Nu. 818. Au. 1862 Binnenlandsch Nieuws. LEID8GH DAGBLA». Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 8 u. 4b m. savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot gewoon hoogleeraar in de Godgeleerde faculteit aan de Hoogeschool te Utrecht Dr. J. J. van Oosterzee, predikant te Rotterdam, en tot kan tonrechter te Eist Mr. J. J. Smits, plaatsvervangend kanton rechter te Arnhem. Z. M. de Koning groothertog van Luxemburg heeft bij de orde der Eikenkroon benoemd: tot groot-officier, baron von der Reekdirecteur bij het Pruissische ministerie van koophandel, nijverheid en openbare werken; tot kommandant den heer Jordan, raad van legatie en hoofdambtenaar bij het Pruissische departement van buitenlandsche zaken; en den heer Maybach geheim-regeringsraad en hoofdambtenaar bij het Pruissische ministerie van koophandel, nijverheidenopen- bare werkentot ridderden heer Marchafdeelingschef bij het departement van nijverheid en openbare werken in Pruissen. Bij Koninklijk besluit zijn verplaatst de volgende con troleurs der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accijnsen, als: de heer T. B. Abbing, van Bergum naar Zaandam; de heer E. A. Tissot van Patotvan Medemblik naar Bergum; de heer M. G. Just de la Paisièresvan Groenlo naar Medemblik; en zijn voorts benoemd tot controleurs der directe belastingen, in- en uitg. rechten en accijnsen: te Zuid- horn de heer E. L. Bogaert, surnumerair, waarnemend con troleur aldaarte Coevorden den heer J. A. van den Dries surnumerair, waarnemend controleur aldaar; te Groenlo de heer L. C. A. J. Niehot, surnumerair, waarnemend con troleur te Zaandam; te Gorredijk de heer B. Hulst, surnu merair, waarnemend controleur aldaar, en te Enschedé de heer W. H. Houwing, surnumerair, waarnemend controleur aldaar. Zondag zijn de leden der commissie, benoemd door de Staten van dit gewest, om Z. M. den Koning een medaille aantebieden voor HD. betoonde belangstelling in het lot der ongelukkigen door den watervloed in den winter van 1861, allerminzaamst door Z. M. ontvangen. Z. E. de Staatsraad Commissaris des Konings dezer provincie, voorzitter der com missie, reikte Z. M. den Koning de medaille met een toe passelijke toespraak over. Z. M. gaf HD. genoegen te kennen en schonk ieder lid der commissie een portret als aandenken. Na afloop was er diner op het paleiswaaraan de commissie deelnam. H. M. de Koningindie voornemens was tegen het laatst dezer maand van Stuttgard in de residentie terugtekee- renzal, naar men verzekert, daar nog tot de helft der vol gende maand verblijven. Naar men verneemt heeft de Minister van Binnenl. Zaken onlangs ingetrokken een besluit van 9 Junij 1818, waarbij bepaald was, dat zij, die op academische examina's waren afgewezen binnen zekeren tijd niet tot het ondergaan van nieuwe examina konden worden toegelaten terwijl in dat geval de faculteit de overgelegde bewijzen van hen die exa mina hadden afgelegd onder zich moest houden. Naar men berichtheeft de Minister van Koloniën ter kennis gebragt van de Nederlandsche Handel-Maatschappij dat zij met 1°. Julij 1863 wordt ontheven van de taak tot uitbetaling der pensioenen en tractementen aan de civiele en militaire Indische ambtenaren zullende van genoemd tijdstip af die uitbetalingen geschieden rechtstreeks door het departe ment van Koloniën. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is naar men verneemt, ter hervatting harer werkzaamheden opgeroepen tegen Dingsdag 28 October. Thans is ook bekend geworden het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs van de Tweede Kamer der Staten-Generaal over het Vde Hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1863, betrekkelijk het departement van Binnenl. Zaken. Uit dat breedvoerig voorloopig verslag blijkt, dat in drie der afdeelingen aanmerking is gemaakt over het eindcijfer van het hoofdstuk, hetwelk dat van 1862 zou overtreffen. Ook bij dit Hoofdstuk werd geklaagd over de weinige inlichting, die de Memorie van toelichting oplevert. In een der afdee lingen waren enkele leden die verklaarden, met opzigWot de werkzaamheid van den tegenwoordigen Minister van Binnenl. Zaken teleurgesteld te zijn. In een afdeeling kwaqa''men"tefiig op het denkbeeld om een afzonderlijken Minister voor d« v v.r

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1