Nu. 820. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.j 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijlcs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89u.30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is ta spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uar en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arrond.-recht bank te Rotterdam Mr. L. G. Greeve, kantonrechter te Schie dam; tot officier van justitie bij de arrond.-rechtbank te Hoorn Mr. L. Eyssonius Wicherssubst.-offic. van justitie te Leidentot subst.-offic. van justitie bij de arrond.-rechtbank te Leiden Mr. R. T. Bijleveldsubst.-griffier te Rotterdam tot procureur bij de arrond.-rechtbank te Appingadam Mr. R. T. Mees Jr., advocaat aldaar, en tot commissaris van po- licie te Arnhem J. H. Hoogbruinthans in die functie te Zaandam. Z. M. de Koning wordt tegen den 8sten en H. M. de Koningin tegen den 15den November, aanstaande in de resi dentie terug verwacht. Men verneemt, dat binnen weinige dagen de antwoorden der regering op de verslagen van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal nopens verschillende wetsontwerpen aan die Ka mer zullen worden toegezondenzoodat zij na de hervatting van haar zittingen in de volgende week haar werkzaamheden geregeld zal kunnen voortzetten. Onder anderen 'ziet men spoedig te gemoet de antwoorden der regering ten opzigte van de ontwerpen, uitmakende de Staatsbegrooting voor 1863, en betrekkelijk het ontwerp tot regeling van het middelbaar onderwijs. Een groot en aanzienlijk publiek stroomde Dingsdag naar de terechtzitting der arrondissements-rechtbank te Nij megen, om de pleidooijen aantehooren van Mr. A. S. van Nierop, van Amsterdam, voor de eischers, en Mr. J. M. de Kempenaer, van Arnhemvoor de gedaagdenin de zaak die sints lang de aandacht bezig houdt van de Katholijke bevolking aldaar. Het betreft de vraag, of het oude R. K. armbestuur te Nijmegen te recht weigert om, ingevolge het door den aartsbisschop ingevoerde reglement op het parochiaal armwezenaan het nieuw ingestelde parochiaal armbestuur overgifte en rekening en verantwoording van zijn beheer te doen. Met de meeste belangstelling wordt de uitspraak te ge- moet gezien. Men verneemt, dat het hoofdbestuur der Vereeniging het Metalen Kruis besloten heeft, op 1 Augustus 1863, bij gelegenheid van de 50ste verjaring van het herstel onzer on afhankelijkheid te 's Gravenhage en te Rotterdam een alge- meene réunie te houden van al de afdeelingen der Vereeni ging. Men zal zich in plechtigen optogt, per extra trein, van Rotterdam naar 's Hage begevenen er zullen naar men verzekertvele feestelijkheden plaats hebben. Op last van den Burgemeester van Winschoten zijn door een der veldwachters al de in den nacht van den 28sten op den 29sten September jl door den hagelslag verbrijzelde glasruiten langs de huizen opgenomenwaarbij is gebleken dat het aantal bedraagt 7353, en niet zooals vroeger is op gegeven 5100. Naar wij vernemen is de telegrafische gemeenschap tus- schen Nederland en Engelandvia Zandvoortgestoorden is alleen de kabel tusschen Scheveningen en Orfardness in dienst. De storing wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door ge breken aan de geleiding der Internationale Telegraaf-Maat- schappij tusschen Haarlem en Amsterdam. Onder de tegenwoordige merkwaardigheden behoortdat te Deventer een geneesheer uit Diepenheim gevangen zit, die een zijner patiënten door een wat te kras recept heeft doen sterven, en die daarom werd veroordeeld. Daarin is op zich zelf niets merkwaardigsmaar wel daarindat de man in zijn gevangenis zijn patiënten mag ontvangen, zijn praktijk uitoe fenen en zijn krasse recepten schrijven. Maandag avond is het onweder te Kampen ingeslagen in een woningdie afbranddeterwijl de vrouw des huizes eenig letsel in het aangezigt bekwam. Bij Heerde sloeg het in een zaadbergdie vernield werd. Te Petten is door het onstuimige weder een schip ge strand en te Calantsoog een wrak en een lijk aangedreven. Te Wieringen is een landsvaartuig aan den grond geraakt, dat naar Hellevoet munitie brengen moest. Daar het te hoog op strand zitzal men moeten wachten tot het onstuy; weder eenigzins bedaard is, om te beproeven de bemafining-, schip en lading te redden. Ij'C" Woensdag zijn zes pinken te Scheveningen teruggekeerd die, hoewel vreesselijke stormen doorgestaan hebbende, geen

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1