaf aanleiding dat de artillerist zonder aarzelen toestemde. In den stal komende werd voor hem een slaapplaats ingerigtwaarna zij zich spoedig te slapen legden doch wie schetst de teleurstelling van den edelmoedigen ar tillerist, toen hij des morgens wakker wordende zijn logé niet meer zag, en ook nergens zijn horologie kon vinden. De politie doet ijverig onderzoek. Naar men verneemt, heeft Dr. J. J. van Oosterzee te Rotterdam de benoeming tot hoogleeraar in de godgeleerd heid aan de Utrechtsche Hoogeschool aangenomenen zal hij na de wintervacantie die betrekking aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1