HOLLAND Verificatie van Schulden. Adverlentiên. en Leyden, 15 October 1862. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP VAN VERZEKERING OP HET LEVEN. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 8 October 1860, N°. 51. Kommlssarissen Directeuren De heeren Jhr. Mr. C. H. RACKER, De Heeren H. W. FISCHER. Q. BLAAUW, D VERHOOP. W. P. C. FABIUS Jhr. Mr. E. L. DE GEER, F. J. C. SCHIMMELPENNINCK. »0m Konlrakten van Verzekering bij Overlijden en Overleving te sluiten Agent te Leiden, de Heer A. J. VAN DRIESTEN, Hoogewoerd Wijk III, No. 455. zijn onschuld bezworen en ieder meende althans, dat hij gratie zou hebben gekregen't geen echter niet is gebeurd. Koning Leopold is sedert eenige dagen minder wel en zal eenigen tijd in het Zuiden gaan doorbrengen. Keizer Na poleon heeft voor hem het kasteel te Pau en Koning Victor Emanuel de kasteelen van Capodimonte en van Castellamare ter beschikking gesteld. Zaturdag is Koningin Victoria te Brussel aangekomen en heeft haar intrek genomen in het kasteel te Laeken. Zon dag avond zou zij weder naar Antwerpen en van daar naar haar staten terugkeerenindien het weder geen uitstel ge biedt, daar de wind hevig was. Naar men zegt, zou Keizerin Eugènie voor eenige da gen den Italiaanschen gezant, den heer Nigra, bij gelegen heid van een audiëntie den raad gegeven hebben zijn rege ring aantesporen om van haar plannen betreffende Rome aftezienhetwelk haar toch nimmer ten deel zou vallenen Florence als hoofdstad te kiezen. Met genoegen verneemt men, dat van het voornemen zou zijn afgezien om te Parijs stierengevechten te geven. Het tooneel is sedert eenige jaren reeds genoeg in vervalzonder dat het noodig is de nieuwsgierigheid van het publiek met schouwspelen te prikkelendie een nog nadeeliger uitwerking op den smaak en het gemoed der menigte zouden kunnen uitoefenen. Het te Lissabon verschijnende dagblad Diario deelt het decreet des Konings van Portugal mede, waarbij een amnestie wordt uitgesproken bij gelegenheid zijner huwelijksvoltrekking. Krachtens deze wordt: 1°. volledige amnestie verleend voor alle staatkundige misdrijven2°. de in vrijheid stelling be volen van alle gearresteerden, en 3°. de vrijheid teruggege ven om het Land te betreden of dat te verlaten aan de zulken die van dat recht verstoken warenmet inbegrip zelfs van deserteurs terwijl eindelijk deze bepalingen alleen niet van toepassing worden verklaard op de misdaden van diefstal en doodslag. Lord Palmerston viert heden Maandag zijn 77sten ver jaardag. Ongeveer 50 jaren is hij in verschillende betrekkin gen bij het Lagerhuis werkzaam geweest. Een Engelsche dame heeft Garibaldi genoodigd op haar bezittingen in North-Wales, die hij met een vaartuig tot aan den trap van den tuin bereiken kan. Het schaken van jonge dames is niet zeldzaam in Groot-Brittannie. Deze romaneske manier bevalt steeds aan de jonge dames aldaar. Evenwelhet wordt daaglijks al zeld zamer. Nog zeldzamer echter is het, dat de dames met ge weld weggevoerd worden. Een dergelijk geval heeft intusschen dezer dagen niet in Engeland maar in Ierland plaats gehad. Een zeer respectable jonge dame, miss Davy, is met geweld uit het huis haars vaders weggevoerd. De heer O'Connor, haar pretendent, vergezeld van drie gewapende mannen, had zich naar haar huis begevenhet meisje opgenomen en in een rijtuig gestopt, terwijl zijn vrienden haar twee zusters en de meid beletteden alarm te maken. Gelukkig, in dit geval, schreeuwde miss Davy zoo harddat de paarden steigerden en het rijtuig omver geworpen werd. Eenige personen schoten toe, hielpen het meisje en bragten haar weder in huis. Zij is dus met den schrik er afgekomen maar de schaker is in hechtenis genomen. De schrikbarende opofferingen die de burgeroorlog in Amerika eischtblijken uit de opgaven van den opper-heel- meester in de Zuidelijke Staten, die verslag geeftdat te Rich mond in de hospitalen zijn opgenomen 90,000 man waarvan 7000 zijn overleden. OFFICIEEL KIEVWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren bij deze de Ingezetenen dezer Gemeente de bepalingen van de artikelen 27 en 42 der Wet van den 29sten Maart 1833 (Staatsblad N°. 4) en de op hen rustende verpligting tot het inleveren van suppletoire aangiftenwanneer zij door uit breiding, vermeerdering, verwisseling of aanschaffing van be- lastings-voorwerpenna 15 Mei dezes jaars, in de termen vallen van art. 27 dier Wet, terwijl zij tevens worden ge wezen op de strafbepalingen der artt. 35 en 39waaraan zij zichbij nalatigheid in het doen der aangiftenzouden blootstellen. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 19 October 1862. Johannes Petrus de Witte, Wedr. van Sara de Jonge, 47 j. en Constantia Maria Fransina Verbeek jd. 33 j. - Cornelis Zwanenburg jm. 26 j. en Francina van der Zeeuw, wettig gescheiden echtgenoot van Hendrik Richard, 42 j. - Jan OudenbroekWedn. van Johanna Alyda Siesienis 45 j. en Fytje van Leeuwen jd. 43 j. - Willem Hoogervorst jm. 28 j. en Maria Kniest jd. 25 j. - Pieter Antonie Wilckens jm. 21 j en Johanna Servaas jd. 27 j. - Franciscus Schalkis jm. 37 j. en Pieternella van RoonWede. van Philippus Jacobus van Mil, 49 j. - Jan Willem de Groot, Wedn. van Jansje Fel- der, 41 j. en Catrina Henderica Pontier jd. 43 j. - Herma- nus Hendrikus van Witzenburg jm. 24 j. en Christina Ro- sina van Eyk van Voorthuysen jd. 21 j. Getrouwd D. HOEK, van Noordwijk-Binnen J. LOS, Wed. J. den Houter. De bekende en onbekende Schuldei- schersde bevoorregte en de pand of hypotheek hebbenden daaronder begrepen, in het Faillissement van JOHANNES HENDRIKUS HARRENTimmerman MetselaarKoopman en Scheepmaker, te Ter-Aar, worden opgeroepen om op Za turdag den 25sten dezer maand, des mor gens ten 11 ure, te verschijnen in de Gehoorzaal van de Arrondissements-Regt- bank te Leidenten einde hunne Schuld vorderingen te doen verifieeren. J. HEENKCurator. Behalve het sluiten van Kontrakten voor de Overlevingskansenvoldoet de Vennootschap HOLLAND thans ook aan den talrijk geuiten wensch waarvan de betaling der Premiën even als de Stortingen voor de OVERLEVINGS- KASSENbij wekelijksche gedeelten kan geschieden. Hierdoor wordt aan allen die tot hiertoe in dergelijke Inrigtingen niet konden deelnemen de gelegenheid gegeven voor eigen toekomst of die hunner Nablij- venden te kunnen zorgen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar aan het 'Kantoor der Vennootschap O. Z. Voorburgwal bij de Halsteeg, A. 224, te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3