N°. 809. Zaturdag II October. Au. I N62. Binnenlandsch Nieuws. LEIIISCII Dili It I.All. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noin- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenbage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 iu.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 in.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ru.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2$. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstruat: 'smorgens te 7 u. 40 ru.; 'smiddaga te 11 u. 15 m., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's m. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. gunstig oordeel intestemmen. Van die zijde werd integendeel verklaarddat men in het tegenwoordig Bewind vertrouwen stelde en van haar werkzaamheid goede vruchten voor het heil des lands verwachtte. De meesten dezer leden stonden echter het gevoelen voor, dat het tegenwoordig tijdstip niet geschikt was om over genoemde hoogst gewigtige aangelegen heden in gedachtenwisseling te treden. Er is, huns inziens, alle aanleiding om met opzigt tot geheel deze zaak thans het stilzwijgen te bewaren. Zij is eigenlijk niet aan de orde; te minder nog omdat de voorgedragen staatsbegrooting gegrond is op het aanvankelijke behoud van al de bestaande belastin gen. Later als de regering de aangekondigde voorstellen in zond, zou er gelegenheid te over zijn om het gevoelen des wege te openbaren. De nieuwe regeling, door het tegenwoor dig bewind omtrent het beheer der zaken van de onderschei dene eerediensten tot stand gebragtdie ook tot een veran derde inrigting der staatsbegrooting aanleiding heeft gege ven vond bij een groot aantal leden weinig bijval. Het ko loniaal batig slot van 1863 wordt, na aftrek van de som voor de zoogenaamde Oost-Indische renten en van hetgeen op de thans voorgedragen begrooting meer voor de West- Indische Koloniën is uitgetrokken, geraamd de zeer aanmer kelijke som van nagenoeg 26 millioen te zullen bedragen. Bij het onderzoek in de afdeelingen van de wet op de middelen is de hoop uitgedrukt, dat, wat de personele belas ting betreft, geen verhooging zou worden verkregen door op drijving der aanslagenook daar waar die opdrijving zich niet door gronden van billijkheid liet verdedigen. Men be weerde, dat de accijns op het zout vaak werd ontdokeno. a. zou te Dordrecht het zout tot minderen prijs worden verkocht dan het door eigenaars van elders gelegen zoutziederijen die zich aan de bepalingen der wet houdenkan worden geleverd. Naar men weet, is Zwitserland onlangs mede opgeno men in de lijst der mogendheden wier onderdanenten ge volge van het aannemen van het beginsel van reciprociteit, door de Nederlandsche regering van de krijgsdienst in 0113 land zijn vrijgesteld. Naar men thans verneemt, hebben eenige Zwitsersche kantons geweigerd tot de overeenkomst, tusschen Prijs der Adverteutiéu 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger te Houten c. a. W. H. D. Broersthans te Zuilen c. a., zijnde het ontvan gers-kantoor te Zuilen c. a. ingetrokken en vereenigd met dat te Maarssen c. a. als hoofdplaats, onder voortdurend beheer van den ontvanger H. G. H. Jordens te Maarssen; tot ont vanger voor de gemeente OosterhesselenSween en Zweelo hoofdplaats van ZweeloW. A. D. van Grointhans in de gemeente Budel. Z. M. heeft aan J. J. de Jongh, op verzoek, eervol ontslag verleend als lid der commissie van admin, over de gevangenissen te Leeuwarden, en in zijn plaats benoemd H. J. Westenberg, contr. 2de kl. bij de dir. bel., in-en uitg. rechten en accijnsen. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan J. F. Meline te Cincinnati, als consul der Nederlanden voor de staten Ohio, Indiana en Kentucky, en in zijn plaats benoemd G. H. Garlichs. Het heeft Z. M. den Koning goedgunstig behaagd het beschermheerschap over de algemeene vereeniging voor bloem bollen-cultuur te Haarlem aantenemen. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal Dings dag, 14 dezer, niet plaats hebben. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is, op voordragt van curatorentot directeur van de Twentsche in dustrie- en handelschool benoemd de heer Dr. J. A. van üeinse. Donderdag avond zijn verschillende voorloopige versla gen rondgedeeld nopens de wetsontwerpen, uitmakende de Staatsbegrooting voor 1863. Daaruit is geblekendat en kele leden te kennen gaven dat zij in de rigting van het tegenwoordig kabinet, inzonderheid op financieel en ko loniaal gebied, geen vertrouwen stelden; terwijl anderen zich zeer huiverig toonden om aan de diep ingrijpende hervormin gendie de .Regering, zoowel ten opzigte van het belasting stelsel hier te lande, als ten aanzien van het cultuurstelsel in Nederlandsch Indievoor hadhunnen bijval te schenken, een veel grooter aantal leden was er ver af van met dit on-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1